Vrachtwagen rijdt tegen botsabsorber, A12 Den Haag uren dicht
DEN HAAG (ANP) - De A12 vanuit Utrecht richting Den Haag is dinsdagochtend tussen Zevenhuizen en Bleiswijk uren afgesloten geweest nadat een vrachtwagen op een botsabsorber van Rijkswaterstaat was gereden. De afsluiting zou aanvankelijk tot 10.00 uur duren, maar er bleek meer tijd nodig voor onderzoek en berging. Rond 13.00 uur meldde de ANWB dat de weg weer vrij was. De rechterrijstrook blijft nog wel even dicht omdat de vangrail nog moet worden gerepareerd.
Bij het ongeval raakten de vrachtwagenbestuurder en een medewerker van Rijkswaterstaat gewond.
Volgens Rijkswaterstaat heeft de botsabsorber dinsdagochtend "zeker zijn nut bewezen". Deze absorber wordt gebruikt bij werkzaamheden om de eerste klap bij een botsing op te vangen. Op de botsabsorber staat vaak ook een pijl om de richting aan te geven, maar het is iets anders dan een pijlwagen. Een pijlwagen vangt de klap niet op, aldus Rijkswaterstaat.
Een botsabsorber is een vrachtwagen die stilstaat of langzaam rijdt en waarop een botskussen is aangebracht, die zijn werk doet bij een eventuele botsing. Een voertuig dat ertegenaan rijdt verliest zo snelheid en de klap wordt opgevangen, aldus Rijkswaterstaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak over het Vlaardingse pleegmeisje. Na strafeisen van elf jaar cel en tbs met dwangverpleging legde de rechtbank in Rotterdam acht jaar cel op aan de pleegouders Johnny van den B. en Daisy W., omdat ze het meisje sloegen en opsloten in een kooi.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft donderdag telefonisch overlegd met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne over het vredesplan dat op tafel ligt. "De gesprekken rondom het vredesplan voor Oekraïne volgen elkaar snel op. Er zijn positieve stappen gezet", liet Schoof na afloop op X weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer schaart zich achter een motie van GroenLinks-PvdA om 2 miljard euro extra volgend jaar voor Oekraïne vrij te maken. De motie wordt donderdag tijdens een debat met premier Dick Schoof over de oorlog in Oekraïne ingediend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om problemen met de inzameling van flesjes en blikjes tegen te gaan, moeten er veel meer inzamelpunten komen en klanten moeten een beloning kunnen winnen als zij inleveren. Dat zijn een paar van de nieuwe plannen van stichting Verpact, namens de drankensector verantwoordelijk voor het statiegeldsysteem. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur. De sector moet zelf zorgen dat minstens 90 procent van de flesjes en blikjes worden ingezameld, maar dat doel wordt al jaren niet gehaald. Met het pakket wil de stichting voorkomen dat zij een dwangsom moet betalen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS-sportprogramma's NOS Studio Voetbal en Andere Tijden Sport gaan stoppen. Dat heeft de NOS donderdag gemeld. Het besluit is genomen vanwege bezuinigingen bij de publieke omroep.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Emile Ratelband is donderdag door de politierechter veroordeeld tot een geldboete van 1500 euro en een week voorwaardelijke celstraf voor het beledigen van VVD-leider Dilan Yeşilgöz-Zegerius. De positiviteitsgoeroe beweerde in oktober 2024 tijdens een uitzending van Forum Inside, de onlinetalkshow van Forum voor Democratie, dat de broer van de echtgenoot van Yeşilgöz "de grootste crimineel van de wereld" is, en "de rest van zijn leven" in de gevangenis zou zitten. Yeşilgöz deed daarop aangifte van belediging.
3 uur geleden