Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS, Rusland willen gesprekken kernwapenbeheersing voortzetten

VS, Rusland willen gesprekken kernwapenbeheersing voortzetten

WENEN (ANP/RTR) - Rusland en de Verenigde Staten hopen elkaar zo snel mogelijk te ontmoeten voor een tweede ronde van besprekingen in Wenen over kernwapenbeheersing, mogelijk eind juli of begin augustus. Dat zei de Amerikaanse gezant voor die gesprekken dinsdag, de dag na de eerste gespreksronde.

De Amerikaanse speciale gezant voor wapenbeheersing, Marshall Billingslea, vertelde tijdens een persconferentie dat hij en zijn Russische tegenhanger ermee instemden "meerdere" technische werkgroepen op te richten en dat een tweede bijeenkomst zou afhangen van hun voortgang.

Rusland liet weten dat het onrealistisch is te verwachten dat China zich zal aansluiten bij de besprekingen over wapenbeheersing tussen Moskou en Washington. De Verenigde Staten hebben Peking daartoe meerdere keren opgeroepen.

De Russische vice-minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Ryabkov, en de Amerikaanse gezant Billingslea spraken maandag over wereldwijde veiligheidskwesties, en een mogelijke verlenging van met name het Start-verdrag over de controle op kernwapens, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

1 uur geleden
Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

2 uur geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

4 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

5 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

6 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

6 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

6 uur geleden