VS trekken miljoenen uit om mensen aan vaccin te krijgen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft 250 miljoen dollar, zo'n 205 miljoen euro, uitgetrokken voor een informatiecampagne om mensen te overtuigen zich te laten inenten tegen het coronavirus. Een plan om ook beroemdheden in te schakelen om die boodschap te verspreiden is na politieke onenigheid geschrapt, bericht The New York Times.
Veel Amerikanen staan wantrouwig tegenover een vaccin. Uit een recente peiling blijkt dat 21 procent van de volwassenen zich niet willen laten inenten. Ze zijn er "vrij zeker" van dat ze niet van gedachten veranderen als ze meer informatie krijgen. Zo'n 60 procent van de Amerikanen zal zich "zeker" of "waarschijnlijk" laten vaccineren.
Twijfelaars moeten nu over de streep worden getroffen via berichten op sociale media, de radio en in gedrukte media. Later volgen ook televisiespotjes. De overheid had volgens de krant eigenlijk ook sterren willen inschakelen die positief waren over president Donald Trump. Dat leidde tot kritiek van de Democraten en het voorstel is geschrapt.
In de VS worden deze week de eerste mensen ingeënt met het coronavaccin van de bedrijven Pfizer en BioNTech. Toezichthouder FDA gaf daar vorige week groen licht voor. Daarna kwam een enorme distributieoperatie op gang om het middel naar ziekenhuizen te brengen.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
5 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
5 uur geledenBERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
5 uur geleden