Vrijdagavond 'geslaagde start' van de Uitmarkt
AMSTERDAM (ANP) - De Uitmarkt in Amsterdam, die sinds vrijdagavond rond 20.30 uur live is vanaf het Museumplein, is tot nu toe een groot succes. Dat zegt een woordvoerster vrijdagavond. Ook op zaterdag en zondag zijn er optredens op het plein. De Uitmarkt wordt gezien als de landelijke opening van het theaterseizoen.
Door het coronavirus vindt deze editie van de Uitmarkt in aangepaste vorm plaats met een openluchttheater, in plaats van met de gebruikelijke binnen- en buitenpodia, boekenmarkt en infostands. Ook moeten mensen die de optredens willen bezoeken eerst reserveren en een vaccinatiebewijs of negatieve testuitslag meebrengen.
"Het gaat tot nu toe fantastisch", vertelt de woordvoerster. "Mensen zijn blij om hier te zijn. Ook de artiesten vinden het te gek." Voor tv-kijkers wordt er tijdens speciale uitzendingen geschakeld naar diverse culturele locaties elders in het hele land.
Geslaagde start
Er is ondanks de aangepaste vorm sprake van een "geslaagde start" en alle reacties zijn tot nu toe enorm positief, aldus de woordvoerster. Ook elders in het land worden door culturele instellingen speciale programma's gelanceerd, in het teken van de Uitmarkt. "Zo kunnen we toch met elkaar het culturele seizoen aftrappen."
Het eerste deel van vrijdagavond, gepresenteerd door Buddy Vedder, stond geheel in het teken van Doe Maar. Het tweede deel was vrijdagavond nog bezig. Hierbij treden vier cabaretiers van het collectief Comedytrain op.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het waterschap Noorderzijlvest voert inspecties uit in een gebied van 10 kilometer rond het epicentrum van de aardbeving in het Groningse dorp Zeerijp. "Risicovolle objecten" zoals kades langs het Eemskanaal, gemalen en dijken worden onderzocht op schade. Dat gebeurt altijd bij aardbevingen met een kracht van 3.0 en hoger, meldt het noordelijke waterschap.
13 minuten geledenZEERIJP (ANP) - De gemeente Eemsdelta is "enorm geschrokken" dat in de nacht van donderdag op vrijdag in de omgeving van Zeerijp rond 01.16 uur een "zware aardbeving" heeft plaatsgevonden. Zeerijp valt onder de gemeente Eemsdelta.
16 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In Den Haag en Zoetermeer zijn bij een bedrijf duizenden computerservers offline gehaald die werden gebruikt voor cybercrime. Dat meldt de politie, die de aanbieder omschrijft als een malafide websitebeheerder.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland overweegt vervoersbedrijf Transdev een boete op te leggen, omdat het de komende maanden met dieselbussen blijft rijden op de eilanden Goeree-Overflakkee en Hoeksche Waard. Transdev heeft voor de nieuwe concessie, die over een maand ingaat, 67 elektrische bussen besteld bij VDL en Volvo. Door productieproblemen komen die echter weken tot maanden later binnen dan beloofd.
19 minuten geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) zegt de onrust te betreuren die de nieuwe aardbeving in de provincie Groningen heeft veroorzaakt. De beving bij Zeerijp is het gevolg van de jarenlange gaswinning in het Groningenveld, waarvoor de NAM verantwoordelijk was.
21 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De aardbeving met een kracht van 3.4 die afgelopen nacht plaatsvond in het Groningse Zeerijp onderstreept het belang van het werk van de Nationaal Coördinator Groningen (NCG). Dat laat de NCG in een reactie weten. "Voor NCG en onze partners staat de veiligheid en versterking van woningen in Groningen elke dag centraal, juist op momenten als deze."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Een "wake-upcall", zo noemt voorzitter Jan Wigboldus van het Groninger Gasberaad de zware aardbeving in het noordoosten van de provincie Groningen. "We waren een beetje in slaap gesust; het aantal bevingen en de kracht ervan nam de afgelopen jaren af. Maar we wisten dat dit kon gebeuren, wetenschappers hebben dit ook voorspeld. Toch is het weer schrikken."
2 uur geleden