VS beschouwen Houthi's weer officieel als terroristen
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beschouwen de Jemenitische Houthi's weer officieel als terroristen. Het besluit volgt na aanvallen van de rebellen op Amerikaanse militairen en de commerciële scheepvaart op de Rode Zee en Golf van Aden, aldus de toelichting van nationaal veiligheidsadviseur Jake Sullivan.
De aanmerking is volgens Sullivan een "belangrijk instrument" om de Houthi's financieel te treffen en "verantwoordelijk te houden voor hun daden". De rebellen werden in 2021 van de lijst met terroristen gehaald, nadat ze onder de vorige president Donald Trump er juist op werden gezet. De regering van Joe Biden maakte dat besluit ongedaan in verband met de grote humanitaire crisis in Jemen.
De wijziging gaat over dertig dagen in. Volgens Sullivan moet dit voorkomen dat de bevolking van Jemen het slachtoffer wordt. De hulp aan de burgers moet doorgaan, benadrukt hij. De adviseur wijst erop dat het Amerikaanse besluit kan worden teruggedraaid zodra de Houthi's stoppen met hun aanvallen op de Rode Zee en Golf van Aden. Biden had de Houthi's onlangs "terroristen" genoemd.
De Houthi's vallen schepen aan als steunbetuiging aan de Palestijnen in de Gazastrook. Eerst werden alleen Israëlische schepen en schepen van en naar Israël als doelwitten aangemerkt. Maar sinds Amerikaans-Britse aanvallen op de Houthi's in Jemen, beschouwen de rebellen ook schepen van de VS en het VK als legitieme doelwitten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
10 uur geleden