Vrijdagavond 'geslaagde start' van de Uitmarkt
AMSTERDAM (ANP) - De Uitmarkt in Amsterdam, die sinds vrijdagavond rond 20.30 uur live is vanaf het Museumplein, is tot nu toe een groot succes. Dat zegt een woordvoerster vrijdagavond. Ook op zaterdag en zondag zijn er optredens op het plein. De Uitmarkt wordt gezien als de landelijke opening van het theaterseizoen.
Door het coronavirus vindt deze editie van de Uitmarkt in aangepaste vorm plaats met een openluchttheater, in plaats van met de gebruikelijke binnen- en buitenpodia, boekenmarkt en infostands. Ook moeten mensen die de optredens willen bezoeken eerst reserveren en een vaccinatiebewijs of negatieve testuitslag meebrengen.
"Het gaat tot nu toe fantastisch", vertelt de woordvoerster. "Mensen zijn blij om hier te zijn. Ook de artiesten vinden het te gek." Voor tv-kijkers wordt er tijdens speciale uitzendingen geschakeld naar diverse culturele locaties elders in het hele land.
Geslaagde start
Er is ondanks de aangepaste vorm sprake van een "geslaagde start" en alle reacties zijn tot nu toe enorm positief, aldus de woordvoerster. Ook elders in het land worden door culturele instellingen speciale programma's gelanceerd, in het teken van de Uitmarkt. "Zo kunnen we toch met elkaar het culturele seizoen aftrappen."
Het eerste deel van vrijdagavond, gepresenteerd door Buddy Vedder, stond geheel in het teken van Doe Maar. Het tweede deel was vrijdagavond nog bezig. Hierbij treden vier cabaretiers van het collectief Comedytrain op.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
11 uur geleden