Vrijdag weer rechtszaak over Waku Waku, dan over demonstratieplek
UTRECHT (ANP) - In de rechtbank in Utrecht is vrijdag opnieuw een rechtszaak rond het restaurant Waku Waku in de binnenstad. Dit kort geding gaat over het aanwijzen van het Jaarbeursplein om te demonstreren in plaats van voor de deur van het restaurant.
Demonstranten willen blijven demonstreren bij het restaurant dat moest sluiten omdat het gasten niet wil controleren op coronatoegangsbewijzen. Burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma besloot de demonstratie echter te verplaatsen naar het Jaarbeursplein. Volgens Dijksma is er anders kans op wanordelijkheden en verkeersrisico's op het Vredenburg. Ook heeft ze voorschriften opgelegd waaraan de demonstranten zich moeten houden. Woensdagavond hield de politie 101 mensen aan, omdat ze tegen het verbod in demonstreerden voor de eetgelegenheid.
In het kort geding wordt de voorzieningenrechter vrijdag gevraagd het besluit van de burgemeester te schorsen, zodat de demonstraties voor Waku Waku door kunnen gaan. Het kort geding begint om 10.00 uur en is te volgen via een livestream.
Donderdag om 17.30 uur doet de bestuursrechter eerst uitspraak in de zaak rond de veelbesproken sluiting van het Utrechtse restaurant.
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
16 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
16 uur geleden