VS straffen Turken voor aanschaf Russisch raketsysteem
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten leggen sancties op aan Turkije vanwege de aanschaf van het Russische S-400-luchtverdedigingssysteem. Tegen de Turkse overheidsorganisatie Defensie Industrie (SSB), zijn topman Ismail Demir en drie werknemers zijn strafmaatregelen getroffen.
Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelde de sancties als een "grove fout". Ankara kondigde "noodzakelijke stappen" aan, waaronder maatregelen die nodig worden geacht voor de nationale veiligheid.
De strafmaatregelen, waaronder het bevriezen van Amerikaanse banktegoeden, worden opgelegd "ondanks onze waarschuwingen", twitterde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo. "We zullen significante transacties met de Russische defensiesector niet tolereren."
Oplossing
Het departement hoopt in gesprekken met de Turken nog wel tot een oplossing te komen. De sancties houden onder meer in dat de VS geen exportvergunningen meer verstrekken aan SSB.
Washington zette Ankara vanwege de aankoop vorig jaar uit het programma van de nieuwe straaljager F-35 (JSF). Turkije begon het systeem in oktober te testen. Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Russische systemen de verdediging van de NAVO niet in gevaar brengen.
De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, noemde de sancties "onrechtmatig en arrogant in het licht van het internationale recht."
Meer uit Buitenland
MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
6 uur geleden