Vrouw (70) met geweld beroofd van auto in Brabantse Zevenbergen
ZEVENBERGEN (ANP) - Een oudere vrouw is vrijdagavond in Zevenbergen op een gewelddadige manier slachtoffer geworden van een autoroof. Het incident gebeurde iets voor middernacht op de Klundertseweg in de Brabantse plaats. Het voertuig met de verdachte kon later worden aangehouden in Hendrik-Ido-Ambacht.
De 70-jarige vrouw stond voor een woning in de Klundertseweg toen ze ineens werd vastgepakt en mishandeld. Hij eiste haar autosleutels en gooide het slachtoffer daarna op de grond. Hevig geschrokken gaf de vrouw de dader de sleutel, waarna die wegreed met de geroofde auto.
Gewaarschuwde agenten zetten hierna de achtervolging in, die ging in de richting Rotterdam. Collega-agenten uit die regio sloten zich aan bij de achtervolging en zagen het voertuig in Hendrik-Ido-Ambacht. Het lukte hen echter niet om de auto klem te rijden.
Even na middernacht vonden ze het voertuig alsnog bij de Roemer Visscherhof in de Zuid-Hollandse plaats, geparkeerd tegen een andere auto en een schutting. De vermoedelijke dader werd kort erna gezien in een steegje. Onder dreiging van een stroomstootwapen kon die worden aangehouden. Het gaat om een 20-jarige man uit Breda, die voor verhoor werd meegenomen naar het politiebureau.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
9 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
13 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
17 uur geleden