
VS leggen handelsbeperkingen op om schenden mensenrechten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben handelsbeperkingen aangekondigd voor acht bedrijven uit China, Myanmar en Rusland op verdenking van mensenrechtenschendingen. De ondernemingen komen op een zogeheten entiteitenlijst te staan, waardoor zij een vergunning nodig hebben om naar de VS te exporteren.
Op deze manier willen de VS voorkomen dat de bedrijven Amerikaanse technologie gebruiken om mensenrechten te schenden, verklaarde onderminister Alan Estevez voor Industrie en Veiligheid. "Mensenrechtenschendingen zijn in strijd met de buitenlandse belangen van de Verenigde Staten", vulde hij aan ter onderbouwing.
De beperkingen hebben betrekking op onder meer twee bedrijven uit China, waaronder Zhejiang Uniview Technologies. Volgens Amerikaanse functionarissen zou dit bedrijf, dat bijvoorbeeld bewakingscamera's verkoopt, de surveillance van Oeigoeren en andere etnische en religieuze minderheidsgroepen in China mogelijk hebben gemaakt.
Verder krijgen bedrijven uit Rusland en Myanmar te maken met de handelsbeperkingen. De VS verdenken de ondernemingen uit dat laatste land van het leveren van onderdelen aan het leger van Myanmar, waardoor uiteindelijk luchtaanvallen op burgers uitgevoerd konden worden. De Russische bedrijven hebben mogelijk gezichtsherkenningstechnologie aan Moskou geleverd "gericht op vreedzame demonstranten, een essentieel onderdeel van Ruslands massasurveillanceapparaat", aldus het ministerie van Handel.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk vrijdag door ratingbureau Fitch is te wijten aan "decennia van financieel wanbeleid". Dit heeft de Franse demissionaire minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zaterdag gemeld op X.
2 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE stelt dat de beschuldigingen van de ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen deze week over tegenwerking "onjuiste beweringen" zijn. De or schreef dat Prijsvrij/D-Reizen soms wordt tegengewerkt door personeel van andere onderdelen van REWE, bijvoorbeeld touroperators in Duitsland. Ze vroegen de raad van commissarissen van REWE om steun voor de Nederlandse reisaanbieder en willen dat concurrent Apollo Reizen onmiddellijk stopt.
42 minuten geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca heeft plannen voor de uitbreiding van zijn onderzoekslocatie in Cambridge van 200 miljoen pond (zo'n 231 miljoen euro) opgeschort. Het besluit is een tegenslag voor het Verenigd Koninkrijk. De regering van premier Keir Starmer wil de kwakkelende Britse economie juist weer op gang helpen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de goedkeuring voor een windmolenpark voor de kust van de staat Maryland laten intrekken. De regering heeft een federale rechter gevraagd een vergunning voor het project ter waarde van 6 miljard dollar (ongeveer 5,1 miljard euro) te vernietigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De van hypotheekfraude beschuldigde bestuurder van de Amerikaanse centrale bank Lisa Cook heeft bij het aanvragen van een hypotheek voor haar huis in de Amerikaanse stad Atlanta aangegeven dat het pand haar "vakantiewoning" is. Dit blijkt volgens Reuters uit een document dat het persbureau heeft ingezien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers hebben geen vertrouwen meer in de politiek, melden VNO-NCW en MKB-Nederland na een peiling onder ruim 4000 leden voorafgaand aan Prinsjesdag. Bijna negen op de tien ondernemers zijn ontevreden over de stabiliteit en betrouwbaarheid van Den Haag. De politieke chaos is volgens de ondernemersverenigingen "funest" voor het investeringsklimaat.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Kredietbeoordelaar Fitch heeft vrijdag de kredietwaardigheid van Frankrijk verlaagd van AA- naar A+. Het bureau noemt als reden de politieke instabiliteit in het land, waar het parlement eerder deze week premier François Bayrou wegstuurde vanwege een conflict rond de begroting.
7 uur geleden