Vrouw opgepakt in onderzoek geweldsincidenten regio Alblasserdam
ZWIJNDRECHT (ANP) - De politie heeft een 43-jarige vrouw opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij een reeks geweldsincidenten in de Zuid-Hollandse plaatsen Zwijndrecht, Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht. Ze wordt verhoord over haar rol in de zaak. De recente geweldsincidenten hebben te maken met een partij cocaïne die op 28 juli is onderschept in de haven van Antwerpen. De politie verdenkt de vrouw ervan dat ze betrokken was bij het versturen van dreigbrieven.
Na een uitzending van het televisieprogramma Opsporing Verzocht waarin aandacht was voor de zaak heeft de politie drie tips binnengekregen. De politie zei dinsdag dat het geweld moet stoppen. "Het is volstrekt onacceptabel. Er worden ook onschuldige mensen in gevaar gebracht", aldus het sectorhoofd van de politie Rotterdam.
Een aantal woningen is gesloten op last van de burgemeesters, onder meer in Hendrik-Ido-Ambacht, waar zaterdag een woning aan de Tromplaan werd beschoten. De politie vond in de omgeving een vuurwapen en constateerde dat een ruit was ingeslagen.
Vergisontvoering
Afgelopen weekend was er een explosie bij een woning aan De Boezem in Alblasserdam en werd bij een woning in de Merelstraat een explosief gevonden. Beide woningen zijn eerder deze maand gesloten in verband met de 'vergisontvoering' van een 56-jarige man uit Hoofddorp.
Bij een bedrijfspand aan de Edisonweg in Alblasserdam werd 28 augustus brand gesticht. Op 14 augustus reed een auto tegen de gevel aan van een bedrijfspand in Zwijndrecht, waarna een brand een groot deel van het gebouw aan de Kreekweg in de as legde.
De gemeenten hebben zichtbare en niet zichtbare veiligheidsmaatregelen genomen. Zo zijn op verschillende locaties mobiele beveiligingscamera's geplaatst. Bij sommige panden, waaronder het pand aan de Edisonweg, zijn roadblocks geplaatst.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
56 minuten geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
9 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
20 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
20 uur geleden