Vrouwen vertellen Parool over ongepast gedrag van wethouder Ivens
AMSTERDAM (ANP) - Niet alleen vrouwen van binnen de ambtelijke organisatie in Amsterdam maar ook daarbuiten blijken allerlei ongepast gedrag te hebben ondervonden van de in juli afgetreden wethouder Laurens Ivens (bouwen en wonen). Het Parool deed onderzoek en sprak verschillende vrouwen die in de krant anoniem hun verhaal doen.
Zo benaderde hij persoonlijk de enige vrouw in een groep van tien studenten die een klacht hadden over de veiligheid in hun wooncomplex. Hij mailde haar: "Anders kom ik graag eens met u een rondje door de buurt lopen".
En een vrouw die inspreker was geweest in een raadsvergadering, vertelt dat Ivens haar daags erna via Facebook uitnodigde voor een lunch "met z'n tweeën" op zijn werkkamer. Hij kwam "net te dichtbij zitten" en vroeg doorlopend over haar persoonlijke leven, vertelt ze tegen Het Parool. Binnen twintig minuten was ze weg.
Op intimiteit gerichte aandacht
Volgens de krant heeft Ivens tussen 2015 en 2020 "met enige regelmaat persoonlijke toenadering gezocht tot vrouwen die zich tot de gemeente wendden". Maar Het Parool sprak ook met vrouwelijke ambtenaren die met Ivens' gedrag werden geconfronteerd. "Als jonge vrouw voelde je wel waar het om ging. Hij vroeg ook een paar keer of ik 's avonds mee een biertje ging drinken, het was op intimiteit gerichte aandacht", zegt een van hen. Zij kreeg op een ander moment, toen ze een presentatie moest geven bij de politie, van Ivens de vraag "of ik dat sexy vond, mannen in uniform. Toen ben ik boos geworden en heb ik gezegd dat ik hier niet van gediend was".
Afgelopen week verscheen een extern onderzoek naar het gedrag van Ivens. Daaruit kwam naar voren dat vrouwelijke ambtenaren die over hem klaagden, als oplossing bij hem werden weggehouden. Signalen over ongewenst gedrag bleven lange tijd liggen. Pas in juli van dit jaar stapte de wethouder op, nadat begin dit jaar vier officiële meldingen waren gedaan.
Het Parool schrijft dat er een nieuw protocol komt. Daarin staat onder meer dat de burgemeester en de gemeentesecretaris voortaan direct worden ingelicht bij klachten over ongewenst gedrag van een bestuurder.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
5 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden