Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouwen vertellen Parool over ongepast gedrag van wethouder Ivens

Vrouwen vertellen Parool over ongepast gedrag van wethouder Ivens

AMSTERDAM (ANP) - Niet alleen vrouwen van binnen de ambtelijke organisatie in Amsterdam maar ook daarbuiten blijken allerlei ongepast gedrag te hebben ondervonden van de in juli afgetreden wethouder Laurens Ivens (bouwen en wonen). Het Parool deed onderzoek en sprak verschillende vrouwen die in de krant anoniem hun verhaal doen.

Zo benaderde hij persoonlijk de enige vrouw in een groep van tien studenten die een klacht hadden over de veiligheid in hun wooncomplex. Hij mailde haar: "Anders kom ik graag eens met u een rondje door de buurt lopen".

En een vrouw die inspreker was geweest in een raadsvergadering, vertelt dat Ivens haar daags erna via Facebook uitnodigde voor een lunch "met z'n tweeën" op zijn werkkamer. Hij kwam "net te dichtbij zitten" en vroeg doorlopend over haar persoonlijke leven, vertelt ze tegen Het Parool. Binnen twintig minuten was ze weg.

Op intimiteit gerichte aandacht

Volgens de krant heeft Ivens tussen 2015 en 2020 "met enige regelmaat persoonlijke toenadering gezocht tot vrouwen die zich tot de gemeente wendden". Maar Het Parool sprak ook met vrouwelijke ambtenaren die met Ivens' gedrag werden geconfronteerd. "Als jonge vrouw voelde je wel waar het om ging. Hij vroeg ook een paar keer of ik 's avonds mee een biertje ging drinken, het was op intimiteit gerichte aandacht", zegt een van hen. Zij kreeg op een ander moment, toen ze een presentatie moest geven bij de politie, van Ivens de vraag "of ik dat sexy vond, mannen in uniform. Toen ben ik boos geworden en heb ik gezegd dat ik hier niet van gediend was".

Afgelopen week verscheen een extern onderzoek naar het gedrag van Ivens. Daaruit kwam naar voren dat vrouwelijke ambtenaren die over hem klaagden, als oplossing bij hem werden weggehouden. Signalen over ongewenst gedrag bleven lange tijd liggen. Pas in juli van dit jaar stapte de wethouder op, nadat begin dit jaar vier officiële meldingen waren gedaan.

Het Parool schrijft dat er een nieuw protocol komt. Daarin staat onder meer dat de burgemeester en de gemeentesecretaris voortaan direct worden ingelicht bij klachten over ongewenst gedrag van een bestuurder.

Meer uit Binnenland

Optredens Ye in GelreDome kunnen doorgaan, vergunning is verleend

ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.

4 uur geleden
Belaagde voorstanders azc verlaten protest Uithoorn

UITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.

4 uur geleden
Honderden mensen demonstreren tegen en voor azc Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.

5 uur geleden
Van den Brink versoepelt asielbeleid voor Afghaanse vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.

6 uur geleden
Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

8 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

8 uur geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

11 uur geleden