Noors staatsfonds stemt tegen megabeloning Tesla-topman Musk
OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.
Aandeelhouders mogen donderdag stemmen over het beloningsvoorstel, naar alle waarschijnlijkheid het grootste ooit voor een topbestuurder van een bedrijf. Critici noemen het pakket overdreven.
Het Noorse staatsfonds, 's werelds grootste, stemt ook tegen een voorstel voor de herbenoeming van twee bestuursleden. "Aandeelhouders zouden het recht moeten hebben om de raad van bestuur te wijzigen als die niet in hun beste belangen handelt", schrijft het fonds op zijn website.
Beloningspakket
Om de volledige beloning te krijgen, moet de beurswaarde van Tesla stijgen tot 8,5 biljoen dollar. Nu is het bedrijf ongeveer 1,5 biljoen dollar waard op de beurs. Andere voorwaarden voor de uitbetaling van de megabeloning zijn ambitieuze verkoopdoelen voor robotaxi's en AI-robots.
Musk, 's werelds rijkste persoon, kreeg eerder ook een controversieel beloningspakket toegekend dat meer dan 50 miljard dollar waard werd. Een rechter in de Amerikaanse staat Delaware hield de grote bonus tegen. Tesla kende Musk afgelopen zomer een aandelenpakket toe van ongeveer 29 miljard dollar, wat volgens de automaker bedoeld was om een vertrek van de topbestuurder te voorkomen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieƫn door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciƫn.
4 uur geleden