
VS klaagt Californië aan om verbod privégevangenissen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse federale overheid heeft de staat Californië aangeklaagd vanwege het vorig jaar ingestelde verbod op privégevangenissen. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.
Een privégevangenis is in particulier bezit. Er zijn er ongeveer 130 in heel de VS. De overheid betaalt deze gevangenissen om gedetineerden in bewaring te houden.
"Door de nieuwe wet moeten heel veel gevangenen worden verplaatst. Dat kost enorm veel geld en zorgt voor overlast in de omliggende staten", aldus het ministerie in een verklaring. "Bijna 30 procent van alle gevangenen in Californië moet worden verplaatst." Het sluiten van privégevangenissen betekent volgens het ministerie ook dat alle illegale migranten die in Californië worden opgepakt, moeten worden doorgestuurd naar andere staten.
De regering van president Donald Trump heeft vaker conflicten met Californië over beleidskwesties. Zo was het een van de staten die de landelijke regering aanklaagde vanwege het immigratiebeleid.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het driedaagse bestand dat Rusland eenzijdig heeft uitgeroepen, is volgens staatsmedia ingegaan. Oekraïne heeft eerder laten weten niet mee te doen aan wat president Volodymyr Zelensky een "toneelstukje" van Poetin noemde. Hij stelde een onmiddellijk bestand van dertig dagen voor.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door twee Israëlische luchtaanvallen zijn volgens de Gazaanse burgerbescherming woensdag meer dan dertig doden gevallen en meer dan tachtig mensen gewond geraakt. Onder de getroffenen zouden veel kinderen zijn.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De eerste stemronde van het conclaaf heeft geen nieuwe paus opgeleverd. Uit de schoorsteen op de Sixtijnse Kapel kringelde woensdagavond rond 21.00 uur zwarte rook. Dat betekent normaal gesproken dat de kardinalen hun overleg voor vandaag staken en donderdagochtend weer samenkomen.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA) - Het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad is volgelopen met tienduizenden mensen die wachten op rook uit de schoorsteen van de Sixtijnse Kapel. Af en toe klapt de wachtende menigte in steeds sneller tempo alsof de mensen in een voetbalstadion zijn.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is voor de geleidelijke opheffing van EU-sancties tegen Syrië als de situatie daar blijft verbeteren. President Emmanuel Macron zei dat na overleg met de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Parijs. Die is voor het eerst naar Europa afgereisd sinds de machtswisseling in Syrië.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Het dodental door de raketaanvallen van India op buurland Pakistan is opgelopen tot meer dan dertig. Het Pakistaanse leger heeft dat gemeld en gaf daarbij aan dat 57 mensen gewond zijn geraakt.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Estland vindt dat alle NAVO-landen in de toekomst 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie moeten besteden. Dat zei de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna woensdag in Warschau, voor de start van de informele bijeenkomst met de EU-ministers. Op de NAVO-top in juni in Den Haag moet een nieuwe norm worden afgesproken.
7 uur geleden