Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS klagen Russische oligarch Malofejev aan om schending sancties

VS klagen Russische oligarch Malofejev aan om schending sancties

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische oligarch Konstantin Malofejev aangeklaagd voor het overtreden van sancties. Het is de eerste keer dat een Russische oligarch in de VS wordt vervolgd sinds de Russische inval in Oekraïne, aldus justitie.

"Na gesanctioneerd te zijn door de Verenigde Staten, probeerde Malofejev de sancties te ontwijken door samenzweerders te gebruiken om heimelijk media in heel Europa te verwerven en te runnen", zei minister van Justitie Merrick Garland.

De Russische zakenman behoorde begin maart tot de bij naam genoemde Russische oligarchen die sancties werden opgelegd vanwege hun voortdurende steun aan de Russische president Vladimir Poetin en zijn "wrede" invasie van Oekraïne. Volgens Garland was van Malofejev al eerder vastgesteld dat hij financiële steun verleent aan Russen die het separatisme op de Krim promoten en de onafhankelijkheid van de zogenoemde Volksrepubliek Donetsk in Oost-Oekraïne steunen.

Botnetten

Garland kondigde ook de "disruptie" aan van een wereldwijd botnet dat wordt gecontroleerd door de Russische militaire inlichtingendienst, de GROe. Botnetten zijn netwerken van gekaapte computers die worden gebruikt om verschillende vormen van oplichting en cyberaanvallen uit te voeren. Een botnet kan ook worden ingezet om valse informatie te verspreiden.

"De Russische regering heeft onlangs soortgelijke infrastructuur gebruikt om Oekraïense doelen aan te vallen", zei hij. "Gelukkig hebben we dit botnet kunnen ontwrichten voordat het kon worden gebruikt."

Meer uit Buitenland

Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

17 minuten geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

1 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

1 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

2 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

4 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

5 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

6 uur geleden