Vrijwilligers gevraagd voor Taalhuis Tholen
THOLEN - Vanaf 1 januari 2022 is Bibliotheek Oosterschelde verantwoordelijk voor de projectleiding en coördinatie van het Taalhuis Tholen. We hebben als Bibliotheek al ervaring met het coördineren van de Taalhuisnetwerken in de Bevelandse gemeenten en Schouwen-Duiveland. We zijn blij dat ook Tholen hierbij aansluit.
We werken zoveel mogelijk samen met allerlei andere organisaties zoals b.v. het Leger des Heils en bundelen de krachten om gezamenlijk een mooi taalaanbod neer te zetten voor mensen die de Nederlandse taal minder goed beheersen. Om vooral nog meer zichtbaar en herkenbaar te worden openen we half juni een loket in de Bibliotheek Tholen waar mensen terecht kunnen met hun taalvragen. Een professionele medewerker zal ervoor zorgen dat mensen doorverwezen worden naar een voor hen een passend taalaanbod. Dit kan een taaltraject zijn bij bv het ROC maar ook een informeel taaltraject met b.v. een taalmaatje. Deze informele trajecten zorgen ervoor dat mensen op een laagdrempelige manier de Nederlandse taal leren. Deze informele trajecten worden verzorgd door vrijwilligers. Om nog meer aanbod te kunnen verzorgen zijn wij op zoek naar mensen die als vrijwilliger aan de slag willen en mensen willen helpen om hun Nederlandse taal te verbeteren. Wil jij wat van jouw vrije tijd besteden aan het aanleren en verbeteren van de Nederlandse taal aan b.v. mensen uit Oekraïne dan zoeken we jou. We bieden een training aan om goed voorbereid te zijn op jouw vrijwilligerswerk. Wil je hier meer over weten stuur dan een mail naar [email protected] ; projectleider Taalhuis Oosterschelde.
Meer uit Tholen
THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
3 uur geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
23 uur geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
1 dag geledenTHOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
2 dagen geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
2 dagen geleden