
Vrolijke werken bij Kunst- en Cultuurroute
MIDDELBURG - Na pakjesavond heerlijk uitwaaien langs de Kunst- en Cultuurroute Middelburg op zondagmiddag 6 december is op zich al een cadeautje. Maar er valt binnen ook ontzettend veel te zien en te genieten bij de aangesloten ateliers, galeries en musea.
Zo presenteert nieuwkomer René van der Klooster aan de Lange Noordstraat nieuw werk.
Bij Atelier Sandra van der Meulen, aan de Spuistraat, en atelier Toos van Holstein, aan de Korendijk, kunnen bezoekers naast hun bekende grote werken ook kleiner werk bewonderen.
Emily Niemantsverdriet exposeert deze maand bij Stichting Padma en bij Galerie Gerritse aan de Londensekaai presenteren zeven Vlaamse studenten Juweel en een student Project hun kunstwerken en gedachten rondom het thema Some Thing.
Anouk Gunter
In ‘Het Lokaal’ aan het Zusterplein zijn deze maand vrolijke werken te zien van kunstenares Anouk Gunter. ‘Schilderen is haar vrijheid’, zegt de organisatie van de Kunst- en Cultuurroute over haar. ‘Een wereld waarin ze zich veilig kan terugtrekken en zich weer kind voelt, alles mag, niets moet. Vliegen is daarbij een van haar thema’s, maar ze schildert ook abstract en maakt grappige houten kijkdoosjes met haar creaties.’
Bezoeken
Bezoekers kunnen tussen 13.00 en 17.00 uur binnenkijken bij de adressen van de Kunst- en Cultuurroute. ‘En wist u dat u de muntjes uit “Het Middelburgs Beursje” ook bij veel routedeelnemers kunt inleveren? U herkent ze aan de kunstvlag en actieposter.’
Informatie
Alle deelnemers en meer informatie over de route staat op www.kunstroutemiddelburg.nl.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De samenwerking tussen regio en rijk vanuit Wind in de zeilen bestaat vijf jaar. 'De voortgangsrapportages die twee keer per jaar verschijnen, laten zien dat er door de samenwerking mooie resultaten zijn bereikt', schrijft de gemeente Vlissingen in een persbericht.
42 minuten geledenOOST-SOUBURG - Aan de Dongestraat in Oost-Souburg worden een gezondheidscentrum en 24 appartementen gebouwd. Deze vernieuwing komt op de plek van het schoolgebouw van de Parelburcht en sportzaal Van Duyvenvoorde, die niet meer in gebruik zijn. De sloop van de school begint zo snel mogelijk, laat de gemeente Vlissingen weten.
18 uur geledenVLISSINGEN - 104 kinderen van basisscholen uit de hele stad bezoeken deze weken de zomerschool in brede school De Combinatie in Vlissingen. Dinsdag zijn ze al begonnen en donderdag was de feestelijke, officiële opening.
21 uur geledenVLISSINGEN - "Ik geef je mijn Raam" de unieke expositieruimte aan de Koudekerkseweg 8 in Vlissingen toont gedurende zes weken negen zogeheten Outsider kunstenaars uit het atelier "de Glazen Pui" in Middelburg.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - De locatie van de brandweerpost in Oost-Souburg is gekozen om snel in alle richtingen te kunnen uitrukken. In het oog springen doet deze plek op het bedrijventerrein aan de Marie Curieweg alleen wat minder. "Veel Souburgers weten daardoor niet dat ons dorp een eigen brandweer heeft", vertelt ploegleider Mark de Feijter. Die is er dus wel degelijk en bestaat zelfs 25 jaar.
1 dag geledenVLISSINGEN - Bij laag water snel metselen, zodat de mortel voor hoog water hard is. Dit typeert het uitzonderlijke groot onderhoud deze maanden aan het Keizersbolwerk in Vlissingen. Daarnaast is het de kunst om het bijna vijf eeuwen oude verdedigingswerk te restaureren met behoud van de oorspronkelijke uitstraling.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen doen deze zomer gezamenlijk mee aan de landelijke campagne Staat-E-lekker. Deze campagne is gericht op het tegengaan van fietsdiefstal.
2 dagen geleden