Vorig jaar 368 miljoen euro afgepakt van criminelen
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft vorig jaar ter waarde van 368 miljoen euro beslag gelegd op criminele geldstromen. Dat is een flinke stijging ten opzichte van 2020 (303 miljoen euro) en het jaar daarvoor (258 miljoen euro). Het aantal witwasonderzoeken nam toe naar 5820, van 4354 in 2020, zo maakte het OM donderdag bekend.
Naast het rechercheren op drugs of wapens, zegt het OM steeds vaker onderzoek te doen naar (crimineel) vermogen dat op onverklaarbare wijze is ontstaan. "Een toename van dergelijke witwasonderzoeken frustreert criminele activiteiten op een zeer efficiënte manier", aldus het OM in een persbericht.
Dat er meer vermogen is afgepakt, komt volgens het OM omdat er beter wordt samengewerkt met andere organisaties, zoals de politie, bijzondere opsporingsdiensten en de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Daardoor komen criminele geldstromen beter in zicht. Ook helpt het dat vaker gewerkt wordt met specialisten op het gebied van het afpakken van crimineel vermogen en andere bezittingen.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
5 uur geleden