Vrouwelijke werknemers betichten Apple van loondiscriminatie
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Twee vrouwelijke werknemers hebben Apple aangeklaagd, omdat ze vinden dat het techbedrijf vrouwen systematisch minder betaalt dan mannen voor hetzelfde werk. Ze willen duizenden andere vrouwen vertegenwoordigen die met dezelfde vermeende discriminatie te maken hebben.
Ze beschuldigen Apple ervan dat het de startsalarissen vóór 2018 onder meer vaststelde door werknemers naar hun salarissen in het verleden te vragen. Volgens de aanklagers hield dit historische loonverschillen tussen mannen en vrouwen in stand.
De Amerikaanse staat Californië, waar Apple gevestigd is, verbood dat uiteindelijk. Daarna begon de iPhone-maker naar salarisverwachtingen te vragen, waardoor de ongelijkheid werd verankerd, beweren de vrouwen. "Het onvermogen van Apple om vrouwen en mannen gelijke lonen te betalen voor het verrichten van substantieel vergelijkbaar werk is simpelweg niet gerechtvaardigd onder de wet", stelt een van de advocaten die de vrouwen vertegenwoordigt.
Kantoorprinter
De twee vrouwen, Justina Jong en Amina Salgado, beweren dat mannen bij Apple ook stelselmatig hoger scoorden tijdens beoordelingen op teamwork en leiderschap, wat resulteerde in lagere bonussen en beloningen voor vrouwen. Jong realiseerde zich pas dat ze zo'n 10.000 dollar (ongeveer 9300 euro) minder verdiende dan een mannelijke collega, nadat ze een document met zijn loon erop bij de kantoorprinter zag liggen.
De vrouwen deden de aanklacht namens meer dan 12.000 huidige en voormalige vrouwelijke werknemers bij verschillende divisies van Apple in Californië. Beiden hebben meer dan tien jaar bij het bedrijf gewerkt.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
8 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
21 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
22 uur geleden