Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrieskou zorgt voor veel lagere Amerikaanse olieproductie

Vrieskou zorgt voor veel lagere Amerikaanse olieproductie

NEW YORK (ANP) - De olieproductie in de Verenigde Staten is met ongeveer een derde gedaald door de strenge vrieskou, die grote delen van het land in zijn greep houdt en zorgt voor stroomuitval en andere verstoringen. Ook zijn oliepijpleidingen en boorinstallaties vastgevroren.

Volgens kenners is de afgelopen dagen voor ongeveer 3,5 miljoen vaten olie per dag aan productie stilgelegd in de VS. Normaal gesproken worden dagelijks circa 11 miljoen vaten olie in de VS opgepompt. Het gaat onder meer om productie in Texas, de belangrijkste Amerikaanse staat voor olie. Grote bedrijven als ExxonMobil, Chevron en Shell hebben verschillende faciliteiten zoals olieraffinaderijen in Texas gesloten omdat de vrieskou voor problemen en onveilige situaties zorgt.

De productie in het grote olie- en gasrijke gebied Permian Basin in het zuiden van de VS wordt eveneens hard geraakt. Daar is de productie met bijna twee derde gekelderd.

Vraag sterk toegenomen

Vanwege de vrieskou is de vraag naar elektriciteit en gas in de VS zeer sterk toegenomen en zijn er problemen om aan de vraag te kunnen voldoen. Daardoor zijn de Amerikaanse prijzen voor energie sterk gestegen.

Naast de oliesector heeft ook de Amerikaanse auto-industrie last van het strenge winterweer. Verschillende grote autobouwers zoals General Motors (GM), Ford en het Japanse Toyota hebben fabrieken tijdelijk stilgelegd, omdat bijvoorbeeld de stroom was uitgevallen.

Meer uit Financieel

China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

1 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

2 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

3 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

3 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

4 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

6 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

15 uur geleden