Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos pakt na goud in Londen nu zilver in olympische wegwedstrijd

Vos pakt na goud in Londen nu zilver in olympische wegwedstrijd

PARIJS (ANP) - Marianne Vos heeft op de Olympische Spelen van Parijs zilver gewonnen op de wegrace bij de vrouwen. De 37-jarige Nederlandse moest de titel aan de Amerikaanse Kristen Faulkner, die solo aankwam, laten. Het brons ging naar de Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky, die in de sprint om de tweede plek net iets langzamer was dan Vos. De Brabantse won twaalf jaar geleden, bij de Spelen in Londen, goud bij de wegrace.

Faulkner is de opvolgster van de Oostenrijkse Anna Kiesenhofer, die drie jaar geleden de favoriete Nederlandse rensters totaal verraste.

Een kopgroep van zes rensters kreeg vroeg in de koers enige ruimte, maar met minder dan 100 kilometer te gaan zette de Nederlandse ploeg de achtervolging in. Met name Ellen van Dijk voerde lange tijd het peloton aan. Richting Parijs, waar drie lokale ronden moesten worden afgelegd, was de marge nog amper een minuut.

Sterke groep

Op weg naar de eerste klim richting Sacré-Coeur zette de Canadese Alison Jackson de Nederlandse rensters met een aanval aan het werk. In het gedrang om vooraan aan de klim te beginnen, gingen de Amerikaanse Chloé Dygert en de Zwitserse Elise Chabbey onderuit.

Een aantal rensters ondervond geen last van de valpartij. Voor Nederland bleef alleen Vos vooraan over in een sterke groep met drie Britse rensters (Pfeiffer Georgi, Anna Henderson en Lizzy Deignan), de Italiaanse Elisa Longo Borghini, de Hongaarse Blanka Vas, de Duitse Liane Lippert en de Spaanse Maví Garcia.

Opnieuw lastig

Kopecky, Lorena Wiebes en Demi Vollering belandden in een tweede groep waaruit alleen de Belgische er snel in slaagde de oversteek naar de eerste groep te maken.

Binnen de kortste keren reden Vollering, Wiebes en onder anderen de Australische Grace Brown en de Poolse Katarzyna Niewiadoma op meer dan 40 seconden. Vollering moest het werk doen in een poging kopvrouw Wiebes weer naar voren te brengen, maar een gat dichten op het lokale circuit in Parijs bleek - net als bij Mathieu van der Poel in de mannenwedstrijd - opnieuw lastig.

Faulkner

Na de tweede klim bleef van de Britse overmacht niets over. Alleen Georgi was nog mee. Zij deed eerst een vluchtpoging, daarna Vos. De Nederlandse kreeg Vas met zich mee. De voorsprong op de achtervolgende groep was dertig seconden. Kopecky knokte zich samen met de Amerikaanse Kristen Faulkner terug.

Faulkner ging er daarna in haar eentje vandoor en de rest keek naar elkaar. Vos kon zich met winst in de sprint troosten met zilver.

Meer uit Sport

Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

12 minuten geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

2 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

3 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

4 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

4 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

9 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

10 uur geleden