Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrouw (27) overleden na beschieting auto in Amsterdam Nieuw-West

Vrouw (27) overleden na beschieting auto in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - Bij de beschieting van een auto met twee inzittenden in de Maassluisstraat in de Amsterdamse wijk Nieuw-West is een 27-jarige vrouw overleden. De vrouw uit Amsterdam bestuurde de auto, en raakte gewond bij de beschieting. Afgelopen nacht is ze in het ziekenhuis aan haar verwondingen overleden, meldt de politie.

De schietpartij vond zondagavond plaats rond 19.40 uur. Hoewel de 27-jarige bestuurster gewond raakte, reed ze door. De bijrijder bleef ongedeerd. Ook in de ramen van een woning zaten kogelgaten, en op straat zijn veel hulzen aangetroffen.

De twee schutters, die gebruikmaakten van automatische vuurwapens, gingen er na de beschieting vandoor in een zilvergrijze bestelauto. Die auto werd bestuurd door een derde verdachte. In de August Vermeylenstraat in West werd later een bestelauto in de brand gestoken. De politie onderzoekt nog of er een verband is tussen de schietpartij en het uitgebrande voertuig. In de auto werden automatische vuurwapens gevonden.

In verband met de zaak is een 20-jarige verdachte aangehouden. Er worden verder geen mededelingen gedaan over de mogelijke rol van de verdachte in de zaak.

Zondagavond meldde de politie nog dat er rond 19.45 uur op de Cornelis Lelylaan drie mannen gearresteerd werden voor mogelijke betrokkenheid bij de beschieting in de Maassluisstraat. In de auto van het drietal zouden automatische vuurwapens zijn gevonden, maar na onderzoek bleek het om een airsoftwapen te gaan. Dat zijn gas- of veerdrukwapens om plastic balletjes mee te schieten. Deze wapens lijken exact op echte wapens. Volgens de politie is er geen link tussen de drie aangehouden mannen en het schietincident eerder op de avond.

Meer uit Binnenland

978 wandelaars vallen uit op tweede dag Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 978 wandelaars niet of te laat over de finish gekomen, meldt de organisatie. Dat is minder dan vorig jaar, toen op de tweede dag 1466 deelnemers strandden. De tweede dag van het evenement is altijd de dag met de meeste uitvallers. Dinsdag waren het er 218. Dat waren er "uitzonderlijk weinig", liet marsleider Henny Sackers weten.

8 uur geleden
Doodgeschoten vrouw Gouda deed in juni aangifte tegen ex-partner

GOUDA (ANP) - De 39-jarige vrouw die dinsdagmiddag werd doodgeschoten in Gouda deed begin vorige maand aangifte tegen haar ex-partner, de waarschijnlijke schutter. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) in Oost-Brabant na berichtgeving door NU.nl. Hij werd op 2 juni aangehouden wegens mishandeling van de vrouw en wapenbezit.

9 uur geleden
Treinkaartje wordt in 2026 6 tot 9 procent duurder

DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes ligt volgend jaar 6 tot 9 procent hoger, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Eerder werd nog uitgegaan van een stijging van 12 procent, maar de NS neemt nu maatregelen.

11 uur geleden
Beruchte pro-Russische hackersgroep NoName05716 uit de lucht

DEN HAAG (ANP) - De beruchte pro-Russische hackersgroep NoName05716 is uit de lucht gehaald bij een internationale actie van politie en justitie. Europol, Eurojust en de politie hebben de resultaten woensdag naar buiten gebracht. Nederland was betrokken bij de operatie.

12 uur geleden
Bob Vylan toch naar Paradiso met eigen show

AMSTERDAM (ANP) - De in opspraak geraakte band Bob Vylan geeft in september toch een optreden in Paradiso in Amsterdam. De groep zou oorspronkelijk op 12 september het voorprogramma verzorgen van Gogol Bordello, maar door logistieke problemen ging dat niet door. Bob Vylan speelt nu op 13 september een zelfstandige show in Paradiso.

13 uur geleden
VluchtelingenWerk blij met uitspraak over asielverzoeken Jemen

DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland zegt blij te zijn met de uitspraak van de Raad van State over de asielaanvragen van mensen uit Jemen. De hoogste bestuursrechter oordeelde woensdag dat demissionair minister David van Weel van Asiel beter moet uitleggen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen.

13 uur geleden
Vier Utrechtse studenten vervolgd voor verspreiden 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier studenten uit Utrecht worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. De vier mannen, allemaal lid van het Utrechtsch Studenten Corps (USC), worden verdacht van het verspreiden van een "document met beledigende inhoud", meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om de namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij volgens het OM seksuele, grove en beledigende opmerkingen.

14 uur geleden