VS klagen Russische oligarch Malofejev aan om schending sancties
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische oligarch Konstantin Malofejev aangeklaagd voor het overtreden van sancties. Het is de eerste keer dat een Russische oligarch in de VS wordt vervolgd sinds de Russische inval in Oekraïne, aldus justitie.
"Na gesanctioneerd te zijn door de Verenigde Staten, probeerde Malofejev de sancties te ontwijken door samenzweerders te gebruiken om heimelijk media in heel Europa te verwerven en te runnen", zei minister van Justitie Merrick Garland.
De Russische zakenman behoorde begin maart tot de bij naam genoemde Russische oligarchen die sancties werden opgelegd vanwege hun voortdurende steun aan de Russische president Vladimir Poetin en zijn "wrede" invasie van Oekraïne. Volgens Garland was van Malofejev al eerder vastgesteld dat hij financiële steun verleent aan Russen die het separatisme op de Krim promoten en de onafhankelijkheid van de zogenoemde Volksrepubliek Donetsk in Oost-Oekraïne steunen.
Botnetten
Garland kondigde ook de "disruptie" aan van een wereldwijd botnet dat wordt gecontroleerd door de Russische militaire inlichtingendienst, de GROe. Botnetten zijn netwerken van gekaapte computers die worden gebruikt om verschillende vormen van oplichting en cyberaanvallen uit te voeren. Een botnet kan ook worden ingezet om valse informatie te verspreiden.
"De Russische regering heeft onlangs soortgelijke infrastructuur gebruikt om Oekraïense doelen aan te vallen", zei hij. "Gelukkig hebben we dit botnet kunnen ontwrichten voordat het kon worden gebruikt."
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden