Vrijheid staat centraal bij de Thoolse Havendagen
THOLEN - De Thoolse Havendagen hebben eindelijk weer door kunnen gaan. De haven stond vol met gezellige kramen en historische voertuigen. De Havendagen waren twee jaar geleden al gepland, maar helaas kon dit niet plaatsvinden vanwege corona. Het thema waarmee de havendagen twee jaar geleden had moeten plaatsvinden, wordt nu gewoon weer opgepakt: 75+2 jaar vrijheid. Met Oekraïne ingedachte is dit thema actueler dan ooit.
Het bestuur is dolenthousiast dat zij het programma van twee jaar geleden dan eindelijk hebben kunnen realiseren. Volgens bestuurslid Floris Langendam werd het evenement erg goed bezocht, naar schatting waren er tussen de 30 en 35 duizend bezoekers. “Als je ziet wat er voor schitterende dingen op het kampement plaatsvinden. Mensen die daar heel trots lopen en het is een genot om te zien. Mensen lopen in een kostuum, het zijn allemaal van die ouderwetse pakken. Het is zó mooi om te zien”, vertelt Langendam, “Het doel is herdenken en de vrijheid doorgeven, dat is eigenlijk het belangrijkste.”
De werkplaats van Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen viel erg op. Het was namelijk geen normale werkplaats, maar een werkplaats gebouwd vanuit twee vrachtwagens. De werkplaats werd de “field repair” genoemd. Het gaat hier om troepen die niet zelf meevochten. Ze hadden wel een geweer, maar deze werd niet gebruikt. Ze waren gepositioneerd achter de vechtende troepen. De twee bijzondere wagens gingen altijd gezamenlijk op pad. Na de oorlog waren de wagens jaren lang gescheiden gebleven maar nu zijn de wagens weer samen op één locatie. “Wij doen dit zo’n vier keer per jaar en dan zoeken we ook wel uitbeeldingen op zoals hier. Als je het typeplaatje leest, staat er ook ‘engineer motorised shop’. Dus is bedoeld voor de genie. Deze monteurs hielden zich vooral bezig met allerlei materiaal en materieel voor de bouw en aanleg van wegen en bruggen”, legt Lauwerijssen uit. “Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na kunnen bootsen. Want dat is na de oorlog eigenlijk nooit meer gebeurd dat deze op één veld bij elkaar staan”, aldus Nieuwpoort.
Meer uit Tholen
THOLEN - De actiegroep Tholen in verzet wil op vrijdag 18 september opnieuw een demonstratie houden tegen de komst van een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers in Tholen. De actie vindt plaats bij het gemeentehuis.
10 uur geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is in de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 september volledig afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert die nacht de laatste werkzaamheden uit. Daarna is het onderhoud klaar en gaat de volledige brug weer open.
13 uur geledenTHOLEN - Organist Martijn Pieterman geeft zaterdag 12 september een concert op het Van Dam-orgel in de Grote Kerk in Tholen. Het programma begint om 14.30 uur en voert het publiek langs muziek van Felix Mendelssohn-Bartholdy, Georg Philipp Telemann en Johann Sebastian Bach.
13 uur geledenTHOLEN - Op zaterdag 12 september vindt de 40e editie van Open Monumentendag plaats. Ook in de gemeente Tholen openen monumenten hun deuren en worden bezoekers uitgenodigd om kennis te maken met de bijzondere geschiedenis en het erfgoed van onze kernen. Het landelijke thema is dit jaar 'Veerkrachtig erfgoed - in tijden van onzekerheid'.
1 dag geledenTHOLEN - Kees Bazen (55) uit Tholen heeft de publieksprijs gewonnen tijdens het Nederlands Kampioenschap Palingroken in Kortenhoef. De ervaren vishandelaar reisde op zaterdag 5 september zonder grote verwachtingen naar Noord-Holland, maar kwam tot zijn verrassing toch thuis met een prijs. "Ik heb er een goed weekend aan overgehouden", vertelt Bazen met een glimlach.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Een nachtelijke fietstocht van Tholen naar Bergen op Zoom om aandacht te vragen voor fietsveiligheid en veilig over straat te kunnen in het donker, gaat komende vrijdag niet door. De organisatoren vrezen dat de tocht onderdeel wordt van de discussie over de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Van 22 tot en met 30 augustus vond bij TV de Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Gouverneur Open plaats. Tijdens het toernooi werd gespeeld op actuele rating in de categorieën Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel.
2 dagen geleden