Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw opgepakt in onderzoek geweldsincidenten regio Alblasserdam

Vrouw opgepakt in onderzoek geweldsincidenten regio Alblasserdam

ZWIJNDRECHT (ANP) - De politie heeft een 43-jarige vrouw opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij een reeks geweldsincidenten in de Zuid-Hollandse plaatsen Zwijndrecht, Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht. Ze wordt verhoord over haar rol in de zaak. De recente geweldsincidenten hebben te maken met een partij cocaïne die op 28 juli is onderschept in de haven van Antwerpen. De politie verdenkt de vrouw ervan dat ze betrokken was bij het versturen van dreigbrieven.

Na een uitzending van het televisieprogramma Opsporing Verzocht waarin aandacht was voor de zaak heeft de politie drie tips binnengekregen. De politie zei dinsdag dat het geweld moet stoppen. "Het is volstrekt onacceptabel. Er worden ook onschuldige mensen in gevaar gebracht", aldus het sectorhoofd van de politie Rotterdam.

Een aantal woningen is gesloten op last van de burgemeesters, onder meer in Hendrik-Ido-Ambacht, waar zaterdag een woning aan de Tromplaan werd beschoten. De politie vond in de omgeving een vuurwapen en constateerde dat een ruit was ingeslagen.

Vergisontvoering

Afgelopen weekend was er een explosie bij een woning aan De Boezem in Alblasserdam en werd bij een woning in de Merelstraat een explosief gevonden. Beide woningen zijn eerder deze maand gesloten in verband met de 'vergisontvoering' van een 56-jarige man uit Hoofddorp.

Bij een bedrijfspand aan de Edisonweg in Alblasserdam werd 28 augustus brand gesticht. Op 14 augustus reed een auto tegen de gevel aan van een bedrijfspand in Zwijndrecht, waarna een brand een groot deel van het gebouw aan de Kreekweg in de as legde.

De gemeenten hebben zichtbare en niet zichtbare veiligheidsmaatregelen genomen. Zo zijn op verschillende locaties mobiele beveiligingscamera's geplaatst. Bij sommige panden, waaronder het pand aan de Edisonweg, zijn roadblocks geplaatst.

Meer uit Binnenland

Noorderlicht op veel plaatsen in Nederland gezien

HOUTEN (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland zien mensen maandagavond het noorderlicht. Diverse regionale media en ook Weeronline melden dat het lichtspektakel met het blote oog te zien is. Op foto's zijn felle groene en roze lichtstrepen in de lucht te zien. Ook zuidelijker in Europa is het waar te nemen.

2 uur geleden
Ook Nederland uitgenodigd voor Trumps vredesraad voor Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ook Nederland is door de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd toe te treden tot zijn vredesraad voor Gaza. Dat bevestigt een woordvoerder van demissionair minister-president Dick Schoof na een bericht van NRC. Of het kabinet op de uitnodiging ingaat, laat hij nog in het midden.

7 uur geleden
Advocaat van verdachte in zaak broer S10 vraagt om vrijlating

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.

10 uur geleden
KNVB ziet in uitspraken Trump geen aanleiding voor eigen actie

ZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."

11 uur geleden
OM: twee slachtoffers bekend in onderzoek naar onlinegeweld

ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.

12 uur geleden
Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

12 uur geleden
Minister Heinen wil snel deëscaleren na heffingsdreiging Trump

BRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen, treffen met importheffingen van 10 procent.

12 uur geleden