Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS trekken miljoenen uit om mensen aan vaccin te krijgen

VS trekken miljoenen uit om mensen aan vaccin te krijgen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft 250 miljoen dollar, zo'n 205 miljoen euro, uitgetrokken voor een informatiecampagne om mensen te overtuigen zich te laten inenten tegen het coronavirus. Een plan om ook beroemdheden in te schakelen om die boodschap te verspreiden is na politieke onenigheid geschrapt, bericht The New York Times.

Veel Amerikanen staan wantrouwig tegenover een vaccin. Uit een recente peiling blijkt dat 21 procent van de volwassenen zich niet willen laten inenten. Ze zijn er "vrij zeker" van dat ze niet van gedachten veranderen als ze meer informatie krijgen. Zo'n 60 procent van de Amerikanen zal zich "zeker" of "waarschijnlijk" laten vaccineren.

Twijfelaars moeten nu over de streep worden getroffen via berichten op sociale media, de radio en in gedrukte media. Later volgen ook televisiespotjes. De overheid had volgens de krant eigenlijk ook sterren willen inschakelen die positief waren over president Donald Trump. Dat leidde tot kritiek van de Democraten en het voorstel is geschrapt.

In de VS worden deze week de eerste mensen ingeënt met het coronavaccin van de bedrijven Pfizer en BioNTech. Toezichthouder FDA gaf daar vorige week groen licht voor. Daarna kwam een enorme distributieoperatie op gang om het middel naar ziekenhuizen te brengen.

Meer uit Buitenland

Duitse inlichtingendienst: aantal extremisten neemt toe

BERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.

11 minuten geleden
Ruim 1 miljoen migranten vragen legale status aan in Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanvragen ontvangen van meer dan 1 miljoen ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsstatus willen krijgen. Premier Pedro Sánchez heeft dit gemeld op de laatste dag waarop aanmelding mogelijk is.

1 uur geleden
Satellietbeelden: zeker 58.000 gebouwen beschadigd in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.

2 uur geleden
30 jaar cel voor in New York verblijvende Chinees wegens fraude

NEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.

7 uur geleden
Aantal ebolagevallen in Congo stijgt tot boven de 1300

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.

10 uur geleden
Gewonden bij bomexplosie in Monaco, waarschijnlijk een aanslag

MONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.

10 uur geleden
Dodental Venezuela opgelopen tot 1719

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.

14 uur geleden