Vrouwelijke werknemers betichten Apple van loondiscriminatie
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Twee vrouwelijke werknemers hebben Apple aangeklaagd, omdat ze vinden dat het techbedrijf vrouwen systematisch minder betaalt dan mannen voor hetzelfde werk. Ze willen duizenden andere vrouwen vertegenwoordigen die met dezelfde vermeende discriminatie te maken hebben.
Ze beschuldigen Apple ervan dat het de startsalarissen vóór 2018 onder meer vaststelde door werknemers naar hun salarissen in het verleden te vragen. Volgens de aanklagers hield dit historische loonverschillen tussen mannen en vrouwen in stand.
De Amerikaanse staat Californië, waar Apple gevestigd is, verbood dat uiteindelijk. Daarna begon de iPhone-maker naar salarisverwachtingen te vragen, waardoor de ongelijkheid werd verankerd, beweren de vrouwen. "Het onvermogen van Apple om vrouwen en mannen gelijke lonen te betalen voor het verrichten van substantieel vergelijkbaar werk is simpelweg niet gerechtvaardigd onder de wet", stelt een van de advocaten die de vrouwen vertegenwoordigt.
Kantoorprinter
De twee vrouwen, Justina Jong en Amina Salgado, beweren dat mannen bij Apple ook stelselmatig hoger scoorden tijdens beoordelingen op teamwork en leiderschap, wat resulteerde in lagere bonussen en beloningen voor vrouwen. Jong realiseerde zich pas dat ze zo'n 10.000 dollar (ongeveer 9300 euro) minder verdiende dan een mannelijke collega, nadat ze een document met zijn loon erop bij de kantoorprinter zag liggen.
De vrouwen deden de aanklacht namens meer dan 12.000 huidige en voormalige vrouwelijke werknemers bij verschillende divisies van Apple in Californië. Beiden hebben meer dan tien jaar bij het bedrijf gewerkt.
Meer uit Financieel
KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
3 uur geleden