VS: Iran zou nog deze week Israël kunnen aanvallen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Iran zou aartsvijand Israël nog deze week kunnen aanvallen, verwachten de Amerikanen. Het Witte Huis houdt rekening met een grootschalige omvang. De Amerikaanse president Joe Biden heeft over de mogelijke aanval overleg gevoerd met de leiders van Groot-Brittannië, Frankrijk, Italië en Duitsland.
Het Iraanse regime maakte al herhaaldelijk duidelijk wraak te gaan nemen voor de dodelijke aanslag op een leider van de Palestijnse Hamas in de Iraanse hoofdstad Teheran. Iran houdt Israël verantwoordelijk voor de opzienbarende actie. Washington denkt ook dat Iraanse bondgenoten, zoals Hezbollah in Libanon en Houthi-rebellen in Jemen, zullen meedoen aan een vergeldingsactie.
De Amerikaanse nieuwssite Axios meldde dat Israël een Iraanse vergeldingsaanval binnen enkele dagen vermoedt. De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zou in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Lloyd Austin hebben aangegeven dat Iran zich voorbereidt op een grote aanval.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
50 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden