
VS overwegen belangen te nemen in defensiebedrijven
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering denkt erover zich in te kopen in Amerikaanse defensiebedrijven. Bedrijven als Lockheed Martin zijn nu al "feitelijk een arm van de Amerikaanse overheid", zei handelsminister Howard Lutnick dinsdag.
De regering van de Amerikaanse president Donald Trump nam zaterdag een belang van 10 procent in chipfabrikant Intel. Nu denkt zij erover ook in onder andere de wapenindustrie te stappen, zei Lutnick tegen nieuwszender CNBC. De Amerikaanse overheid is volgens hem goed voor bijna de hele omzet van Lockheed Martin. Waarom zouden de VS duur betalen voor alle munitie die zij bij het bedrijf willen aanschaffen, vroeg de minister zich hardop af.
Tot voor kort waren overheidsinterventies in de vrije markt zoals deze nog taboe voor Trumps Republikeinse Partij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag omlaag in afwachting van de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo. Beleggers deden het verder rustig aan na het koersherstel een dag eerder die volgde op de mildere toon van president Donald Trump tegenover China.
25 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Google wil miljarden investeren in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) in India. Het Amerikaanse bedrijf heeft plannen om de komende vijf jaar 15 miljard dollar (bijna 13 miljard euro) te steken in het zuiden van het Aziatische land, in de vorm van een groot datacenter en een AI-hub. Het gaat om de grootste investering van Google ooit in India.
51 minuten geledenBEIJING (ANP) - Nederland moet niet onderschatten welke tegenmaatregelen China kan nemen na de ingreep van het kabinet bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia, die in handen is van het Chinese Wingtech. Dat schrijft een Chinese staatskrant. Nederland gebruikte onlangs een oude wet om beslissingen bij Nexperia te kunnen tegenhouden of terugdraaien. De door de Chinese Communistische Partij geleide krant Global Times noemt dat "buitengewoon schandelijk".
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk heeft te maken met een sterke stijging van zware cyberaanvallen, waarvan onder meer grote bedrijven als autobouwer Jaguar Land Rover en warenhuisketen Marks & Spencer doelwit werden. Volgens de Britse cyberautoriteiten moeten bedrijven en organisaties beter voorbereid zijn door bijvoorbeeld zaken op papier te zetten of informatie offline op te slaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft weer winst gemaakt in het derde kwartaal. De nettowinst over de maanden juli tot en met september bedroeg ruim 9 miljoen euro, tegen een verlies van ruim 4 miljoen euro een jaar eerder. In vergelijking met vorig jaar gaf TomTom minder uit aan onderzoek en ontwikkeling en verkoop en marketing, waardoor de kosten dit jaar lager uitvielen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de volwassenen in Nederland is ontevreden over het woningaanbod in hun regio. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van het meest recente onderzoek Belevingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goud- en zilverwisselaars hebben het veel drukker dan anders nu de prijzen van edelmetalen in rap tempo stijgen. In de winkels van OudGoud.nl is het aantal afspraken verdubbeld ten opzichte van begin dit jaar. Goudwisselkantoor spreekt van een kwart meer inkopen dan een jaar geleden.
9 uur geleden