Vrouwelijke werknemers betichten Apple van loondiscriminatie
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Twee vrouwelijke werknemers hebben Apple aangeklaagd, omdat ze vinden dat het techbedrijf vrouwen systematisch minder betaalt dan mannen voor hetzelfde werk. Ze willen duizenden andere vrouwen vertegenwoordigen die met dezelfde vermeende discriminatie te maken hebben.
Ze beschuldigen Apple ervan dat het de startsalarissen vóór 2018 onder meer vaststelde door werknemers naar hun salarissen in het verleden te vragen. Volgens de aanklagers hield dit historische loonverschillen tussen mannen en vrouwen in stand.
De Amerikaanse staat Californië, waar Apple gevestigd is, verbood dat uiteindelijk. Daarna begon de iPhone-maker naar salarisverwachtingen te vragen, waardoor de ongelijkheid werd verankerd, beweren de vrouwen. "Het onvermogen van Apple om vrouwen en mannen gelijke lonen te betalen voor het verrichten van substantieel vergelijkbaar werk is simpelweg niet gerechtvaardigd onder de wet", stelt een van de advocaten die de vrouwen vertegenwoordigt.
Kantoorprinter
De twee vrouwen, Justina Jong en Amina Salgado, beweren dat mannen bij Apple ook stelselmatig hoger scoorden tijdens beoordelingen op teamwork en leiderschap, wat resulteerde in lagere bonussen en beloningen voor vrouwen. Jong realiseerde zich pas dat ze zo'n 10.000 dollar (ongeveer 9300 euro) minder verdiende dan een mannelijke collega, nadat ze een document met zijn loon erop bij de kantoorprinter zag liggen.
De vrouwen deden de aanklacht namens meer dan 12.000 huidige en voormalige vrouwelijke werknemers bij verschillende divisies van Apple in Californië. Beiden hebben meer dan tien jaar bij het bedrijf gewerkt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.
2 uur geleden