
Vriendinnen én buren: Kim Keuppens en Janneke Filius
Beter een goede buur dan een verre vriend. Maar het is natuurlijk nog fijner als je dat kunt combineren zoals Kim Keuppens en Janneke Filius uit Poortvliet doen. “Het nadeel is wel dat we vaak teveel tijd verslijten met kletsen op momenten die we nuttiger kunnen gebruiken”, lachen ze.
Kim Keuppens (38) en Janneke Filius (47) wonen in de Burgemeet in Poortvliet. Acht jaar geleden kwam de van oorsprong Belgische Kim in het dorp wonen. “Mijn man woonde hier al, komt eigenlijk uit Tholen en kende hier ook niet veel mensen. Het heeft lang geduurd voordat ik Janneke leerde kennen. Ze woont al haar hele leven in Poortvliet en kent ongeveer iedereen. Jasmijn, de dochter van Janneke kwam weleens met Ona spelen en zo begon het. Toen zijn we steeds meer en vaker gaan kletsen. Sinds een jaar zijn we echt goede vriendinnen.” De dames wonen maar schuin tegenover elkaar. “Precies genoeg afstand ertussen vinden we”, zeggen ze. “Het is heel fijn om te weten dat er iemand in de buurt is waar je op kan rekenen.”
Janneke en Kim doen ook leuke dingen samen. Zo zijn ze afgelopen zomer samen een weekendje gaan kamperen. “We wandelen, drinken thee of wijn, kletsen, luchten ons hart bij elkaar en we kunnen ook heel goed filosoferen samen. We lachen, mopperen en huilen wat af. Als we niet hoeven te werken zien we elkaar soms elke dag wel een paar keer. We werken allebei onregelmatig dus kan het soms ook gebeuren dat we elkaar een paar dagen niet zien. Maar... dan appen we wel. En op Burendag hebben we even geproost met een wijntje.”
Meer uit Tholen
THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.
12 uur geledenSINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
1 dag geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
2 dagen geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
2 dagen geledenTHOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
3 dagen geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
3 dagen geleden