Vrijwilligers Anna Zorgt slaan de handen ineen
SINT ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt uit Sint-Annaland bestaat in mei 5 jaar. Helaas zit een feestje er niet in gezien de huidige omstandigheden. Naar aanleiding van de Coronacrisis zijn er zoveel dingen op het pad gekomen van Anna Zorgt dat hun jubileumjaar alsnog speciaal is geworden.
Zorgcoöperatie Anna Zorgt startte vijf jaar geleden hun organisatie op. Hun doel: Elkaar helpen en dan met name de kwetsbare ouderen boven de 75 jaar. Anna Zorgt organiseert welzijnsactiviteiten, biedt hulp met kleine klusjes in huis en beantwoordt andere zorgvragen. Veel ouderen zijn eenzaam. Door hun uit te nodigen voor een activiteit komen zij het huis uit en vaak komt er dan een zorgvraag naar boven drijven waarbij Anna Zorgt hulp biedt. Enerzijds door het zelf op te lossen met de vrijwilligers, anderzijds door hen door te sturen naar de juiste zorgverlener.
Dubbel geraakt
Door de crisis liggen op het moment alle activiteiten stil. Juist nu worden de kwetsbare ouderen dubbel geraakt. De kans op een besmetting is groot voor hen maar ook de eenzaamheid ligt nu extra op de loer. In één keer zijn mensen opgesloten in hun huis, terwijl het juist de bedoeling van de zorgcoöperatie is om mensen uit hun huis te halen. Maar Anna Zorgt biedt ook nu de ouderen hulp en aandacht. Voorheen konden ouderen terecht bij een zorgloket en was er een telefonische hulplijn. Jack Westdorp, secretaris van Anna Zorgt, merkte al gauw dat hier eigenlijk sinds de crisis weinig gebruik van werd gemaakt. Er werd een plan bedacht en uitgevoerd. “Wij hebben 159 leden ouder dan 75 jaar. Met deze is allemaal telefonisch contact opgenomen en dat werd enorm gewaardeerd. Het was voor de mensen laagdrempeliger en er kwamen dan ook de nodige zorgvragen naar boven. Fysiek contact kan nu niet maar een telefoontje wel”, vertelt Jack.
Frietjes
130 bewoners van Annahof, Vroonhof en de Annewas in Sint-Annaland werden afgelopen week ook blij gemaakt. Zij konden allen smullen van een lekker frietje. Het frietje, een zakje met aandacht, werd bezorgd bij de mensen in vrolijk gekleurde tasjes. Verschillende kinderen uit Sint-Annaland waren eerder uren zoet geweest om de tasjes leuk te versieren.
Verbinding
Dat de Corona veel doet met mensen blijkt wel. Sinds de maatregelen zijn er bijna 130 nieuwe vrijwilligers bij gekomen die allemaal hun steentje bij willen dragen voor de gemeenschap. Het doel van Anna Zorgt was altijd al om ouderen met jongeren te verbinden. Vroeger was het heel normaal dat een jongere buurman de vuilnis buiten zette voor een bejaarde buurman. In deze dagen gebeurt dat nog sporadisch en de drempel om het te vragen ligt vaak hoog voor ouderen. Anna Zorgt hoopt op een moderne manier de verbinding tussen oud en jong te vergroten. “Als dat lukt is dat het mooiste cadeau”, vertelt Jack. Beetje bij beetje lukt het nu ook met name door de crisis. Van alle nieuwe vrijwilligers komen de meeste uit de jongere leeftijdsgroepen.
Mondkapjes
De afgelopen weken hebben de vrijwilligers van Anna Zorgt 3000 mondkapjes en 300 schorten gemaakt. Toen er een noodkreet kwam vanuit de huisartsen van Sint-Annaland die de tekorten aan zagen komen, twijfelden Anna Zorgt geen moment. Voor de zorg was het probleem van tekorten al merkbaar maar voor bewoners was er helemaal geen kans om aan een mondkapje te komen. Het idee van Anna Zorgt om de mondkapjes te maken was niet uniek maar wel de manier waarop ze gemaakt worden. De kapjes worden gemaakt naar uit een ontwerp van het UZA. Anna Zorgt deed een oproep voor vrijwilligers en sindsdien werken 59 vrijwilligers dag in dag uit om de kapjes te maken. De vrijwilligers komen vanuit de gehele gemeente en er is zelfs een groep uit Goeree-Overflakkee die de kapjes mee helpen maken. Hoewel Anna Zorgt zich primair richt op zorginstellingen is er ook op iedere kern in de gemeente een verkooppunt voor particulieren. De mondkapjes worden gemaakt in vrolijke kleuren, zijn duurzaam en bevatten een filter die je zelf kunt reinigen. Ook met de zeer strenge hygiëneregels wordt rekening gehouden. Jack vertelt hierover:” Het was en is nog steeds een discussiepunt in Nederland. Wij zijn er gewoon mee begonnen. Een mondkapje dient niet zozeer om te zorgen dat je zelf niet besmet raakt maar om ervoor te zorgen dat je een ander niet kunt besmetten”. De kosten voor een mondkapje is tegen kostprijs, 50 cent per stuk. Schorten zijn vanwege het vele werk alleen op aanvraag leverbaar.
Wilt u ook iets doen voor de ouderen of misschien bent u handig en wilt u uw steentje bijdragen om de tekorten op te schorten van de mondkapjes? Neem eens contact op met Anna Zorgt. 0166-657011 of kijk op www.anna-zorgt.nl.
Meer uit Tholen
ANNA JACOBAPOLDER - De inwoners van Anna Jacobapolder zijn als volgende aan zet om met de gemeente in gesprek te gaan over de toekomst van hun dorp. Zij zijn uitgenodigd om deel te nemen aan het dorpsgesprek op dinsdag 9 juni in dorpshuis Ons Dorpshuis. De deuren gaan open om 19.00 uur. Om 19.30 uur heet burgemeester Sijbers alle aanwezigen officieel welkom.
11 uur geledenTHOLEN - Wanneer je als stad precies 660 jaar stadsrechten hebt en een rijke historie met de visserij en haven, kun je niet anders dan groots uitpakken. De Thoolse binnenstad veranderde zaterdag in één groot openluchtspektakel tijdens de Haven- en Vestingdagen: een middeleeuws kampement, kanonschoten, marktkramen, straattheater, steltlopers die boven sommige daken uitsteken, oude ambachten, kermis én vaartochten.
15 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een gure en koude herfstwind, regen die met bakken uit de lucht kwam vallen; deelnemers aan de avondvierdaagse troffen het afgelopen week allerminst met het weer. Toch mochten de omstandigheden geen belemmering zijn voor de deelnemers. Meer wandelaars dan afgelopen jaar waagde zich aan een rondje door de Vosmeerse polders.
19 uur geledenNOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
2 dagen geleden