Vrouwelijke werknemers betichten Apple van loondiscriminatie
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Twee vrouwelijke werknemers hebben Apple aangeklaagd, omdat ze vinden dat het techbedrijf vrouwen systematisch minder betaalt dan mannen voor hetzelfde werk. Ze willen duizenden andere vrouwen vertegenwoordigen die met dezelfde vermeende discriminatie te maken hebben.
Ze beschuldigen Apple ervan dat het de startsalarissen vóór 2018 onder meer vaststelde door werknemers naar hun salarissen in het verleden te vragen. Volgens de aanklagers hield dit historische loonverschillen tussen mannen en vrouwen in stand.
De Amerikaanse staat Californië, waar Apple gevestigd is, verbood dat uiteindelijk. Daarna begon de iPhone-maker naar salarisverwachtingen te vragen, waardoor de ongelijkheid werd verankerd, beweren de vrouwen. "Het onvermogen van Apple om vrouwen en mannen gelijke lonen te betalen voor het verrichten van substantieel vergelijkbaar werk is simpelweg niet gerechtvaardigd onder de wet", stelt een van de advocaten die de vrouwen vertegenwoordigt.
Kantoorprinter
De twee vrouwen, Justina Jong en Amina Salgado, beweren dat mannen bij Apple ook stelselmatig hoger scoorden tijdens beoordelingen op teamwork en leiderschap, wat resulteerde in lagere bonussen en beloningen voor vrouwen. Jong realiseerde zich pas dat ze zo'n 10.000 dollar (ongeveer 9300 euro) minder verdiende dan een mannelijke collega, nadat ze een document met zijn loon erop bij de kantoorprinter zag liggen.
De vrouwen deden de aanklacht namens meer dan 12.000 huidige en voormalige vrouwelijke werknemers bij verschillende divisies van Apple in Californië. Beiden hebben meer dan tien jaar bij het bedrijf gewerkt.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
3 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
1 dag geleden