Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en VK stellen besluit langeafstandsraketten Oekraïne uit

VS en VK stellen besluit langeafstandsraketten Oekraïne uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten nemen nog geen besluit over of Oekraïne Russisch grondgebied mag aanvallen met westerse langeafstandswapens. Dat zei de Britse premier Keir Starmer na een ontmoeting die hij zaterdag had met de Amerikaanse president Joe Biden in het Witte Huis in Washington.

Biden en Starmer spraken elkaar vrijdag, onder meer om te overleggen over de kwestie rond de wapens. Voor de ontmoeting leek het erop dat Starmer Biden ging proberen te overtuigen zich achter zijn plan te scharen Britse Storm Shadow-raketten aan Oekraïne te leveren. Met die wapens kan Oekraïne aanvallen dieper in Rusland uitvoeren.

Na de ontmoeting zei Starmer dat een eventueel besluit over het plan nu door hem en Biden besproken wordt op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (VN) in New York later deze maand met "bredere groepen individuen".

Vanuit Rusland werd dreigend gereageerd op de plannen over de langeafstandswapens. Staan NAVO-landen het inzetten van de wapens toe, dan zijn de landen van het militaire bondgenootschap in directe oorlog met Rusland, aldus de Russische ambassadeur bij de Verenigde Naties vrijdag. De Russische president Poetin liet zich in ongeveer gelijke woorden uit.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

1 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

2 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

2 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

3 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

4 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

5 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

6 uur geleden