Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vriendinnen én buren: Kim Keuppens en Janneke Filius

Vriendinnen én buren: Kim Keuppens en Janneke Filius

Beter een goede buur dan een verre vriend. Maar het is natuurlijk nog fijner als je dat kunt combineren zoals Kim Keuppens en Janneke Filius uit Poortvliet doen. “Het nadeel is wel dat we vaak teveel tijd verslijten met kletsen op momenten die we nuttiger kunnen gebruiken”, lachen ze. 

Kim Keuppens (38) en Janneke Filius (47) wonen in de Burgemeet in Poortvliet. Acht jaar geleden kwam de van oorsprong Belgische Kim in het dorp wonen. “Mijn man woonde hier al, komt eigenlijk uit Tholen en kende hier ook niet veel mensen. Het heeft lang geduurd voordat ik Janneke leerde kennen. Ze woont al haar hele leven in Poortvliet en kent ongeveer iedereen. Jasmijn, de dochter van Janneke kwam weleens met Ona spelen en zo begon het. Toen zijn we steeds meer en vaker gaan kletsen. Sinds een jaar zijn we echt goede vriendinnen.” De dames wonen maar schuin tegenover elkaar. “Precies genoeg afstand ertussen vinden we”, zeggen ze. “Het is heel fijn om te weten dat er iemand in de buurt is waar je op kan rekenen.” 

Janneke en Kim doen ook leuke dingen samen. Zo zijn ze afgelopen zomer samen een weekendje gaan kamperen. “We wandelen, drinken thee of wijn, kletsen, luchten ons hart bij elkaar en we kunnen ook heel goed filosoferen samen. We lachen, mopperen en huilen wat af. Als we niet hoeven te werken zien we elkaar soms elke dag wel een paar keer. We werken allebei onregelmatig dus kan het soms ook gebeuren dat we elkaar een paar dagen niet zien. Maar... dan appen we wel. En op Burendag hebben we even geproost met een wijntje.” 

Meer uit Tholen

Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

1 uur geleden
Tholen knalt het jaar weer op traditionele wijze uit met carbidschieten

THOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.

22 uur geleden
Deurloo stelt vragen over onderhoud en nieuwe afsluitingen Thoolse brug

THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.

1 dag geleden
Gesprekken Nieuwland en WHS lopen op niets uit, trainer vertrekt aan einde seizoen

SINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.

1 dag geleden
Roest ontdekt: Tholensebrug zes avonden en nachten dicht voor onderhoud

THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.

1 dag geleden
Dit is hoe Tholenaren hebben gestemd voor de NPO Radio 2 Top 2000

THOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd. 

2 dagen geleden
Bravis biedt nieuwe behandeling voor plasklachten door prostaatvergroting

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.

2 dagen geleden