Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS beschouwen Houthi's weer officieel als terroristen

VS beschouwen Houthi's weer officieel als terroristen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beschouwen de Jemenitische Houthi's weer officieel als terroristen. Het besluit volgt na aanvallen van de rebellen op Amerikaanse militairen en de commerciële scheepvaart op de Rode Zee en Golf van Aden, aldus de toelichting van nationaal veiligheidsadviseur Jake Sullivan.

De aanmerking is volgens Sullivan een "belangrijk instrument" om de Houthi's financieel te treffen en "verantwoordelijk te houden voor hun daden". De rebellen werden in 2021 van de lijst met terroristen gehaald, nadat ze onder de vorige president Donald Trump er juist op werden gezet. De regering van Joe Biden maakte dat besluit ongedaan in verband met de grote humanitaire crisis in Jemen.

De wijziging gaat over dertig dagen in. Volgens Sullivan moet dit voorkomen dat de bevolking van Jemen het slachtoffer wordt. De hulp aan de burgers moet doorgaan, benadrukt hij. De adviseur wijst erop dat het Amerikaanse besluit kan worden teruggedraaid zodra de Houthi's stoppen met hun aanvallen op de Rode Zee en Golf van Aden. Biden had de Houthi's onlangs "terroristen" genoemd.

De Houthi's vallen schepen aan als steunbetuiging aan de Palestijnen in de Gazastrook. Eerst werden alleen Israëlische schepen en schepen van en naar Israël als doelwitten aangemerkt. Maar sinds Amerikaans-Britse aanvallen op de Houthi's in Jemen, beschouwen de rebellen ook schepen van de VS en het VK als legitieme doelwitten.

Meer uit Buitenland

Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

8 minuten geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

1 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

6 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

6 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

10 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

10 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

13 uur geleden