Vrijheid staat centraal bij de Thoolse Havendagen
THOLEN - De Thoolse Havendagen hebben eindelijk weer door kunnen gaan. De haven stond vol met gezellige kramen en historische voertuigen. De Havendagen waren twee jaar geleden al gepland, maar helaas kon dit niet plaatsvinden vanwege corona. Het thema waarmee de havendagen twee jaar geleden had moeten plaatsvinden, wordt nu gewoon weer opgepakt: 75+2 jaar vrijheid. Met Oekraïne ingedachte is dit thema actueler dan ooit.
Het bestuur is dolenthousiast dat zij het programma van twee jaar geleden dan eindelijk hebben kunnen realiseren. Volgens bestuurslid Floris Langendam werd het evenement erg goed bezocht, naar schatting waren er tussen de 30 en 35 duizend bezoekers. “Als je ziet wat er voor schitterende dingen op het kampement plaatsvinden. Mensen die daar heel trots lopen en het is een genot om te zien. Mensen lopen in een kostuum, het zijn allemaal van die ouderwetse pakken. Het is zó mooi om te zien”, vertelt Langendam, “Het doel is herdenken en de vrijheid doorgeven, dat is eigenlijk het belangrijkste.”
De werkplaats van Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen viel erg op. Het was namelijk geen normale werkplaats, maar een werkplaats gebouwd vanuit twee vrachtwagens. De werkplaats werd de “field repair” genoemd. Het gaat hier om troepen die niet zelf meevochten. Ze hadden wel een geweer, maar deze werd niet gebruikt. Ze waren gepositioneerd achter de vechtende troepen. De twee bijzondere wagens gingen altijd gezamenlijk op pad. Na de oorlog waren de wagens jaren lang gescheiden gebleven maar nu zijn de wagens weer samen op één locatie. “Wij doen dit zo’n vier keer per jaar en dan zoeken we ook wel uitbeeldingen op zoals hier. Als je het typeplaatje leest, staat er ook ‘engineer motorised shop’. Dus is bedoeld voor de genie. Deze monteurs hielden zich vooral bezig met allerlei materiaal en materieel voor de bouw en aanleg van wegen en bruggen”, legt Lauwerijssen uit. “Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na kunnen bootsen. Want dat is na de oorlog eigenlijk nooit meer gebeurd dat deze op één veld bij elkaar staan”, aldus Nieuwpoort.
Meer uit Tholen
THOLEN - Aan de hitte komt nog even geen einde. Tot en met donderdag is het zonnig en erg warm met 29 tot 32 graden in het binnenland. "Tijdens de ochtenden kan regionaal eerst lage bewolking voorkomen, maar de middagen verlopen veelal zonovergoten. Op vrijdag stijgt de kans op buien en vanaf het weekend wordt het minder warm", stelt meteoroloog Floris Lafeber.
1 uur geledenHOOGERHEIDE - Door een ongeval met meerdere voertuigen op de A4 bij Hoogerheide moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van bijna 45 minuten. Het ongeval gebeurde rond 6.49 uur deze ochtend in de richting van Zeeland/Belgische grens. De file stond op het hoogtepunt vanaf de afrit Tholen tot aan knooppunt Markiezaat.
6 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Aan de Stationsstraat in Sint Philipsland heeft een groot stuk rietveld in brand gestaan. De brandweer was met meerdere voertuigen uitgerukt om het vuur te blussen. Na een uur was de brand onder controle.
23 uur geledenTHOLEN - EBS en de Provincie Zeeland presenteerden vrijdag de eerste bus voor Reizen door Zeeland. Daarmee bereikt de voorbereiding op de nieuwe busconcessie in Zeeland een belangrijke mijlpaal. Vanaf december verzorgt EBS in opdracht van de Provincie Zeeland twaalf jaar lang het openbaar busvervoer met een nieuwe vloot van 73 volledig elektrische BYD-bussen. Daarvan zijn inmiddels 38 voertuigen in Nederland aangekomen; de overige worden deze zomer geleverd.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - "Wanneer je een brug over wandelt, weet je dat je verkeerd bent gelopen", grapt Dirkjan Havermans voor vertrek tegen twee deelnemers. Uit heel het land wisten wandelliefhebbers het eiland Tholen opnieuw te vinden voor de 36e editie van de Zevendorpentocht.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Het college gaat kijken of het herdenkingsmonument in Tholen beter toegankelijk moet worden gemaakt voor minder mobiele bezoekers. Dat gebeurt nadat Roelof van Duijn (SGP) het college in mei wees op de toegankelijkheid van het monument. Volgens het raadslid kan een rolstoelgebruiker door de opstapjes nu niet zelfstandig meedoen aan de Dodenherdenking.
3 dagen geleden