Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorig jaar 368 miljoen euro afgepakt van criminelen

Vorig jaar 368 miljoen euro afgepakt van criminelen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft vorig jaar ter waarde van 368 miljoen euro beslag gelegd op criminele geldstromen. Dat is een flinke stijging ten opzichte van 2020 (303 miljoen euro) en het jaar daarvoor (258 miljoen euro). Het aantal witwasonderzoeken nam toe naar 5820, van 4354 in 2020, zo maakte het OM donderdag bekend.

Naast het rechercheren op drugs of wapens, zegt het OM steeds vaker onderzoek te doen naar (crimineel) vermogen dat op onverklaarbare wijze is ontstaan. "Een toename van dergelijke witwasonderzoeken frustreert criminele activiteiten op een zeer efficiënte manier", aldus het OM in een persbericht.

Dat er meer vermogen is afgepakt, komt volgens het OM omdat er beter wordt samengewerkt met andere organisaties, zoals de politie, bijzondere opsporingsdiensten en de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Daardoor komen criminele geldstromen beter in zicht. Ook helpt het dat vaker gewerkt wordt met specialisten op het gebied van het afpakken van crimineel vermogen en andere bezittingen.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

3 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

4 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

5 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

5 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

6 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

7 uur geleden