Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS leggen handelsbeperkingen op om schenden mensenrechten

VS leggen handelsbeperkingen op om schenden mensenrechten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben handelsbeperkingen aangekondigd voor acht bedrijven uit China, Myanmar en Rusland op verdenking van mensenrechtenschendingen. De ondernemingen komen op een zogeheten entiteitenlijst te staan, waardoor zij een vergunning nodig hebben om naar de VS te exporteren.

Op deze manier willen de VS voorkomen dat de bedrijven Amerikaanse technologie gebruiken om mensenrechten te schenden, verklaarde onderminister Alan Estevez voor Industrie en Veiligheid. "Mensenrechtenschendingen zijn in strijd met de buitenlandse belangen van de Verenigde Staten", vulde hij aan ter onderbouwing.

De beperkingen hebben betrekking op onder meer twee bedrijven uit China, waaronder Zhejiang Uniview Technologies. Volgens Amerikaanse functionarissen zou dit bedrijf, dat bijvoorbeeld bewakingscamera's verkoopt, de surveillance van Oeigoeren en andere etnische en religieuze minderheidsgroepen in China mogelijk hebben gemaakt.

Verder krijgen bedrijven uit Rusland en Myanmar te maken met de handelsbeperkingen. De VS verdenken de ondernemingen uit dat laatste land van het leveren van onderdelen aan het leger van Myanmar, waardoor uiteindelijk luchtaanvallen op burgers uitgevoerd konden worden. De Russische bedrijven hebben mogelijk gezichtsherkenningstechnologie aan Moskou geleverd "gericht op vreedzame demonstranten, een essentieel onderdeel van Ruslands massasurveillanceapparaat", aldus het ministerie van Handel.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt naar recordhoogte door hoop op Iran-akkoord

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.

2 uur geleden
Washington noemt Duitse streamingplannen schending handelsdeal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.

2 uur geleden
Anthropic wil snel AI-modellen van niveau Mythos breed uitbrengen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.

3 uur geleden
Europese Commissie akkoord met grote zuivelsamensmelting

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.

5 uur geleden
Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

6 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

8 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

8 uur geleden