Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw in vastgelopen rolstoel gered van aanrijding met trein op spoorwegovergang Middelburg

Vrouw in vastgelopen rolstoel gered van aanrijding met trein op spoorwegovergang Middelburg

MIDDELBURG - Een vrouw in een elektrische rolstoel is afgelopen vrijdag ternauwernood ontsnapt aan een aanrijding met een trein. De accu van de rolstoel was leeg, waardoor de motor midden op de spoorwegovergang van de Schroeweg in Middelburg stilviel, en een van de wieltjes tot overmaat van ramp vast kwam te zitten tussen de rails. Juist op dat moment sloten de spoorbomen voor een naderende trein.

De vrouw kwam uiteindelijk met de schrik vrij dankzij de hulp van passanten. Een van die passanten was Ger van Assendelft uit Middelburg. Toen hij zag dat de vrouw niet meer voor- of achteruit kon, bedacht hij zich geen moment. Hij schoot te hulp door samen met een andere omstander net zo lang aan de rolstoel te duwen en te trekken totdat die weer losschoot. “Het was een soort horrorscenario uit een slechte film”, aldus van Assendelft. “Als je zoiets ziet denk je niet meer na, maar probeer je zo snel mogelijk te handelen. Het probleem was niet alleen dat het wieltje vastzat; zo’n rolstoel met een lege accu is ook erg zwaar en log. We kregen er bijna geen beweging in. Als dat gevreesde belletje van de slagbomen dan ook nog eens begint te rinkelen, dan breekt het zweet je wel uit hoor! We waren enorm opgelucht dat we haar nog net op tijd in veiligheid konden brengen.”

Na het incident ontfermden de hulpdiensten zich over de vrouw en de beschadigde rolstoel.

Meer uit Middelburg

Man (39) voor vijfde keer aangehouden voor rijden onder invloed van drugs

MIDDELBURG- De politie heeft vrijdagavond aan de Schroeweg een 39-jarige man uit Vlissingen aangehouden. Bij controle bleek dat de man onder invloed was van drugs. Het was de vijfde keer dat de man onder invloed werd aangehouden. Zijn voertuig is in beslag genomen. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 24 uur. 

7 uur geleden
Zicht op Zeeland in de Engelse Kerk in Middelburg

MIDDELBURG - Op zondagmiddag 6 juli vindt, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg, de opening plaats van het tweede gedeelte van de nieuwe zomertentoonstelling Zicht op Zeeland.

13 uur geleden
Naam Middelburgse brandweerduiker John van Helleman op Nationaal Brandweermonument

MIDDELBURG - Op maandag 11 augustus wordt de naam van de overleden brandweerduiker John van Helleman aangebracht op het Nationaal Brandweermonument in Schaarsbergen. Van Helleman kwam op 24 maart 1994 op 25-jarige leeftijd om het leven tijdens een oefening van de Middelburgse brandweer in het Kanaal door Walcheren. 

1 dag geleden
Vier dagen groot feest in Westkapelle met jaarlijkse kermis

WESTKAPELLE - De jaarlijkse kermis in Westkapelle begint vrijdag (4 juli).

1 dag geleden
Van bijna parkeerplaats naar groene oase: 15 jaar Hoogerzael wordt zaterdag vrolijk gevierd

MIDDELBURG - Wat begon als een buitenplaats en bijna een parkeerplaats werd, groeide uit tot een groene oase: Speelhof Hoogerzael in Middelburg. Inmiddels al 15 jaar een plek waar kinderen doen wat op heel veel plekken niet meer kan: onbezorgd spelen, rennen, rommelen en ravotten. Het jubileum wordt op zaterdag 5 juli uitgebreid gevierd.

1 dag geleden
Zaterdag 5 juli feest in Serooskerke: dit is er te doen op de Stroskerkse dag

SEROOSKERKE - De jaarlijkse Stroskerkse Dag op zaterdag 5 juli belooft ook dit jaar weer een dag te worden voor jong en oud. Het centrum van Serooskerke verandert in een bruisende ontmoetingsplek met muziek, marktkraampjes, kinderspelletjes en natuurlijk het traditionele ringrijden. Ramon Meijer, een van de vier leden van het organisatiecomité, vertelt enthousiast over het gevarieerde programma: "We willen er echt een topdag van maken voor het hele dorp én bezoekers van buitenaf."

2 dagen geleden
Twee fietsers botsen op elkaar in Middelburg, man naar ziekenhuis

MIDDELBURG - Op de Beenhouwerssingel in Middelburg zijn donderdagochtend twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte een van de betrokkenen, een man op leeftijd, gewond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.

2 dagen geleden