VS straffen Turken voor aanschaf Russisch raketsysteem
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten leggen sancties op aan Turkije vanwege de aanschaf van het Russische S-400-luchtverdedigingssysteem. Tegen de Turkse overheidsorganisatie Defensie Industrie (SSB), zijn topman Ismail Demir en drie werknemers zijn strafmaatregelen getroffen.
Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelde de sancties als een "grove fout". Ankara kondigde "noodzakelijke stappen" aan, waaronder maatregelen die nodig worden geacht voor de nationale veiligheid.
De strafmaatregelen, waaronder het bevriezen van Amerikaanse banktegoeden, worden opgelegd "ondanks onze waarschuwingen", twitterde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo. "We zullen significante transacties met de Russische defensiesector niet tolereren."
Oplossing
Het departement hoopt in gesprekken met de Turken nog wel tot een oplossing te komen. De sancties houden onder meer in dat de VS geen exportvergunningen meer verstrekken aan SSB.
Washington zette Ankara vanwege de aankoop vorig jaar uit het programma van de nieuwe straaljager F-35 (JSF). Turkije begon het systeem in oktober te testen. Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Russische systemen de verdediging van de NAVO niet in gevaar brengen.
De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, noemde de sancties "onrechtmatig en arrogant in het licht van het internationale recht."
Meer uit Buitenland
WHELFORD (ANP) - Er zijn meerdere personen gearresteerd bij de door Amerikanen gebruikte vliegbasis in het Verenigd Koninkrijk, voor het overtreden van de explosievenwet. Dat meldt het Britse Sky News. Volgens de nieuwssite spreekt de politie van een "groot incident" en worden omwonenden geëvacueerd naar een recreatiecentrum in de buurt. De explosievendienst van de krijgsmacht is aanwezig en onderzoekt een aantal voertuigen.
5 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.
2 uur geledenODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
15 uur geleden