Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS stoppen met investeringen in fossiel in het buitenland

VS stoppen met investeringen in fossiel in het buitenland

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten stoppen per direct met federale investeringen in steenkoolcentrales en andere koolstofintensieve projecten in het buitenland. Die stap van de regering-Biden is bedoeld om klimaatverandering te bestrijden en de opkomst van hernieuwbare energie te versnellen. De beslissing heeft betrekking op miljarden dollars aan jaarlijkse financiering en diplomatieke en technische bijstand.

Er zijn nog wel een aantal uitzonderingen. Dan gaat het bijvoorbeeld om ingrepen als de nationale veiligheid van de VS in het gedrang komt. Ook zou het kunnen dat investeringen nodig zijn om de toegang tot energie in kwetsbare gebieden uit te breiden. Het beleid is ook niet van toepassing op bestaande projecten, waaronder enkele die de VS onder verschillende regeringen heeft gesteund.

De beleidswijziging zou niettemin gevolgen kunnen hebben voor een aanzienlijk aantal potentiële buitenlandse projecten. Dan gaat het onder andere over de realisatie van terminals in Oost-Europa en het Caribisch gebied waarin Amerikaans aardgas kan worden opgeslagen.

De stap onderstreept hoe de regering-Biden het bestrijden van klimaatverandering tot een van de hoogste prioriteiten heeft gemaakt. De terugtrekking door de VS creëert echter wel kansen voor bijvoorbeeld China. Dat land staat te popelen om energieprojecten over de hele wereld te financieren. Dat gebeurt met geldbedragen waar de VS niet aan kunnen tippen. Dat de Amerikaanse regering zich terugtrekt, betekent overigens niet dat bedrijven uit eigen land actief zullen worden tegengewerkt als ze zich in het buitenland gaan bezighouden met steenkool-, olie- en gasprojecten.

Meer uit Financieel

Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

1 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

4 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

4 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

5 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

7 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

9 uur geleden