Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrijdag 1 april begint met sneeuw, koud weekeinde voor de boeg

Vrijdag 1 april begint met sneeuw, koud weekeinde voor de boeg

In veel plaatsen in Nederland, ook in Zeeland, begon vrijdag 1 april met een laagje sneeuw. Daardoor was het in de ochtendspits oppassen voor gladheid. Voor dit weekeinde voorspelt weerbureau Weeronline koud, maar droog weer.

Dit weekeinde blijft het winters met maximumtemperaturen van 4 tot 7 graden, aldus Weeronline. ‘In de nachten vriest het op uitgebreide schaal.’

Wie zaterdagochtend buitenactiviteiten gepland heeft staan, kan een dikke winterjas en een sjaal goed gebruiken. ‘Om 8.00 uur ligt het kwik op veel plaatsen rond het vriespunt en de matige noordoostenwind veroorzaakt gevoelstemperaturen van rond de -4 graden.’ In het zuiden en oosten van het land is het overwegend bewolkt. De kustprovincies mogen op veel meer zonneschijn rekenen. ‘Dit verschil uit zich ook in de temperatuur. In het noorden en westen wordt het 7 of 8 graden, in Limburg komt het kwik niet verder dan een graad of 4.’

Zondag

In de nacht naar zondag is het droog met opklaringen en op uitgebreide schaal vorst. ‘In het noorden en westen liggen de minima tussen 0 en -3 graden. Landinwaarts duurt het op veel plaatsen tot 9.00 uur voordat het kwik boven nul uitkomt. Het is wisselend bewolkt en in de loop van de dag kunnen enkele buien vanaf de Noordzee over het land trekken. Hierbij is naast regen ook kans op winterse neerslag, zoals hagel. Het wordt hooguit 7 graden en er staat een matige noordwestenwind.’

Na het weekeinde gaat de temperatuur wat omhoog, met maxima van 9 tot 12 graden. ‘Het is wisselvallig met dagelijks regen, vrij veel bewolking en maar weinig zon. De wind zit in de westhoek en kan soms nadrukkelijk aanwezig zijn.’

Meer uit Beveland

Wielrenners botsen op Nieuwe Hoondertsedijk: Politie zoekt getuigen

'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.

14 uur geleden
Rubriek Goes Gezien: Hoogstaande vragen

U hebt natuurlijk ook zo'n leraar meegemaakt die heel sympathiek overkwam door te zeggen dat domme vragen niet bestaan. Domme antwoorden daarentegen wel, haha. De vrouw of man had wél gelijk. En hoogstaande vragen bestaan daarom ook niet, maar u begrijpt de titel wel, want u kent schrijver dezes inmiddels wel als lichtelijk woordspelig. Bovendien is deze aflevering een vervolg op een hoogtekwestie: waarom zijn de Magdalenastraat en de kades verheven boven de omgeving? Die vraag is de vorige keer beantwoord; niet dom, want er zat een heuse professor achter. Er bleven echter een paar met niveauverschil samenhangende vragen over.

19 uur geleden
Geheimen, gebak en boeken: Dan Brown-ontbijt bij zonsopgang

GOES - Wie op 9 september vroeg uit de veren is, krijgt niet alleen een warm croissantje, maar ook als een van de eersten een voorproefje van Het Ultieme Geheim, de nieuwste thriller van Dan Brown. Tijdens een speciaal ontbijt bij boekhandel De Koperen Tuin leest wethouder van Cultuur Joost de Goffau een exclusief fragment voor, waarna bezoekers direct het boek kunnen aanschaffen.

1 dag geleden
Op de werkvloer bij Henri en Remco: ‘Wij pakken grotere reparaties op en keuren machines’

KAPELLE - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Henri Riemens en Remco Filius.

1 dag geleden
Meerdere gewonden bij botsing tussen lijnbus en vrachtwagen op N62

'S-HEERENHOEK - Bij een botsing op de N62 zijn vrijdag aan het eind van de middag meerdere personen ernstig gewond geraakt. Eén lijnbus is door een onbekende oorzaak achterop een vrachtwagen gereden. Hulpdiensten waren op grote schaal aanwezig.

1 dag geleden
Aftrap seizoen met gratis festival ‘T Beest Brult

GOES - Op zaterdag 6 september barst het gratis festival 'T Beest Brult weer los aan de Beestenmarkt in Goes. Het evenement markeert traditioneel de start van het film- en concertseizoen van podium 't Beest en biedt een vol programma voor jong en oud.

2 dagen geleden
Goes test alertheid inwoners met ‘drugsvaten’-actie

GOES - Van 22 juli tot en met 1 september voerde de gemeente Goes een opvallende test uit om te kijken hoe alert inwoners en bedrijven zijn op verdachte situaties. Op verschillende plekken in de gemeente werd een aanhanger neergezet met zogenoemde 'drugsvaten'. De vaten waren deels afgedekt met een zeil, maar bewust zichtbaar voor voorbijgangers.

2 dagen geleden