Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwenblad VIVA houdt op te bestaan

Vrouwenblad VIVA houdt op te bestaan

AMSTERDAM (ANP) - Na bijna vijftig jaar houdt het vrouwenweekblad VIVA op te bestaan. Uitgever DPG Media stopt ermee omdat het blad, vooral de gedrukte versie, steeds minder vrouwen bereikt. Het laatste nummer rolt eind juli van de drukpers. Ook VIVAMama, VIVA.nl en VIVA Forum worden stopgezet.

VIVA verscheen voor het eerst op 7 oktober 1972. Het blad schreef over carrière, seks, mode, relaties en emancipatie. "Over dergelijke maatschappelijke thema’s voeren jonge vrouwen anno nu de dialoog op een andere wijze. De cijfers en het toekomstperspectief geven ons helaas geen andere keus dan te stoppen met VIVA", aldus Joyce Nieuwenhuijs, directeur magazines. Voor generaties vrouwen was VIVA hun lijfblad, dat taboes bespreekbaar maakte en bekend werd door onder meer de rubriek 'Anybody', waarin lezeressen zich letterlijk blootgaven. Ook haalde het blad met een testrubriek de vibrator en andere seksspeeltjes uit de ranzige sfeer.

Hoofdredacteur Debby Gerritsen laat op de website weten trots te zijn op de invloed die VIVA heeft gehad op jonge vrouwen. "Iedereen kent VIVA, van de bewuste jonge vrouw tot aan de bakker om de hoek én aan het Binnenhof. Na jaren vol relevante, vernieuwende, taboedoorbrekende verhalen heeft VIVA echt bijgedragen aan de ontwikkeling van de jonge Nederlandse vrouw. Daar ben ik enorm trots op en ik kijk terug op een prachtige periode."

DPG Media houdt vast aan Margriet voor de oudere doelgroep, Libelle voor de iets jongere vrouw en Flair voor de dertigers. "De jongste lezeressen bereiken we met Tina", zegt Nieuwenhuijs.

Meer uit Binnenland

Vanaf weekend mogelijk schaatsen in noorden, verwacht Weeronline

HOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.

37 minuten geleden
Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

7 uur geleden
Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

10 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

14 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

15 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

15 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

17 uur geleden