Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident VS naar Zwitserland voor gesprekken met Iran

Vicepresident VS naar Zwitserland voor gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is naar Zwitserland vertrokken voor gesprekken met Iran, meldt zijn woordvoerder. Vance zei tegen journalisten te hopen "vooruitgang" te boeken als het gaat om het stoppen van de aanvallen op Libanon en het Iraanse nucleaire programma.

De Iraanse delegatie is al aangekomen in Zwitserland, meldde het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken. Pakistan meldde eerder dat ook vertegenwoordigers van Pakistan en Qatar bij de gesprekken aanwezig zullen zijn. Het is nog altijd niet duidelijk wanneer die beginnen, maar Vance zei maar "een dag of twee" in Zwitserland te kunnen blijven.

Tijdens de onderhandelingen moet een eerder gesloten memorandum van overeenstemming verder worden uitgewerkt om tot een vredesplan te komen. In het voorlopige plan was opgenomen dat Iran nooit een kernwapen mag kopen of ontwikkelen, maar niet wat er precies moet gebeuren met het verrijkte uranium dat het land al bezit.

Zaterdag zei Iran de Straat van Hormuz opnieuw te sluiten, omdat de Verenigde Staten zich niet aan het akkoord hadden gehouden door Israëlische aanvallen op Libanon door te laten gaan. De Verenigde Staten reageerden daar niet direct op en zeiden alleen dat het verkeer in de Straat van Hormuz zaterdag was toegenomen.

Meer uit Buitenland

VS en Iran komen eind juni weer samen voor technisch overleg

MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.

3 uur geleden
Opnieuw warmste dag sinds begin metingen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is woensdag volgens voorlopige cijfers opnieuw de warmste dag sinds het begin van de metingen in 1947 geregistreerd. Het record van een dag eerder is daarmee verbroken.

3 uur geleden
Code rood treft donderdag ruim driekwart van de Franse bevolking

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.

4 uur geleden
President Tsjechië mag van Constitutioneel Hof mee naar NAVO-top

PRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.

5 uur geleden
WHO: wereldwijde risico op ebola blijft laag

GENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.

6 uur geleden
Israël meldt luchtaanval op Hezbollah-leden in Zuid-Libanon

NABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.

7 uur geleden
Stukken: toezichthouder ICC pleit voor ontslag hoofdaanklager

DEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.

8 uur geleden