Vrijmibotho tijdens glazen ei groot succes: 'Super leuk om te organiseren'
OUD-VOSSEMEER - Vrijdagmiddag zat de sfeer er goed in tijdens Vrijmibotho van het glazen ei-event. De organisatie van de zomerse vrijdagmiddagborrel in Tholen kwam voor het goede doel éénmalig naar Oud-Vossenmeer.
Vanaf vier uur in de middag werd buurthuis de Vossenkuil in Oud-Vossemeer omgetoverd tot een zomerse Vrijmibotho zoals de meeste gewend zijn. “We hebben alles zo aangekleed dat we onze eigen stijl konden behouden”, vertelt Martine van de Velde. “We hopen natuurlijk dat iedereen die in de zomer ook naar ons event komen, deze avond ook even langskomen.”
Martine is mede-organisator van Vrijmibotho, die jaarlijks wordt georganiseerd in Tholen. “Een deel van de opbrengsten van dit event gaan altijd naar een goed doel. Elk jaar kiezen we hier een ander doel voor”.
Dat Vrijmibotho dit jaar een extra event mag organiseren voor een ander goed doel - namelijk het Stavoord6 huis - vindt Martine heel speciaal. “We vinden het ook super leuk om te doen, ondanks dat we nu wat minder voorbereidingstijd hadden, hebben we toch wat moois kunnen neerzetten.”
Op het programma stonden hele leuke en unieke artiesten die zorgvuldig werden uitgekozen door de organisatie. De organisatoren van Vrijmibotho feestte natuurlijk ook uitbundig mee.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.
14 uur geledenTHOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.
19 uur geledenTHOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
2 dagen geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
2 dagen geleden