Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS dringen bij EU aan op volhouden hulp aan Oekraïne

VS dringen bij EU aan op volhouden hulp aan Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - De Verenigde Staten dringen erop aan dat de Europese Unie haar plannen doorzet voor miljarden euro's aan hulp voor Oekraïne. Ondertussen zal de Amerikaanse regering er ook alles aan doen om het verzet in de VS te overwinnen, belooft minister van Financiën Janet Yellen. Zowel in de EU als in de VS lijkt de steun aan Oekraïne in zijn strijd tegen de Russische bezetters te haperen. Als de een niet langer thuis geeft, kan dat volgens Yellen ook de twijfels bij de ander versterken.

In het Amerikaanse Congres groeit de tegenzin om nog meer hulp aan Oekraïne over te maken. Voorlopig keurt het geen nieuwe hulp goed. Maar "president Biden en ik zullen ervoor vechten dat onze steun niet onderbroken wordt", verzekerde Yellen haar EU-collega's tijdens een overleg in Luxemburg.

De EU denkt over een hulppakket van 50 miljard euro voor Oekraïne voor de komende jaren. Maar lidstaten als Hongarije maken bezwaar. Yellen hield demissionair minister Sigrid Kaag en de andere Europese ministers van Financiën maandag nog eens voor dat hulp aan Oekraïne "geen liefdadigheid is, maar een investering in mondiale veiligheid en democratie". De bondgenoten van Kyiv kunnen "niet toelaten dat Oekraïne de oorlog verliest om economische redenen terwijl het heeft bewezen op het slagveld te kunnen slagen".

De VS en de EU "zijn afhankelijk van elkaar", waarschuwt Yellen. "Voor het Congres is het belangrijk dat we er niet alleen voor staan, dat we partners hebben. De EU is die partner zeker." Ze denkt dat dat omgekeerd ook voor de unie geldt.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

1 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

1 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

1 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

3 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

4 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

5 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

6 uur geleden