Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS riskeren crisis met steun voor crypto, vindt ECB-bestuurder

VS riskeren crisis met steun voor crypto, vindt ECB-bestuurder

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten riskeren een nieuwe financiële noodsituatie te creëren door de steun die de regering-Trump verleent aan de cryptosector, zei een Frans bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB). François Villeroy de Galhau, ook gouverneur van de Franse centrale bank, verwijt de Amerikanen te weinig oog te hebben voor de risico's rond cryptomunten.

"De Verenigde Staten riskeren te zondigen door nalatig te zijn", verklaarde Villeroy in een interview met weekblad La Tribune Dimanche. "Financiële crises ontstaan vaak in de VS en verspreiden zich naar de rest van de wereld. Door cryptoactiva en non-bancaire financiering aan te moedigen, zaait de Amerikaanse regering de zaden voor toekomstige onrust."

Het commentaar volgt op initiatieven van de Amerikaanse president Donald Trump om de cryptosector in de VS te stimuleren. Hij gaf onlangs opdracht tot het aanleggen van strategische reserves van bitcoins en andere digitale munten. Na het aantreden van Trump als president liet de Amerikaanse toezichthouder voor beurshandel ook meerdere strafzaken tegen cryptobedrijven vallen. Onder de eerder dit jaar afgetreden voorzitter van de Securities and Exchange Commission, Gary Gensler, pakte de waakhond juist veel cryptodienstverleners aan omdat die zich aan het toezicht voor beleggingsdiensten zouden onttrekken.

Importtarieven VS

De vicepresident van de ECB, Luis de Guindos, liet zich in een ander interview uit over de onzekerheid die handelsconflicten tussen de VS en handelspartners veroorzaken. Die maken het bijvoorbeeld moeilijker om ramingen over de inflatie in de eurozone te maken.

"We moeten rekening houden met de huidige onzekerheid, die nog groter is dan gedurende de pandemie. In onze prognoses zit bijvoorbeeld niet de uiteindelijke hoogte van de handelstarieven die de Verenigde Staten en zijn handelspartners invoeren, omdat de huidige situatie zo veranderlijk is", zei De Guindos tegen de krant The Sunday Times.

Onzekerheid

De drang van de Amerikaanse regering om het toezicht op banken en andere financiers snel te versoepelen is volgens De Guindos ook een bron van onzekerheid. Daarnaast is de regering onder Trump minder geneigd internationaal samen te werken aan oplossingen dan onder diens voorganger Joe Biden, stipt hij aan.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

2 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

5 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

5 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

6 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

7 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

7 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

7 uur geleden