
Vorig jaar zijn 13 van de 576 RWS-woningen naar vergunninghouders gegaan
GOES - Het aantal woningen dat elk jaar aan vergunninghouders in de gemeenten Goes, Kapelle en Noord-Beveland wordt toegewezen heeft geen of nauwelijks invloed op het totale aanbod huurwoningen.
Dat laten cijfers van RWS partner in wonen zien. De gemeente Goes heeft er op verzoek van de raad een memo van gemaakt.
In 2017 kregen 21 huishoudens een huurwoning toegewezen. Dat is 3,5 procent van het aantal beschikbare huizen bij de woningcorporatie in dat jaar. In 2018 was dat percentage 2,3 ofwel 13 van de 576 woningen. “Mensen denken wel eens dat een groot aantal woningen uit de reguliere markt wordt gehaald, maar daarvan is geen sprake. De invloed op de markt is minimaal”, zegt wethouder Derk Alssema van de gemeente Goes.
Melding
Gemeenten zijn verplicht elk half jaar een bepaald aantal vergunninghouders te huisvesten. De landelijke overheid stelt dat aantal vast. Als één van de gemeenten een melding krijgt van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft ze samen met RWS twaalf weken de tijd om een huis te vinden voor de vergunninghouder en zijn gezin.
Taakstelling
De provincie controleert of dit gebeurt. Als gemeenten hun taakstelling niet halen, schuift het tekort door naar de zes maanden daarna. Halen ze het wel of huisvesten ze er meer dan gevraagd, dan betekent het dat deze gemeenten voor minder mensen een huis moeten zoeken.
Meer uit Beveland
GOES - Het kabinet wil dat kerncentrale Borssele ook na 2033 openblijft. Daarom heeft minister Hermans van Klimaat en Groene Groei een wijziging van de Kernenergiewet naar de Tweede Kamer gestuurd. Met die wetswijziging kan de exploitant van Borssele toestemming vragen om de centrale langer in bedrijf te houden. Zo blijft Nederland langer gebruikmaken van CO2-vrije energie.
8 uur geledenGOES - In een spectaculaire etappe van de NIBC Tour of Holland heeft Goesenaar Timo de Jong zijn eerste profzege opgeëist. Op de iconische beklimming van de VAM-berg kwam de 26-jarige renner als eerste over de streep, vóór sterke concurrenten zoals Christophe Laporte en Lukáš Kubis.
10 uur geledenBEVELANDEN - Woensdag 29 oktober kan er gestemd worden voor de Tweede Kamerverkiezingen. Voor de kiezer lijkt het allemaal eenvoudig: je ontvangt een stempas, loopt op verkiezingsdag naar een stembureau en vult met een rood potlood een vakje in. Maar achter die ogenschijnlijk simpele handeling gaat een enorme organisatie schuil. In Goes, Borsele en Noord-Beveland werken tientallen mensen maandenlang om alles soepel te laten verlopen.
14 uur geledenBORSELE - Voor alleenstaande starters is een koophuis in Zeeland nauwelijks te betalen. Een woning kostte in 2024 gemiddeld 345.000 euro, terwijl iemand met een modaal inkomen ruim 142.000 euro tekortkomt om dat bedrag te kunnen lenen. Dat blijkt uit onderzoek van Independer op basis van cijfers van het CBS.
17 uur geledenAls ik me niet vergis, plofte in 2022 bij elk adres in de gemeente Goes de laatste gemeentegids op de mat. Dat wil niet zeggen dat dit de laatste gemeentegids was, maar wel de laatste plof hierdoor. Want deze rijke informatiebron is nog steeds alive and kicking, alleen... alleen digitaal. Mensen zoals ik raadplegen hem daardoor minder, maar nog steeds is alle informatie in principe vindbaar, en daar gaat het maar om. Deze gedachten borrelden bij me op toen ik toevallig de eerste gemeentegids tegenkwam en doorbladerde. De allereerste, echt waar? Ja, dat durf ik wel te verdedigen.
1 dag geledenKAMPERLAND - In de nacht van zaterdag op zondag ontstond aan de Wilgenlaan in Kamperland een medische noodsituatie.
1 dag geledenGOES - Zaterdagavond is een microcar op de Kattendijksedijk in Goes op zijn zijkant terechtgekomen. De bestuurster is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geleden