VS proberen Israël van grote aanval op Rafah af te houden
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten proberen met gevoelige informatie over Hamas Israël ervan te weerhouden om een grote aanval op Rafah in het zuiden van de Gazastrook uit te voeren. Dat schrijft The Washington Post op basis van vier anonieme bronnen.
Het gaat om de schuilplaats van leiders van Hamas en tunnels die Hamas in Gaza heeft aangelegd.
Ook zouden de VS hebben aangeboden opvangplekken te creëren waar vluchtelingen kunnen worden ondergebracht in tenten en systemen aan te leggen om water, voedsel en medicijnen aan de bevolking te verstrekken.
Al Mawasi
Circa 1,4 miljoen mensen hebben een veilig heenkomen gezocht in Rafah als gevolg van de Israëlische aanvallen en die moeten nu elders worden ondergebracht. Volgens de Amerikanen kost dat enkele maanden, om ervoor te zeggen dat mensen in veiligheid worden gebracht. De Israëliërs zijn het daarmee niet eens, aldus The Washington Post.
Inmiddels heeft Israël opgeroepen verschillende delen van de stad te ontruimen en zijn er 300.000 mensen vertrokken. Ze zijn uitgeweken naar onder meer het opvanggebied Al Mawasi. Israël omschrijft dat als een "uitgebreid humanitair gebied" waar vluchtelingen tijdelijk kunnen verblijven. Maar volgens internationale hulporganisaties is het gebied niet veilig en zijn er onvoldoende voorzieningen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.
31 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenRAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.
4 uur geleden