Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS stoppen met investeringen in fossiel in het buitenland

VS stoppen met investeringen in fossiel in het buitenland

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten stoppen per direct met federale investeringen in steenkoolcentrales en andere koolstofintensieve projecten in het buitenland. Die stap van de regering-Biden is bedoeld om klimaatverandering te bestrijden en de opkomst van hernieuwbare energie te versnellen. De beslissing heeft betrekking op miljarden dollars aan jaarlijkse financiering en diplomatieke en technische bijstand.

Er zijn nog wel een aantal uitzonderingen. Dan gaat het bijvoorbeeld om ingrepen als de nationale veiligheid van de VS in het gedrang komt. Ook zou het kunnen dat investeringen nodig zijn om de toegang tot energie in kwetsbare gebieden uit te breiden. Het beleid is ook niet van toepassing op bestaande projecten, waaronder enkele die de VS onder verschillende regeringen heeft gesteund.

De beleidswijziging zou niettemin gevolgen kunnen hebben voor een aanzienlijk aantal potentiële buitenlandse projecten. Dan gaat het onder andere over de realisatie van terminals in Oost-Europa en het Caribisch gebied waarin Amerikaans aardgas kan worden opgeslagen.

De stap onderstreept hoe de regering-Biden het bestrijden van klimaatverandering tot een van de hoogste prioriteiten heeft gemaakt. De terugtrekking door de VS creëert echter wel kansen voor bijvoorbeeld China. Dat land staat te popelen om energieprojecten over de hele wereld te financieren. Dat gebeurt met geldbedragen waar de VS niet aan kunnen tippen. Dat de Amerikaanse regering zich terugtrekt, betekent overigens niet dat bedrijven uit eigen land actief zullen worden tegengewerkt als ze zich in het buitenland gaan bezighouden met steenkool-, olie- en gasprojecten.

Meer uit Financieel

Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

25 minuten geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

32 minuten geleden
AEX-index stijgt naar nieuw record door sterk dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.

2 uur geleden
Disney verdient meer aan streamingdienst en pretparken

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen fors door hoop op doorbraak in deal VS met Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.

3 uur geleden
ACM: makkelijker voor consument om telecomabonnement op te zeggen

DEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.

3 uur geleden
Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

4 uur geleden