Vrijdagavond 'geslaagde start' van de Uitmarkt
AMSTERDAM (ANP) - De Uitmarkt in Amsterdam, die sinds vrijdagavond rond 20.30 uur live is vanaf het Museumplein, is tot nu toe een groot succes. Dat zegt een woordvoerster vrijdagavond. Ook op zaterdag en zondag zijn er optredens op het plein. De Uitmarkt wordt gezien als de landelijke opening van het theaterseizoen.
Door het coronavirus vindt deze editie van de Uitmarkt in aangepaste vorm plaats met een openluchttheater, in plaats van met de gebruikelijke binnen- en buitenpodia, boekenmarkt en infostands. Ook moeten mensen die de optredens willen bezoeken eerst reserveren en een vaccinatiebewijs of negatieve testuitslag meebrengen.
"Het gaat tot nu toe fantastisch", vertelt de woordvoerster. "Mensen zijn blij om hier te zijn. Ook de artiesten vinden het te gek." Voor tv-kijkers wordt er tijdens speciale uitzendingen geschakeld naar diverse culturele locaties elders in het hele land.
Geslaagde start
Er is ondanks de aangepaste vorm sprake van een "geslaagde start" en alle reacties zijn tot nu toe enorm positief, aldus de woordvoerster. Ook elders in het land worden door culturele instellingen speciale programma's gelanceerd, in het teken van de Uitmarkt. "Zo kunnen we toch met elkaar het culturele seizoen aftrappen."
Het eerste deel van vrijdagavond, gepresenteerd door Buddy Vedder, stond geheel in het teken van Doe Maar. Het tweede deel was vrijdagavond nog bezig. Hierbij treden vier cabaretiers van het collectief Comedytrain op.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.
1 uur geleden