VS klagen Russische oligarch Malofejev aan om schending sancties
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische oligarch Konstantin Malofejev aangeklaagd voor het overtreden van sancties. Het is de eerste keer dat een Russische oligarch in de VS wordt vervolgd sinds de Russische inval in Oekraïne, aldus justitie.
"Na gesanctioneerd te zijn door de Verenigde Staten, probeerde Malofejev de sancties te ontwijken door samenzweerders te gebruiken om heimelijk media in heel Europa te verwerven en te runnen", zei minister van Justitie Merrick Garland.
De Russische zakenman behoorde begin maart tot de bij naam genoemde Russische oligarchen die sancties werden opgelegd vanwege hun voortdurende steun aan de Russische president Vladimir Poetin en zijn "wrede" invasie van Oekraïne. Volgens Garland was van Malofejev al eerder vastgesteld dat hij financiële steun verleent aan Russen die het separatisme op de Krim promoten en de onafhankelijkheid van de zogenoemde Volksrepubliek Donetsk in Oost-Oekraïne steunen.
Botnetten
Garland kondigde ook de "disruptie" aan van een wereldwijd botnet dat wordt gecontroleerd door de Russische militaire inlichtingendienst, de GROe. Botnetten zijn netwerken van gekaapte computers die worden gebruikt om verschillende vormen van oplichting en cyberaanvallen uit te voeren. Een botnet kan ook worden ingezet om valse informatie te verspreiden.
"De Russische regering heeft onlangs soortgelijke infrastructuur gebruikt om Oekraïense doelen aan te vallen", zei hij. "Gelukkig hebben we dit botnet kunnen ontwrichten voordat het kon worden gebruikt."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
18 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
5 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
6 uur geleden