Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrieskou zorgt voor veel lagere Amerikaanse olieproductie

Vrieskou zorgt voor veel lagere Amerikaanse olieproductie

NEW YORK (ANP) - De olieproductie in de Verenigde Staten is met ongeveer een derde gedaald door de strenge vrieskou, die grote delen van het land in zijn greep houdt en zorgt voor stroomuitval en andere verstoringen. Ook zijn oliepijpleidingen en boorinstallaties vastgevroren.

Volgens kenners is de afgelopen dagen voor ongeveer 3,5 miljoen vaten olie per dag aan productie stilgelegd in de VS. Normaal gesproken worden dagelijks circa 11 miljoen vaten olie in de VS opgepompt. Het gaat onder meer om productie in Texas, de belangrijkste Amerikaanse staat voor olie. Grote bedrijven als ExxonMobil, Chevron en Shell hebben verschillende faciliteiten zoals olieraffinaderijen in Texas gesloten omdat de vrieskou voor problemen en onveilige situaties zorgt.

De productie in het grote olie- en gasrijke gebied Permian Basin in het zuiden van de VS wordt eveneens hard geraakt. Daar is de productie met bijna twee derde gekelderd.

Vraag sterk toegenomen

Vanwege de vrieskou is de vraag naar elektriciteit en gas in de VS zeer sterk toegenomen en zijn er problemen om aan de vraag te kunnen voldoen. Daardoor zijn de Amerikaanse prijzen voor energie sterk gestegen.

Naast de oliesector heeft ook de Amerikaanse auto-industrie last van het strenge winterweer. Verschillende grote autobouwers zoals General Motors (GM), Ford en het Japanse Toyota hebben fabrieken tijdelijk stilgelegd, omdat bijvoorbeeld de stroom was uitgevallen.

Meer uit Financieel

Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

39 minuten geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

1 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

1 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

1 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

2 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

3 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

3 uur geleden