Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en VK stellen besluit langeafstandsraketten Oekraïne uit

VS en VK stellen besluit langeafstandsraketten Oekraïne uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten nemen nog geen besluit over of Oekraïne Russisch grondgebied mag aanvallen met westerse langeafstandswapens. Dat zei de Britse premier Keir Starmer na een ontmoeting die hij zaterdag had met de Amerikaanse president Joe Biden in het Witte Huis in Washington.

Biden en Starmer spraken elkaar vrijdag, onder meer om te overleggen over de kwestie rond de wapens. Voor de ontmoeting leek het erop dat Starmer Biden ging proberen te overtuigen zich achter zijn plan te scharen Britse Storm Shadow-raketten aan Oekraïne te leveren. Met die wapens kan Oekraïne aanvallen dieper in Rusland uitvoeren.

Na de ontmoeting zei Starmer dat een eventueel besluit over het plan nu door hem en Biden besproken wordt op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (VN) in New York later deze maand met "bredere groepen individuen".

Vanuit Rusland werd dreigend gereageerd op de plannen over de langeafstandswapens. Staan NAVO-landen het inzetten van de wapens toe, dan zijn de landen van het militaire bondgenootschap in directe oorlog met Rusland, aldus de Russische ambassadeur bij de Verenigde Naties vrijdag. De Russische president Poetin liet zich in ongeveer gelijke woorden uit.

Meer uit Buitenland

Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

2 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

3 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

6 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

7 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

8 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

9 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

9 uur geleden