Vrijheid staat centraal bij de Thoolse Havendagen
THOLEN - De Thoolse Havendagen hebben eindelijk weer door kunnen gaan. De haven stond vol met gezellige kramen en historische voertuigen. De Havendagen waren twee jaar geleden al gepland, maar helaas kon dit niet plaatsvinden vanwege corona. Het thema waarmee de havendagen twee jaar geleden had moeten plaatsvinden, wordt nu gewoon weer opgepakt: 75+2 jaar vrijheid. Met Oekraïne ingedachte is dit thema actueler dan ooit.
Het bestuur is dolenthousiast dat zij het programma van twee jaar geleden dan eindelijk hebben kunnen realiseren. Volgens bestuurslid Floris Langendam werd het evenement erg goed bezocht, naar schatting waren er tussen de 30 en 35 duizend bezoekers. “Als je ziet wat er voor schitterende dingen op het kampement plaatsvinden. Mensen die daar heel trots lopen en het is een genot om te zien. Mensen lopen in een kostuum, het zijn allemaal van die ouderwetse pakken. Het is zó mooi om te zien”, vertelt Langendam, “Het doel is herdenken en de vrijheid doorgeven, dat is eigenlijk het belangrijkste.”
De werkplaats van Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen viel erg op. Het was namelijk geen normale werkplaats, maar een werkplaats gebouwd vanuit twee vrachtwagens. De werkplaats werd de “field repair” genoemd. Het gaat hier om troepen die niet zelf meevochten. Ze hadden wel een geweer, maar deze werd niet gebruikt. Ze waren gepositioneerd achter de vechtende troepen. De twee bijzondere wagens gingen altijd gezamenlijk op pad. Na de oorlog waren de wagens jaren lang gescheiden gebleven maar nu zijn de wagens weer samen op één locatie. “Wij doen dit zo’n vier keer per jaar en dan zoeken we ook wel uitbeeldingen op zoals hier. Als je het typeplaatje leest, staat er ook ‘engineer motorised shop’. Dus is bedoeld voor de genie. Deze monteurs hielden zich vooral bezig met allerlei materiaal en materieel voor de bouw en aanleg van wegen en bruggen”, legt Lauwerijssen uit. “Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na kunnen bootsen. Want dat is na de oorlog eigenlijk nooit meer gebeurd dat deze op één veld bij elkaar staan”, aldus Nieuwpoort.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tien jaar na de succesvolle taptoe ter gelegenheid van 650 jaar stadsrechten, keert het evenement op zaterdagavond 4 juli terug naar Tholen. Dit jaar staat het in het teken van 660 jaar stadsrechten. Vier showkorpsen zorgen voor een avond vol muziek en beleving op het Terreplein.
52 minuten geledenTHOLEN - Bij de Oesterputten in Tholen is woensdagavond een nieuw calisthenicspark geopend. Het beweegpark geeft inwoners de mogelijkheid om gratis buiten te sporten met behulp van allerlei toestellen. Met de onthulling van het informatiebord werd het park symbolisch overgedragen aan de inwoners.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Het 80-jarig jubileum van voetbalvereniging Vosmeer bereikt op vrijdag 3 juli zijn hoogtepunt. Die dag staat een wedstrijd tegen de ex-profs van FC De Rebellen op het programma, naast jeugdclinics en een feestelijke afsluiting in de avond.
8 uur geledenTHOLEN - Het buitenbad De Spetter in Tholen gaat vanaf donderdag weer open. Ook de zwemlessen starten dan weer. Het zwembad was sinds maandag gesloten vanwege herstelwerkzaamheden. De beschermlaag op het tegelwerk liet los. Er is inmiddels een nieuwe coating aangebracht, waardoor het bad weer veilig open kan.
1 dag geledenTHOLEN - Van een hoger minimumloon en strengere regels voor telemarketing tot veranderingen voor huurders, gastouders en vrachtwagenchauffeurs. Per 1 juli treden verschillende nieuwe wetten en regelingen in werking. Dit zijn de belangrijkste wijzigingen op een rij.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start een tweejarige pilot om ammoniak en de luchtkwaliteit in Zeeland nauwkeuriger in kaart te brengen. Door satellietdata, grondmetingen en kunstmatige intelligentie te combineren moet een gebiedsdekkend beeld ontstaan. Dat geeft meer inzicht in de effecten van maatregelen voor natuurherstel en stikstofreductie. De sensoren voor de pilot worden geproduceerd in Sint-Annaland.
2 dagen geledenTHOLEN - Geen waterleiding, stroom of riool, maar toch een volwaardig openbaar toilet. Aan de Oesterdam bij Tholen zijn donderdag de allereerste natuurtoiletten van Zeeland geopend. Dit gebeurde samen met MDL Fonds (Maag Darm Lever), die zich inzet voor meer natuurtoiletten in Nederland.
2 dagen geleden