
VrijMiBoTho 2022 gaat door!
THOLEN - Na drie keer uitgesteld te zijn geweest, kan het eindelijk weer; de VrijMiBoTho (Vrijdagmiddagborrel Tholen) op de Scheepswerf M. van Duivendijk kan dit jaar door gaan. Door corona werd het evenement drie keer uitgesteld, maar nu heeft Stichting Tholen Unighted, de organisator van de vrijdagmiddagborrel, er vertrouwen in dat de pandemie geen roet in het eten gaat gooien. ‘’We gaan er gewoon voor.’’
‘’Het is fantastisch dat het weer kan’’, vertelt Vincent van der Male, één van de medeorganisatoren van Tholen. ‘’Tholenaren hebben het gemist. Nu zien we elkaar na twee jaar ook eindelijk weer.’’ Hij gaat er vanuit dat corona in de zomer geen probleem zal zijn. ‘’Die kans is er natuurlijk wel altijd aanwezig. Als er maatregelen bij komen, dan volgen wij die op. We doen wat er nodig is zolang het door kan gaan.’’
Dj’s
De borrel zal aan het einde van de middag beginnen en doorgaan tot diep in de avond. Er zal van alles aanwezig zijn om er een gezellige, zomerse avond van te maken. ‘’Denk maar aan foodtrucks, goede cocktails, livemuziek en hopelijk ook heel veel zon.’’ De muziek zal komen van verschillende DJ’s die hun platen draaien op de scheepswerf. ‘’Wie dat zijn, kan ik nog niet verklappen, maar er zitten DJ’s tussen waarvan hun nummers op plaats 1 hebben gestaan in de top 100.’’
Verbinden
Het is voor de 7e keer dat de vrijdagmiddagborrel georganiseerd wordt. De VrijMiBoTho is in het leven geroepen om ondernemers en inwoners met elkaar in contact te brengen. De eerste editie vond plaats in het Gasthuiskapel. ‘’Oorspronkelijk werd het gehouden voor 100 man. Toen kwamen er meer dan 200 op af en werd het nogal krap in de kapel.’’ De edities die daarna kwamen, werden gehouden op de haven en het oude C1000 gebouw. De laatste edities vonden allemaal plaats op de Scheepswerf Duivendijk. ‘’Een mooiere locatie vind je niet. Het is ook een locatie die meer aandacht verdient dan dat het krijgt’’, vertelt Vincent.
Tholen Unighted
De VrijMiBoTho wordt georganiseerd door Stichting Tholen Unighted. De stichting is in 2019 opgericht door Vincent samen met Martin de Waal (ook wel bekend als DJ Ostrea) en Martine van de Veld. De stichting heeft als doel om mensen te verbinden via de VrijMiBoTho en mogelijke andere evenementen op het eiland.
Op het moment zijn zij druk bezig met het organiseren van de VrijMiBoTho. ‘’Voorlopig houden wij het hier ook bij. We zouden graag ook andere dingen organiseren, maar eerst maar eens kijken hoe dit afloopt.’’ Het organiseren van de VrijMiBoTho kan nogal wat stressvolle momenten leveren. ‘’Maar dat heb ik er wel voor over. Je ziet dat iedereen er heel enthousiast over is en je doet het voor de gemeenschap. Dat is het leukste en vooral ook het mooiste eraan.’’
Vrijdag 17 juni, rond 16:00 uur zal de Vrijdagmiddagborrel Tholen plaatsvinden op de Scheepswerf M. van Duivendijk. Entree kost €5. Een deel van de opbrengsten zal gaan naar het lokale goede doel op Tholen. Dat zal binnenkort op de Facebook-pagina van VrijMiBoTho bekend gemaakt worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).
2 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.
19 uur geledenTHOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Rijkswaterstaat voert vanavond onderhoud uit aan de Haringvlietbrug. Van dinsdag 30 september 22.00 uur tot woensdag 1 oktober 05.00 uur is de brug volledig afgesloten. Dat betekent dat zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen dicht zijn. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer de technische installaties gecontroleerd.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond stond in De Wimpel het vrouwenhart centraal. Piet den Braber en Huibert Hoek waren bereid deze avond te verzorgen.
2 dagen geleden