VS registreren 1225 nieuwe doden door coronavirus
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten registreerden vrijdag 1225 nieuwe sterfgevallen als gevolg van het coronavirus, wat het totaal op 102.798 brengt sinds de wereldwijde pandemie begon. Dat meldt de Johns Hopkins University.
Het land heeft officieel 1.745.606 besmettingsgevallen van het virus bevestigd, veel meer dan enig ander land.
De laatste cijfers kwamen toen president Donald Trump zei dat hij de Amerikaanse banden met de Wereldgezondheidsorganisatie WHO verbreekt. Volgens Trump heeft de WHO niet genoeg gedaan om de verspreiding van het coronavirus te beteugelen en te mild te zijn tegenover China, waar de uitbraak eind vorig jaar begon.
Versoepeling
Intussen gaan verschillende staten en gemeenschappen in de Verenigde Staten door met gefaseerde versoepelingen van de coronamaatregelen.
New York, de Amerikaanse stad die het zwaarst is getroffen door het coronavirus, ligt "op schema" om in de week van 8 juni te heropenen, zei gouverneur Andrew Cuomo vrijdag.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
3 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
6 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
6 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
6 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
9 uur geleden