VS klagen Russische oligarch Malofejev aan om schending sancties
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische oligarch Konstantin Malofejev aangeklaagd voor het overtreden van sancties. Het is de eerste keer dat een Russische oligarch in de VS wordt vervolgd sinds de Russische inval in Oekraïne, aldus justitie.
"Na gesanctioneerd te zijn door de Verenigde Staten, probeerde Malofejev de sancties te ontwijken door samenzweerders te gebruiken om heimelijk media in heel Europa te verwerven en te runnen", zei minister van Justitie Merrick Garland.
De Russische zakenman behoorde begin maart tot de bij naam genoemde Russische oligarchen die sancties werden opgelegd vanwege hun voortdurende steun aan de Russische president Vladimir Poetin en zijn "wrede" invasie van Oekraïne. Volgens Garland was van Malofejev al eerder vastgesteld dat hij financiële steun verleent aan Russen die het separatisme op de Krim promoten en de onafhankelijkheid van de zogenoemde Volksrepubliek Donetsk in Oost-Oekraïne steunen.
Botnetten
Garland kondigde ook de "disruptie" aan van een wereldwijd botnet dat wordt gecontroleerd door de Russische militaire inlichtingendienst, de GROe. Botnetten zijn netwerken van gekaapte computers die worden gebruikt om verschillende vormen van oplichting en cyberaanvallen uit te voeren. Een botnet kan ook worden ingezet om valse informatie te verspreiden.
"De Russische regering heeft onlangs soortgelijke infrastructuur gebruikt om Oekraïense doelen aan te vallen", zei hij. "Gelukkig hebben we dit botnet kunnen ontwrichten voordat het kon worden gebruikt."
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
2 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
4 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
5 uur geleden