Vicepresident VS naar Zwitserland voor gesprekken met Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is naar Zwitserland vertrokken voor gesprekken met Iran, meldt zijn woordvoerder. Vance zei tegen journalisten te hopen "vooruitgang" te boeken als het gaat om het stoppen van de aanvallen op Libanon en het Iraanse nucleaire programma.
De Iraanse delegatie is al aangekomen in Zwitserland, meldde het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken. Pakistan meldde eerder dat ook vertegenwoordigers van Pakistan en Qatar bij de gesprekken aanwezig zullen zijn. Het is nog altijd niet duidelijk wanneer die beginnen, maar Vance zei maar "een dag of twee" in Zwitserland te kunnen blijven.
Tijdens de onderhandelingen moet een eerder gesloten memorandum van overeenstemming verder worden uitgewerkt om tot een vredesplan te komen. In het voorlopige plan was opgenomen dat Iran nooit een kernwapen mag kopen of ontwikkelen, maar niet wat er precies moet gebeuren met het verrijkte uranium dat het land al bezit.
Zaterdag zei Iran de Straat van Hormuz opnieuw te sluiten, omdat de Verenigde Staten zich niet aan het akkoord hadden gehouden door Israëlische aanvallen op Libanon door te laten gaan. De Verenigde Staten reageerden daar niet direct op en zeiden alleen dat het verkeer in de Straat van Hormuz zaterdag was toegenomen.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
9 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
12 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
14 uur geleden