
VS verhogen importheffingen op tal van Chinese producten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten verhogen de tarieven op de invoer van tal van Chinese goederen. In totaal gelden de hogere tarieven voor 18 miljard dollar aan import uit China. De hogere heffingen zijn vooral gericht op strategische sectoren zoals elektrische auto's, chips, batterijen, staal en belangrijke mineralen, meldt het Witte Huis.
De maatregelen zijn bedoeld om China aan te moedigen "zijn oneerlijke handelspraktijken met betrekking tot technologieoverdracht, intellectueel eigendom en innovatie te beëindigen". Het tarief voor de invoer van elektrische auto's uit China zal dit jaar verviervoudigen tot 100 procent en de heffing voor Chinese halfgeleiders stijgt volgend jaar van 25 procent naar 50 procent.
De stap volgt op een herziening van de tarieven die zijn opgelegd tijdens de handelsoorlog tussen Washington en Beijing, waarin de toenmalige president Donald Trump heffingen introduceerde op zo'n 300 miljard dollar aan goederen uit China. Bij de presidentsverkiezingen in november dit jaar neemt president Joe Biden het opnieuw op tegen zijn Republikeinse rivaal Trump.
Accu's en accu-onderdelen
Naast de tarieven voor elektrische auto's en chips verdrievoudigt de Amerikaanse regering de invoerheffingen op sommige staal- en aluminiumproducten en op accu's en accu-onderdelen voor elektrische auto's. Het tarief voor grafiet en enkele andere belangrijke mineralen zal stijgen van 0 naar 25 procent en de heffing voor zonnecellen zal verdubbelen van 25 procent naar 50 procent.
Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde dat China "zich zal verzetten tegen de eenzijdige tariefsverhogingen", die volgens het ministerie in strijd zijn met de regels van de Wereldhandelsorganisatie (WTO). "China zal alle noodzakelijke maatregelen nemen om zijn legitieme rechten en belangen veilig te stellen", zei een woordvoerder van het ministerie.
EU
Naast de VS heeft ook de Europese Unie de campagne tegen de "oneerlijke" Chinese handels- en economische praktijken opgevoerd. Volgens de westerse landen gebruikt China zijn industriële overcapaciteit om de eigen groei aan te jagen door de wereldmarkten te overspoelen met goedkope producten, waaronder elektrische auto's en staal. De EU dreigt ook met nieuwe tarieven op elektrische auto's uit China, waarbij Beijing wordt beschuldigd van illegale overheidssteun aan de sector om de prijzen kunstmatig laag te houden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Producenten in de Nederlandse industrie waren in juni opnieuw pessimistischer dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen van fabrikanten daalde voor de vierde maand op rij. Dat kwam vooral doordat ze somberder waren over de verwachte productie in de komende drie maanden. Ook waren ze negatiever over hun orderportefeuille, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product vrijwel gelijk bleef.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel verkoopt een groot deel van zijn Indiase activiteiten aan het conglomeraat JSW Group. Dat bedrijf koopt een belang van 75 procent in Akzo Nobel India Limited, waarbij het hele bedrijf 1,4 miljard euro waard is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot heeft in een interview met NRC kritiek geuit op het plan om de termijn van zijn opvolgers in te korten. Onlangs werd DNB-hoofdeconoom Olaf Sleijpen voor een periode van zeven jaar aangewezen als nieuw centralebankhoofd. Maar daarbij opende demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) tevens de discussie om de termijn in de toekomst te verkorten tot vijf jaar.
1 uur geledenBEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achteraf betalen via afbetaalapps, ook wel bekend als 'buy now, pay later', wordt inmiddels veel gebruikt in Nederland. Volgens nieuw onderzoek in opdracht van ING gebruikt ongeveer een op de drie mensen weleens deze betaalmethode. In sommige gevallen leidt dit ook tot problemen, constateert de bank.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft Brussel aangeboden zijn App Store grondig te herzien om de Europese mededingingsautoriteiten tevreden te stellen. Daarmee wil het Amerikaanse techconcern een nieuwe boete vermijden, nadat Europese toezichthouders in april al een geldstraf van 500 miljoen euro oplegden voor het overtreden van de wet digitale markten (Digital Markets Act).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.
2 uur geleden