Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en VK stellen besluit langeafstandsraketten Oekraïne uit

VS en VK stellen besluit langeafstandsraketten Oekraïne uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten nemen nog geen besluit over of Oekraïne Russisch grondgebied mag aanvallen met westerse langeafstandswapens. Dat zei de Britse premier Keir Starmer na een ontmoeting die hij zaterdag had met de Amerikaanse president Joe Biden in het Witte Huis in Washington.

Biden en Starmer spraken elkaar vrijdag, onder meer om te overleggen over de kwestie rond de wapens. Voor de ontmoeting leek het erop dat Starmer Biden ging proberen te overtuigen zich achter zijn plan te scharen Britse Storm Shadow-raketten aan Oekraïne te leveren. Met die wapens kan Oekraïne aanvallen dieper in Rusland uitvoeren.

Na de ontmoeting zei Starmer dat een eventueel besluit over het plan nu door hem en Biden besproken wordt op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (VN) in New York later deze maand met "bredere groepen individuen".

Vanuit Rusland werd dreigend gereageerd op de plannen over de langeafstandswapens. Staan NAVO-landen het inzetten van de wapens toe, dan zijn de landen van het militaire bondgenootschap in directe oorlog met Rusland, aldus de Russische ambassadeur bij de Verenigde Naties vrijdag. De Russische president Poetin liet zich in ongeveer gelijke woorden uit.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

1 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

1 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

2 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

2 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

3 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

4 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

5 uur geleden