Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS klagen Russische oligarch Malofejev aan om schending sancties

VS klagen Russische oligarch Malofejev aan om schending sancties

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische oligarch Konstantin Malofejev aangeklaagd voor het overtreden van sancties. Het is de eerste keer dat een Russische oligarch in de VS wordt vervolgd sinds de Russische inval in Oekraïne, aldus justitie.

"Na gesanctioneerd te zijn door de Verenigde Staten, probeerde Malofejev de sancties te ontwijken door samenzweerders te gebruiken om heimelijk media in heel Europa te verwerven en te runnen", zei minister van Justitie Merrick Garland.

De Russische zakenman behoorde begin maart tot de bij naam genoemde Russische oligarchen die sancties werden opgelegd vanwege hun voortdurende steun aan de Russische president Vladimir Poetin en zijn "wrede" invasie van Oekraïne. Volgens Garland was van Malofejev al eerder vastgesteld dat hij financiële steun verleent aan Russen die het separatisme op de Krim promoten en de onafhankelijkheid van de zogenoemde Volksrepubliek Donetsk in Oost-Oekraïne steunen.

Botnetten

Garland kondigde ook de "disruptie" aan van een wereldwijd botnet dat wordt gecontroleerd door de Russische militaire inlichtingendienst, de GROe. Botnetten zijn netwerken van gekaapte computers die worden gebruikt om verschillende vormen van oplichting en cyberaanvallen uit te voeren. Een botnet kan ook worden ingezet om valse informatie te verspreiden.

"De Russische regering heeft onlangs soortgelijke infrastructuur gebruikt om Oekraïense doelen aan te vallen", zei hij. "Gelukkig hebben we dit botnet kunnen ontwrichten voordat het kon worden gebruikt."

Meer uit Buitenland

Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.

58 minuten geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

4 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

4 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

5 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

5 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

6 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

8 uur geleden