Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en Oekraïne plannen veiligheidsdeal met looptijd van 10 jaar

VS en Oekraïne plannen veiligheidsdeal met looptijd van 10 jaar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky tekenen donderdag op de G7-top een nieuwe veiligheidsovereenkomst. Daarin staat dat de VS de Oekraïners over een periode van tien jaar van militaire steun blijven voorzien, bericht The Washington Post.

De overeenkomst moet ook toekomstige regeringen ertoe verplichten steun aan Oekraïne te blijven verlenen in de strijd tegen de Russische invasiemacht. Ook oud-president Donald Trump zou dat moeten doen als hij wordt herkozen in november, zeggen functionarissen tegen de krant.

Of Trump zich daadwerkelijk aan de afspraken zal houden als hij de verkiezingen wint, is de vraag. De overeenkomst wordt niet goedgekeurd door het Amerikaanse parlement en heeft ook niet de status van een verdrag. Dat betekent dat de volgende president kan besluiten om de VS terug te trekken uit de deal.

De VS leveren nu al veel wapens aan Oekraïne, maar die steun ligt politiek gevoelig. Politiek geruzie over de dure wapenleveranties leidde dit jaar tot maandenlang uitstel van een groot steunpakket en daarmee tot een munitietekort in Oekraïne. Republikeinen en Democraten in het Congres keurden het pakket met een waarde van tientallen miljarden alsnog goed in april.

Meer uit Buitenland

WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

7 minuten geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

59 minuten geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

1 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

1 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

2 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

3 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

6 uur geleden