Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vraag naar woningen blijft sterk ondanks coronacrisis'

'Vraag naar woningen blijft sterk ondanks coronacrisis'

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben ondanks de coronacrisis nog vertrouwen in de huizenmarkt. Zo'n driekwart van de ruim duizend ondervraagden door marktonderzoeksbureau Markteffect denkt dat de vraag naar woningen onverminderd groot blijft. De voornaamste reden daarvoor is dat er een flink tekort aan huizen is, dat niet snel opgelost kan worden. Ook verwacht het gros van respondenten dat grote stijgingen van de hypotheekrente uitblijven.

Een aanzienlijk deel van de woningzoekenden, ruim 40 procent, stelt de aankoop van een woning liever niet uit. Een vergelijkbaar grote groep wil de huizenjacht wel op pauze zetten. De belangrijkste reden daarvoor is de onzekerheid over werkgelegenheid of de hoogte van het inkomen. Al met al kan het sentiment onder Nederlanders worden samengevat als gematigd positief met veel potentiƫle kopers die wel voorzichtig handelen, concludeert hypotheekadviseur Thomas van Splunteren van De Hypotheker, dat opdracht gaf voor de toets.

Als de coronacrisis aanhoudt, kan de situatie verslechteren, waarschuwt de hypotheekadviseur. Dan krijgt het consumentenvertrouwen een knauw, wat toch voor een afkoeling op de huizenmarkt kan zorgen. Maar het is volgens Van Splunteren nog te vroeg voor dat scenario. De Hypotheker zag in maart het aantal hypotheekaanvragen met bijna een derde toenemen in vergelijking met februari.

Huizenprijzen

Volgens de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) liep de woningmarkt de afgelopen weken gewoon door, ondanks de overheidsmaatregelen om de verspreiding van het nieuwe coronavirus te beperken. Zo zaten de huizenprijzen in Nederland in het eerste kwartaal nog flink in de lift.

Economen van ABN AMRO voorspellen een daling in de huizenprijzen, maar pas volgend jaar. Het zou gaan om de eerste prijsdaling sinds 2014. Hoe sterk de daling wordt, is nog ongewis.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

3 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

4 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

8 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

8 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

9 uur geleden