VS leggen handelsbeperkingen op om schenden mensenrechten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben handelsbeperkingen aangekondigd voor acht bedrijven uit China, Myanmar en Rusland op verdenking van mensenrechtenschendingen. De ondernemingen komen op een zogeheten entiteitenlijst te staan, waardoor zij een vergunning nodig hebben om naar de VS te exporteren.
Op deze manier willen de VS voorkomen dat de bedrijven Amerikaanse technologie gebruiken om mensenrechten te schenden, verklaarde onderminister Alan Estevez voor Industrie en Veiligheid. "Mensenrechtenschendingen zijn in strijd met de buitenlandse belangen van de Verenigde Staten", vulde hij aan ter onderbouwing.
De beperkingen hebben betrekking op onder meer twee bedrijven uit China, waaronder Zhejiang Uniview Technologies. Volgens Amerikaanse functionarissen zou dit bedrijf, dat bijvoorbeeld bewakingscamera's verkoopt, de surveillance van Oeigoeren en andere etnische en religieuze minderheidsgroepen in China mogelijk hebben gemaakt.
Verder krijgen bedrijven uit Rusland en Myanmar te maken met de handelsbeperkingen. De VS verdenken de ondernemingen uit dat laatste land van het leveren van onderdelen aan het leger van Myanmar, waardoor uiteindelijk luchtaanvallen op burgers uitgevoerd konden worden. De Russische bedrijven hebben mogelijk gezichtsherkenningstechnologie aan Moskou geleverd "gericht op vreedzame demonstranten, een essentieel onderdeel van Ruslands massasurveillanceapparaat", aldus het ministerie van Handel.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
5 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
5 uur geleden