Vrijheid staat centraal bij de Thoolse Havendagen
THOLEN - De Thoolse Havendagen hebben eindelijk weer door kunnen gaan. De haven stond vol met gezellige kramen en historische voertuigen. De Havendagen waren twee jaar geleden al gepland, maar helaas kon dit niet plaatsvinden vanwege corona. Het thema waarmee de havendagen twee jaar geleden had moeten plaatsvinden, wordt nu gewoon weer opgepakt: 75+2 jaar vrijheid. Met Oekraïne ingedachte is dit thema actueler dan ooit.
Het bestuur is dolenthousiast dat zij het programma van twee jaar geleden dan eindelijk hebben kunnen realiseren. Volgens bestuurslid Floris Langendam werd het evenement erg goed bezocht, naar schatting waren er tussen de 30 en 35 duizend bezoekers. “Als je ziet wat er voor schitterende dingen op het kampement plaatsvinden. Mensen die daar heel trots lopen en het is een genot om te zien. Mensen lopen in een kostuum, het zijn allemaal van die ouderwetse pakken. Het is zó mooi om te zien”, vertelt Langendam, “Het doel is herdenken en de vrijheid doorgeven, dat is eigenlijk het belangrijkste.”
De werkplaats van Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen viel erg op. Het was namelijk geen normale werkplaats, maar een werkplaats gebouwd vanuit twee vrachtwagens. De werkplaats werd de “field repair” genoemd. Het gaat hier om troepen die niet zelf meevochten. Ze hadden wel een geweer, maar deze werd niet gebruikt. Ze waren gepositioneerd achter de vechtende troepen. De twee bijzondere wagens gingen altijd gezamenlijk op pad. Na de oorlog waren de wagens jaren lang gescheiden gebleven maar nu zijn de wagens weer samen op één locatie. “Wij doen dit zo’n vier keer per jaar en dan zoeken we ook wel uitbeeldingen op zoals hier. Als je het typeplaatje leest, staat er ook ‘engineer motorised shop’. Dus is bedoeld voor de genie. Deze monteurs hielden zich vooral bezig met allerlei materiaal en materieel voor de bouw en aanleg van wegen en bruggen”, legt Lauwerijssen uit. “Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na kunnen bootsen. Want dat is na de oorlog eigenlijk nooit meer gebeurd dat deze op één veld bij elkaar staan”, aldus Nieuwpoort.
Meer uit Tholen
ZEELAND - De hondsdagen begonnen maandag met rustig zomerweer en temperaturen rond 20 graden. "Woensdag trekken buien over het land, waarna de temperatuur richting het weekend weer oploopt en het zaterdag op grotere schaal zomers warm lijkt te worden", aldus meteoroloog Donny de Koning van Weeronline.
8 uur geleden[Advertorial] THOLEN - Podotherapie Hermanns opent op 31 juli 2026 een locatie in Tholen. De praktijk helpt mensen met klachten aan onder meer voeten, enkels, knieën, heupen en rug. Een veelgebruikte oplossing is een paar op maat gemaakte steunzolen, die de druk beter verdelen, de stand van je voeten corrigeren en je looppatroon ondersteunen.
14 uur geledenSTAVENISSE - De molen van Stavenisse heeft zijn karakteristieke kap weer terug. Na een halfjaar restauratie in Schiedam werd de kap donderdag met een ponton de haven binnengesleept. Maandag volgde het spannende moment: met een grote kraan werd de kap weer op de romp geplaatst. Daarmee komt na ruim drieënhalf jaar stilstand de heropening van de molen steeds dichterbij.
1 dag geledenZEELAND - De arbeidsmarkt in Zeeland laat een gevarieerd beeld zien. In sommige sectoren zoals de industrie en detailhandel zijn er minder banen, maar tegelijkertijd zorgen ontwikkelingen zoals AI en de vergrijzing voor nieuwe kansen. Zo komen er bijvoorbeeld meer banen bij in de zorg, ICT en gespecialiseerde dienstverlening.
1 dag geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jelle Zijlstra van Boulderhal Bruut.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Mariska Hardenbol die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Athletes in Action keert komende week weer terug op de Oesterputten. Tijdens deze sportweek staan spelletjes en Gods liefde centraal. Alle kinderen zijn welkom en hoeven zich niet vooraf aan te melden.
3 dagen geleden