Vrijheid staat centraal bij de Thoolse Havendagen
THOLEN - De Thoolse Havendagen hebben eindelijk weer door kunnen gaan. De haven stond vol met gezellige kramen en historische voertuigen. De Havendagen waren twee jaar geleden al gepland, maar helaas kon dit niet plaatsvinden vanwege corona. Het thema waarmee de havendagen twee jaar geleden had moeten plaatsvinden, wordt nu gewoon weer opgepakt: 75+2 jaar vrijheid. Met Oekraïne ingedachte is dit thema actueler dan ooit.
Het bestuur is dolenthousiast dat zij het programma van twee jaar geleden dan eindelijk hebben kunnen realiseren. Volgens bestuurslid Floris Langendam werd het evenement erg goed bezocht, naar schatting waren er tussen de 30 en 35 duizend bezoekers. “Als je ziet wat er voor schitterende dingen op het kampement plaatsvinden. Mensen die daar heel trots lopen en het is een genot om te zien. Mensen lopen in een kostuum, het zijn allemaal van die ouderwetse pakken. Het is zó mooi om te zien”, vertelt Langendam, “Het doel is herdenken en de vrijheid doorgeven, dat is eigenlijk het belangrijkste.”
De werkplaats van Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen viel erg op. Het was namelijk geen normale werkplaats, maar een werkplaats gebouwd vanuit twee vrachtwagens. De werkplaats werd de “field repair” genoemd. Het gaat hier om troepen die niet zelf meevochten. Ze hadden wel een geweer, maar deze werd niet gebruikt. Ze waren gepositioneerd achter de vechtende troepen. De twee bijzondere wagens gingen altijd gezamenlijk op pad. Na de oorlog waren de wagens jaren lang gescheiden gebleven maar nu zijn de wagens weer samen op één locatie. “Wij doen dit zo’n vier keer per jaar en dan zoeken we ook wel uitbeeldingen op zoals hier. Als je het typeplaatje leest, staat er ook ‘engineer motorised shop’. Dus is bedoeld voor de genie. Deze monteurs hielden zich vooral bezig met allerlei materiaal en materieel voor de bouw en aanleg van wegen en bruggen”, legt Lauwerijssen uit. “Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na kunnen bootsen. Want dat is na de oorlog eigenlijk nooit meer gebeurd dat deze op één veld bij elkaar staan”, aldus Nieuwpoort.
Meer uit Tholen
ZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.
2 minuten geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.
17 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.
21 uur geledenTHOLEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond burgemeester Marleen Sijbers (60) aanbevolen voor herbenoeming. Daarmee wordt zij voorgedragen voor een tweede ambtstermijn. Sijbers werd zes jaar geleden benoemd als burgemeester van Tholen en zit nu in het laatste jaar van haar eerste termijn.
1 dag geledenPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
1 dag geledenTHOLEN - Op de Postweg bij Tholen is dinsdagavond schade ontstaan bij een aanrijding tussen twee auto's. Beide voertuigen kwamen om onbekende reden met elkaar in botsing. Er zijn geen gewonden gevallen.
2 dagen geleden