Vrijdag weer rechtszaak over Waku Waku, dan over demonstratieplek
UTRECHT (ANP) - In de rechtbank in Utrecht is vrijdag opnieuw een rechtszaak rond het restaurant Waku Waku in de binnenstad. Dit kort geding gaat over het aanwijzen van het Jaarbeursplein om te demonstreren in plaats van voor de deur van het restaurant.
Demonstranten willen blijven demonstreren bij het restaurant dat moest sluiten omdat het gasten niet wil controleren op coronatoegangsbewijzen. Burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma besloot de demonstratie echter te verplaatsen naar het Jaarbeursplein. Volgens Dijksma is er anders kans op wanordelijkheden en verkeersrisico's op het Vredenburg. Ook heeft ze voorschriften opgelegd waaraan de demonstranten zich moeten houden. Woensdagavond hield de politie 101 mensen aan, omdat ze tegen het verbod in demonstreerden voor de eetgelegenheid.
In het kort geding wordt de voorzieningenrechter vrijdag gevraagd het besluit van de burgemeester te schorsen, zodat de demonstraties voor Waku Waku door kunnen gaan. Het kort geding begint om 10.00 uur en is te volgen via een livestream.
Donderdag om 17.30 uur doet de bestuursrechter eerst uitspraak in de zaak rond de veelbesproken sluiting van het Utrechtse restaurant.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
6 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
7 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
9 uur geleden