VS-justitieminister wil doodstraf voor moord verzekeringstopman
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse justitieminister Pamela Bondi wil dat Luigi Mangione de doodstraf krijgt voor de spraakmakende moord op verzekeringstopman Brian Thompson vorig jaar in New York. Bondi heeft aanklagers opdracht gegeven de doodstraf te vragen voor de Amerikaan die wordt verdacht van het doodschieten van de directeur van UnitedHealthcare. Ze spreekt over politiek geweld.
Het gaat hier om juridische stappen door nationale aanklagers. Mangione is ook in de staat New York aangeklaagd, onder meer voor moord met een terroristisch motief. Hij riskeert daar levenslang.
Mangione had volgens de politie een manifest bij zich toen hij werd opgepakt, met daarin zijn frustraties over het Amerikaanse zorgsysteem en verzekeraars. Ondanks het duurste zorgsysteem ter wereld blijft de levensverwachting sterk achter bij andere westerse landen. Grote bedrijven zouden winst boven het welzijn van patiënten plaatsen. Vooral online geldt Mangione als een held die opstaat tegen het systeem.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
2 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
2 uur geleden