Vrouwen vertellen Parool over ongepast gedrag van wethouder Ivens
AMSTERDAM (ANP) - Niet alleen vrouwen van binnen de ambtelijke organisatie in Amsterdam maar ook daarbuiten blijken allerlei ongepast gedrag te hebben ondervonden van de in juli afgetreden wethouder Laurens Ivens (bouwen en wonen). Het Parool deed onderzoek en sprak verschillende vrouwen die in de krant anoniem hun verhaal doen.
Zo benaderde hij persoonlijk de enige vrouw in een groep van tien studenten die een klacht hadden over de veiligheid in hun wooncomplex. Hij mailde haar: "Anders kom ik graag eens met u een rondje door de buurt lopen".
En een vrouw die inspreker was geweest in een raadsvergadering, vertelt dat Ivens haar daags erna via Facebook uitnodigde voor een lunch "met z'n tweeën" op zijn werkkamer. Hij kwam "net te dichtbij zitten" en vroeg doorlopend over haar persoonlijke leven, vertelt ze tegen Het Parool. Binnen twintig minuten was ze weg.
Op intimiteit gerichte aandacht
Volgens de krant heeft Ivens tussen 2015 en 2020 "met enige regelmaat persoonlijke toenadering gezocht tot vrouwen die zich tot de gemeente wendden". Maar Het Parool sprak ook met vrouwelijke ambtenaren die met Ivens' gedrag werden geconfronteerd. "Als jonge vrouw voelde je wel waar het om ging. Hij vroeg ook een paar keer of ik 's avonds mee een biertje ging drinken, het was op intimiteit gerichte aandacht", zegt een van hen. Zij kreeg op een ander moment, toen ze een presentatie moest geven bij de politie, van Ivens de vraag "of ik dat sexy vond, mannen in uniform. Toen ben ik boos geworden en heb ik gezegd dat ik hier niet van gediend was".
Afgelopen week verscheen een extern onderzoek naar het gedrag van Ivens. Daaruit kwam naar voren dat vrouwelijke ambtenaren die over hem klaagden, als oplossing bij hem werden weggehouden. Signalen over ongewenst gedrag bleven lange tijd liggen. Pas in juli van dit jaar stapte de wethouder op, nadat begin dit jaar vier officiële meldingen waren gedaan.
Het Parool schrijft dat er een nieuw protocol komt. Daarin staat onder meer dat de burgemeester en de gemeentesecretaris voortaan direct worden ingelicht bij klachten over ongewenst gedrag van een bestuurder.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben tientallen mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. In de buurt staat ook een giertank en uit een speaker klinkt een anti-azc-lied.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
43 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.
2 uur geledenEPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
3 uur geleden