
Vouchers om huizen te verduurzamen liggen klaar
GOES - Er liggen bijna 40.000 vouchers klaar voor het verduurzamen van woningen.
De vouchers, die negentig euro waard zijn, worden uitgegeven in het kader van de Regeling Reductie Energie (RRE). Ze kunnen worden gebruikt voor acht verschillende trajecten.
Uitstoot
De RRE is een landelijke regeling, die is gericht op de reductie van CO2-uitstoot van particuliere woningen. Zeeland heeft het verder zelf vorm mogen geven.
De overheden werken samen met partners uit het Zeeuws Energieakkoord. Van de acht trajecten zijn er twee gericht op eigenaren van monumenten en eentje op mensen die in een appartement wonen.
Bespaarbox
Ook zijn er algemene trajecten zoals een warmtescan, een energieverbruiksmanager, onafhankelijk energieadvies, een CV-optimalisatie en een bespaarbox met energiebesparende maatregelen. Mensen kunnen een voucher aanvragen via www.duurzaambouwloket.nl/zeeland-rre.
Per adres is er één beschikbaar. Als op één van de trajecten het maximum aantal is bereikt, kun je deze niet meer kiezen. De RRE loopt tot 31 maart volgend jaar.
Meer uit Beveland
GOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
3 uur geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geledenGOES- Een traumahelikoper is zaterdagavond ingezet voor een geplande overplaatsing van een patiënt van het ADRZ-ziekenhuis aan de 's-Gravenpolderseweg naar het Erasmus MC in Rotterdam. Ook de brandweer werd opgeroepen. Wanneer patiënten van het ene naar het andere ziekenhuis moeten worden vervoerd, worden doorgaans ambulances ingezet. Vanwege specifieke omstandigheden werd dit keer voor vervoer door de lucht gekozen.
1 dag geledenGOES - De provincie Zeeland heeft besloten dat vervoerder EBS vanaf december 2026 het busvervoer in de hele provincie mag uitvoeren. Dit geldt voor een periode van twaalf jaar. EBS neemt het werk over van de huidige vervoerder Connexxion.
2 dagen geledenGOES - De politie heeft vrijdagavond een minderjarige verdachte aangehouden na de steekpartij eerder die dag in het centrum van Goes. Bij het geweldsincident raakte een jongen gewond.
2 dagen geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
2 dagen geleden