Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: 100 miljoen personen ingeënt in eerste kwartaal 2021

VS: 100 miljoen personen ingeënt in eerste kwartaal 2021

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 100 miljoen Amerikanen zullen in de eerste drie maanden van het komend jaar worden ingeënt tegen corona, stelt Moncef Slaoui, een van de belangrijkste adviseurs van de Amerikaanse vaccinatiecampagne, Operatie Warp Speed. Maandag worden de eerste Amerikanen gevaccineerd.

Slaoui zei tegen nieuwszender Fox News dat de Amerikaanse overheid deze maand 40 miljoen doses hoopt toe te dienen, en nog eens 50 tot 80 miljoen doses in januari.

Arts en adviseur Slaoui zei dat zo'n 75 tot 80 procent van de Amerikanen moet worden ingeënt om groepsimmuniteit tegen het coronavirus te bewerkstelligen, maar is daar nog niet gerust op. "Het is echter cruciaal dat de meeste Amerikanen besluiten zich te laten vaccineren", aldus Slaoui. "We zijn heel bezorgd over de twijfel die we zien."

Drie vrachtwagens

Zondag verlieten de eerste drie vrachtwagens met coronavaccins in alle vroegte de Pfizer-fabriek in de plaats Kalamazoo (Michigan). Gemaskerde medewerkers van Pfizer hadden de dozen met vaccins even daarvoor gekoeld met droogijs in de trucks geladen. De vrachtwagens reden daarop weg met een escorte van gepantserde beveiligingsauto's.

Het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Pfizer en het Duitse biotechnologiebedrijf BioNTech werd vrijdagavond goedgekeurd voor de markt door de Amerikaanse medicijnwaakhond FDA. President Donald Trump heeft gezegd dat dat volgens hem een week eerder zou hebben gekund. Het is niet de eerste keer dat de president, overigens zonder enig bewijs, heeft beweerd dat de FDA de goedkeuringsprocedure heeft getraineerd.

Veel vertrouwen

FDA-chef Steve Hahn wees Trumps verwijt tegenover nieuwszender ABC resoluut van de hand. "Wij denken niet dat dit een week eerder had gekund", aldus Hahn. Hij wees erop dat de FDA zorgvuldig de procedures heeft gevolgd en zei dat hij "veel vertrouwen" heeft in de beslissingen van de medicijnenautoriteit.

De corona-epidemie kost momenteel dagelijks zo'n 2400 Amerikanen het leven. Volgens de officiële cijfers zijn de VS het zwaarst getroffen land ter wereld. Bij meer dan 16 miljoen personen in de VS is al een besmetting met het dodelijke longvirus vastgesteld, van wie er tot dusver al bijna 300.000 zijn overleden.

Meer uit Buitenland

Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

10 minuten geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

1 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

2 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

2 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

3 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

4 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

5 uur geleden