Vrijdagavond 'geslaagde start' van de Uitmarkt
AMSTERDAM (ANP) - De Uitmarkt in Amsterdam, die sinds vrijdagavond rond 20.30 uur live is vanaf het Museumplein, is tot nu toe een groot succes. Dat zegt een woordvoerster vrijdagavond. Ook op zaterdag en zondag zijn er optredens op het plein. De Uitmarkt wordt gezien als de landelijke opening van het theaterseizoen.
Door het coronavirus vindt deze editie van de Uitmarkt in aangepaste vorm plaats met een openluchttheater, in plaats van met de gebruikelijke binnen- en buitenpodia, boekenmarkt en infostands. Ook moeten mensen die de optredens willen bezoeken eerst reserveren en een vaccinatiebewijs of negatieve testuitslag meebrengen.
"Het gaat tot nu toe fantastisch", vertelt de woordvoerster. "Mensen zijn blij om hier te zijn. Ook de artiesten vinden het te gek." Voor tv-kijkers wordt er tijdens speciale uitzendingen geschakeld naar diverse culturele locaties elders in het hele land.
Geslaagde start
Er is ondanks de aangepaste vorm sprake van een "geslaagde start" en alle reacties zijn tot nu toe enorm positief, aldus de woordvoerster. Ook elders in het land worden door culturele instellingen speciale programma's gelanceerd, in het teken van de Uitmarkt. "Zo kunnen we toch met elkaar het culturele seizoen aftrappen."
Het eerste deel van vrijdagavond, gepresenteerd door Buddy Vedder, stond geheel in het teken van Doe Maar. Het tweede deel was vrijdagavond nog bezig. Hierbij treden vier cabaretiers van het collectief Comedytrain op.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Na de tweede dag van het ingaan van het nieuwe Europese asielsysteem moesten door de drukte bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel 120 asielzoekers de nacht in opvanglocaties buiten de Groningse plaats doorbrengen. Het Rode Kruis laat zondagochtend weten dat 92 asielzoekers in een sporthal in het Drentse de Wijk sliepen en 28 de nacht doorbrachten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In meer dan de helft van de gemeenten hebben horecazaken toestemming om langer open te blijven tijdens het WK voetbal, meldt brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.
20 uur geledenGOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.
20 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.
20 uur geleden