Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en Oekraïne plannen veiligheidsdeal met looptijd van 10 jaar

VS en Oekraïne plannen veiligheidsdeal met looptijd van 10 jaar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky tekenen donderdag op de G7-top een nieuwe veiligheidsovereenkomst. Daarin staat dat de VS de Oekraïners over een periode van tien jaar van militaire steun blijven voorzien, bericht The Washington Post.

De overeenkomst moet ook toekomstige regeringen ertoe verplichten steun aan Oekraïne te blijven verlenen in de strijd tegen de Russische invasiemacht. Ook oud-president Donald Trump zou dat moeten doen als hij wordt herkozen in november, zeggen functionarissen tegen de krant.

Of Trump zich daadwerkelijk aan de afspraken zal houden als hij de verkiezingen wint, is de vraag. De overeenkomst wordt niet goedgekeurd door het Amerikaanse parlement en heeft ook niet de status van een verdrag. Dat betekent dat de volgende president kan besluiten om de VS terug te trekken uit de deal.

De VS leveren nu al veel wapens aan Oekraïne, maar die steun ligt politiek gevoelig. Politiek geruzie over de dure wapenleveranties leidde dit jaar tot maandenlang uitstel van een groot steunpakket en daarmee tot een munitietekort in Oekraïne. Republikeinen en Democraten in het Congres keurden het pakket met een waarde van tientallen miljarden alsnog goed in april.

Meer uit Buitenland

Zeker 131 aanhoudingen bij ongeregeldheden Parijs na CL-finale

PARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.

37 minuten geleden
Zes munitiefabrieken moeten Britse defensie versterken

MANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigde Koninkrijk gaat 1,5 miljard pond (1,75 miljard euro) investeren in de bouw van zes munitiefabrieken. Daarmee wil Londen zijn defensie-industrie versterken en de wapenvoorraden aanvullen om aan de toenemende vraag te voldoen, heeft het ministerie van Defensie zaterdag bekendgemaakt.

38 minuten geleden
Voetbalfans bestormen ringweg van Parijs tijdens CL-finale

PARIJS (ANP) - De Champions League-finale van Paris Saint-Germain tegen Internazionale (5-0) heeft in Parijs voor een aantal opstootjes en incidenten gezorgd. De politie moest op meerdere plekken optreden en fans bestormden de ringweg van Parijs, meldt het Franse RTL Info.

4 uur geleden
VS-gezant Witkoff noemt reactie Hamas totaal onacceptabel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff is volstrekt ontevreden met het antwoord van Hamas op zijn voorstel voor een staakt-het-vuren. Volgens hem is de reactie van de Palestijnse militante beweging "totaal onacceptabel" en betekent die een stap terug in het vredesproces.

5 uur geleden
Uitgehongerde Palestijnen plunderen 77 VN-trucks met voedsel

GAZA-STAD (ANP) - Een groep uitgehongerde Palestijnen heeft in de Gazastrook een konvooi van de Verenigde Naties met voedselhulp gestopt, schrijft het Wereldvoedselprogramma (WFP) op X. 77 vrachtwagens werden geplunderd.

6 uur geleden
Hamas dient reactie in op Amerikaans plan voor bestand in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt een reactie te hebben ingediend bij de bemiddelaars op het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Het is niet bekend wat er in het antwoord staat, maar in een verklaring op Telegram verwerpt de Palestijnse beweging het plan in elk geval niet.

9 uur geleden
Bondskanselier Merz donderdag op bezoek bij Trump

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vliegt woensdagavond naar Washington om een bezoek te brengen aan de Amerikaanse president Donald Trump. De twee treffen elkaar voor het eerst sinds het aantreden van Merz.

9 uur geleden