Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vroege investeerder Adyen verkoopt 1 miljard euro aan aandelen

Vroege investeerder Adyen verkoopt 1 miljard euro aan aandelen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een vroege investeerder van betalingsverwerker Adyen verkoopt aandelen die maximaal een kleine miljard euro waard zijn. Het gaat volgens persbureau Bloomberg om een investeerder die al voor de beursgang geld in het bedrijf had gestoken. Wie de investeerder is, is niet duidelijk.

De 450.000 aandelen die de investeerder van de hand wil doen, komen neer op zo'n 1,5 procent van alle aandelen Adyen. Die zouden tegen de slotkoers van maandag ongeveer 968 miljoen euro waard zijn. Bij de manier waarop de aandelen worden aangeboden wordt echter meestal een korting aangeboden om kopers te lokken. Na ongeveer een half uur waren er al genoeg kopers geïnteresseerd voor alle aandelen.

Adyen ging in juni 2018 naar de beurs. Een aandeel kostte toen 240 euro, maar is inmiddels 2152 euro waard. Alleen het afgelopen jaar ging de beurskoers met 160 procent omhoog.

Voor Adyen naar de beurs ging, staken verschillende grote fondsen als het Singaporese staatsinvesteringsfonds Temasek en Iconiq Capital, waarin bekende namen uit de Amerikaanse techsector zoals Twitter-baas Jack Dorsey en Facebook-oprichter Mark Zuckerberg meedoen, geld in het bedrijf. Ook de oprichters hebben geld in het bedrijf gestoken, net als een aantal andere medewerkers en andere kleine investeerders. De bekendste daarvan is Mabel van Oranje.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

4 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

6 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

6 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

8 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

10 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

21 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

23 uur geleden