Vrijwel alle theatervoorstellingen van 5 juni direct uitverkocht
AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle theatervoorstellingen die zaterdag weer gaan spelen, waren direct uitverkocht. Theaters mogen vanaf 5 juni vijftig bezoekers binnenlaten. Onder andere de voorstellingen in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, de Koninklijke Schouwburg in Den Haag en in Cultuurcentrum Griffioen waren direct uitverkocht, zo bevestigen woordvoerders aan het ANP.
In Cultuurcentrum Griffioen, onderdeel van de VU Amsterdam, speelt Tim Knol. De show wordt via een livestream ook uitgezonden, maar de vijftig tickets waren vrijwel direct weg. Alle kaarten voor de twee voorstellingen van Peter Pannekoek in Cultura in Ede waren ook direct uitverkocht.
Ook de kaarten voor de show van Ellen ten Damme in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen waren binnen een uur weg. De acht voorstellingen van het stuk De eeuw van mijn moeder, dat in de Haagse Koninklijke Schouwburg is te zien, waren binnen drie dagen uitverkocht. De kaarten voor juli zijn daarna direct in de de verkoop gegaan.
Twintig theaters
Er zijn nog wel enkele kaarten beschikbaar voor de voorstelling van cabaretier Martijn Kardol in Theater de Kampanje in Den Helder. Het gaat om een stuk of tien kaarten.
In totaal openen zo'n twintig theaters zaterdag hun deuren weer, maar niet allemaal voor publiek. Ook onder andere Het Speelhuis in Helmond, Theater Koningshof in Maassluis en het Chassé Theater in Breda gaan open, maar dan voor diploma-uitreikingen, besloten evenementen of bioscoopfilms.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.
7 uur geleden