VS: Iran zou nog deze week Israël kunnen aanvallen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Iran zou aartsvijand Israël nog deze week kunnen aanvallen, verwachten de Amerikanen. Het Witte Huis houdt rekening met een grootschalige omvang. De Amerikaanse president Joe Biden heeft over de mogelijke aanval overleg gevoerd met de leiders van Groot-Brittannië, Frankrijk, Italië en Duitsland.
Het Iraanse regime maakte al herhaaldelijk duidelijk wraak te gaan nemen voor de dodelijke aanslag op een leider van de Palestijnse Hamas in de Iraanse hoofdstad Teheran. Iran houdt Israël verantwoordelijk voor de opzienbarende actie. Washington denkt ook dat Iraanse bondgenoten, zoals Hezbollah in Libanon en Houthi-rebellen in Jemen, zullen meedoen aan een vergeldingsactie.
De Amerikaanse nieuwssite Axios meldde dat Israël een Iraanse vergeldingsaanval binnen enkele dagen vermoedt. De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zou in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Lloyd Austin hebben aangegeven dat Iran zich voorbereidt op een grote aanval.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
6 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
8 uur geleden