Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijwilligers gevraagd voor Taalhuis Tholen

Vrijwilligers gevraagd voor Taalhuis Tholen

THOLEN - Vanaf 1 januari 2022 is Bibliotheek Oosterschelde verantwoordelijk voor de projectleiding en coördinatie van het Taalhuis Tholen. We hebben als Bibliotheek al ervaring met het coördineren van de Taalhuisnetwerken in de Bevelandse gemeenten en Schouwen-Duiveland. We zijn blij dat ook Tholen hierbij aansluit. 

We werken zoveel mogelijk samen met allerlei andere organisaties zoals b.v. het Leger des Heils en bundelen de krachten om gezamenlijk een mooi taalaanbod neer te zetten voor mensen die de Nederlandse taal minder goed beheersen. Om vooral nog meer zichtbaar en herkenbaar te worden openen we half juni een loket in de Bibliotheek Tholen waar mensen terecht kunnen met hun taalvragen. Een professionele medewerker zal ervoor zorgen dat mensen doorverwezen worden naar een voor hen een passend taalaanbod. Dit kan een taaltraject zijn bij bv het ROC maar ook een informeel taaltraject met b.v. een taalmaatje. Deze informele trajecten zorgen ervoor dat mensen op een laagdrempelige manier de Nederlandse taal leren. Deze informele trajecten worden verzorgd door vrijwilligers. Om nog meer aanbod te kunnen verzorgen zijn wij op zoek naar mensen die als vrijwilliger aan de slag willen en mensen willen helpen om hun Nederlandse taal te verbeteren. Wil jij wat van jouw vrije tijd besteden aan het aanleren en verbeteren van de Nederlandse taal aan b.v. mensen uit Oekraïne dan zoeken we jou. We bieden een training aan om goed voorbereid te zijn op jouw vrijwilligerswerk. Wil je hier meer over weten stuur dan een mail naar [email protected] ; projectleider Taalhuis Oosterschelde.

Meer uit Tholen

Historische Ambachtenroute maakt ambachtelijk verleden van Tholen zichtbaar

THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route. 

14 uur geleden
De Haven- en Vestingdagen Tholen: Dit moet je weten over de zaterdag

THOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.

22 uur geleden
Honderden leerlingen van basisscholen duiken vandaag in middeleeuws Tholen

THOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.

1 dag geleden
Van veilingzaal naar digitaal: Alvantho opent veilingseizoen met eerste online verkoop

SINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.

2 dagen geleden
De Spetter kan eerder open en ontvangt volgende week de eerste zwemmers

THOLEN - Na een onverwachte vertraging door schade aan het tegelwerk is er eindelijk goed nieuws voor bezoekers van zwembad De Spetter. Het zwembad gaat namelijk eerder open dan werd gedacht en kan volgende week woensdag 10 juni de eerste zwemmers verwelkomen.

2 dagen geleden
Naar de Havendagen Tholen? Let op: A4 bij Bergen op Zoom vier dagen dicht

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Weggebruikers moeten dit weekend rekening houden met extra reistijd op de A4. Rijkswaterstaat sluit de snelweg richting Bergen op Zoom tussen knooppunt Sabina en Bergen op Zoom-Noord vier dagen af vanwege groot onderhoud. Hierdoor moeten de Brabantse bezoekers aan de Haven- en Vestingdagen Tholen een stukje omrijden.

2 dagen geleden
Haven- en Vestingdagen Tholen 2026: Dit is het programma op 5 en 6 juni

THOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.

3 dagen geleden