Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS stoppen met investeringen in fossiel in het buitenland

VS stoppen met investeringen in fossiel in het buitenland

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten stoppen per direct met federale investeringen in steenkoolcentrales en andere koolstofintensieve projecten in het buitenland. Die stap van de regering-Biden is bedoeld om klimaatverandering te bestrijden en de opkomst van hernieuwbare energie te versnellen. De beslissing heeft betrekking op miljarden dollars aan jaarlijkse financiering en diplomatieke en technische bijstand.

Er zijn nog wel een aantal uitzonderingen. Dan gaat het bijvoorbeeld om ingrepen als de nationale veiligheid van de VS in het gedrang komt. Ook zou het kunnen dat investeringen nodig zijn om de toegang tot energie in kwetsbare gebieden uit te breiden. Het beleid is ook niet van toepassing op bestaande projecten, waaronder enkele die de VS onder verschillende regeringen heeft gesteund.

De beleidswijziging zou niettemin gevolgen kunnen hebben voor een aanzienlijk aantal potentiële buitenlandse projecten. Dan gaat het onder andere over de realisatie van terminals in Oost-Europa en het Caribisch gebied waarin Amerikaans aardgas kan worden opgeslagen.

De stap onderstreept hoe de regering-Biden het bestrijden van klimaatverandering tot een van de hoogste prioriteiten heeft gemaakt. De terugtrekking door de VS creëert echter wel kansen voor bijvoorbeeld China. Dat land staat te popelen om energieprojecten over de hele wereld te financieren. Dat gebeurt met geldbedragen waar de VS niet aan kunnen tippen. Dat de Amerikaanse regering zich terugtrekt, betekent overigens niet dat bedrijven uit eigen land actief zullen worden tegengewerkt als ze zich in het buitenland gaan bezighouden met steenkool-, olie- en gasprojecten.

Meer uit Financieel

Vertrouwen van consumenten verslechtert in januari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.

12 minuten geleden
Bestaande koopwoningen 8,6 procent duurder in 2025

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.

48 minuten geleden
Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

54 minuten geleden
EIB verwacht dat dit jaar veel meer huizen worden opgeleverd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.

57 minuten geleden
Nibud minder optimistisch over stijging koopkracht

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciën.

1 uur geleden
Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

4 uur geleden
Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

8 uur geleden