VROUWENDAG: Tholen is ook de thuishaven van powervrouw Hilde Wielaard
THOLEN - Sandra is zeker niet de enige powervrouw die op het eiland te vinden is. Na een hersenbloeding uit het veld geslagen, maar inmiddels weer energiek en actief als onder andere dorpscoördinator bij Zorgcoöperatie Anna Zorgt, laat de zeer betrokken 50-jarige Hilde Wielaard uit Sint-Annaland zien dat zij sterk in haar schoenen staat.
‘’Ik sta eigenlijk niet zo stil bij vrouwendag’’, vertelt Hilde. Zelf heeft ze 15 jaar in Italië gewoond. ‘’Daar wordt er echt aandacht aan besteed. Zo krijgen die dag alle vrouwen extra aandacht, krijgen ze bijvoorbeeld kortingen op aankopen en in restaurants, en krijgen ze overal waar ze komen gele bloemen, de zogenaamde Mimosa.’’
Onafhankelijk
Alhoewel mensen haar zien als een sterke, onafhankelijke vrouw, zegt ze zelf dat ze dat niet altijd is. ‘’Soms ben ik ook gewoon niet op mijn sterkst.’’ Wat haar onafhankelijk maakt, is dat ze heel open minded is en dat ze daardoor goed mensen vanuit een ander perspectief kan begrijpen. Ook is zij een echte doener. ‘’Als ik iets weet of ergens aan denk, dan ga ik daar gelijk mee aan de slag.’’ Zeven jaar geleden heeft Hilde een hersenbloeding gekregen. ‘’Dan stort je wereld in. Dan zijn er bepaalde dingen die je dan niet meer kan doen. Dan moet je leren een knop om te zetten en in oplossingen denken.’’ Tegen adviezen van therapeuten en experts op het gebeid van hersenletsel in, daagde Hilde zichzelf uit om haar leven weer op te pakken. Na een paar jaar van verwerken en acceptatie, sloot zij zich aan als vrijwilliger bij Vluchtelingenhulp Tholen. ‘’Die uitdaging vond ik dan ook daar.’’
Terugvallen
Sinds januari 2019 werkt Hilde als dorpscoördinator bij Zorgcoöperatie Anna Zorgt. Daar helpen ze inwoners met onder andere het zorgloket, het postcafé, Digipunt en allerlei diensten om de zelfredzaamheid te vergroten. ‘’Ik wil laten zien dat ik er voor de inwoners ben, vooral voor diegenen die hier geen anderen hebben om op terug op te vallen.’’
Meer uit Tholen
HALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
2 uur geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
5 uur geledenTHOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
7 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.
8 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
1 dag geledenSCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
1 dag geleden