Vrouw (70) met geweld beroofd van auto in Brabantse Zevenbergen
ZEVENBERGEN (ANP) - Een oudere vrouw is vrijdagavond in Zevenbergen op een gewelddadige manier slachtoffer geworden van een autoroof. Het incident gebeurde iets voor middernacht op de Klundertseweg in de Brabantse plaats. Het voertuig met de verdachte kon later worden aangehouden in Hendrik-Ido-Ambacht.
De 70-jarige vrouw stond voor een woning in de Klundertseweg toen ze ineens werd vastgepakt en mishandeld. Hij eiste haar autosleutels en gooide het slachtoffer daarna op de grond. Hevig geschrokken gaf de vrouw de dader de sleutel, waarna die wegreed met de geroofde auto.
Gewaarschuwde agenten zetten hierna de achtervolging in, die ging in de richting Rotterdam. Collega-agenten uit die regio sloten zich aan bij de achtervolging en zagen het voertuig in Hendrik-Ido-Ambacht. Het lukte hen echter niet om de auto klem te rijden.
Even na middernacht vonden ze het voertuig alsnog bij de Roemer Visscherhof in de Zuid-Hollandse plaats, geparkeerd tegen een andere auto en een schutting. De vermoedelijke dader werd kort erna gezien in een steegje. Onder dreiging van een stroomstootwapen kon die worden aangehouden. Het gaat om een 20-jarige man uit Breda, die voor verhoor werd meegenomen naar het politiebureau.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
4 uur geleden