Voorzitter van Engelse bond stapt op na racistische opmerking
LONDEN (ANP/RTR) - Voorzitter Greg Clarke van de Engelse voetbalbond is opgestapt. De 63-jarige preses besloot af te treden nadat hij zwarte voetballers 'gekleurde spelers' had genoemd. Hij deed dat dinsdag tijdens een gesprek met een parlementscommissie over de toekomst van het Britse voetbal.
Clarke besloot zich eerst nog te verontschuldigen voor zijn opmerking. Hij trok een vergelijking naar de Verenigde Staten waar wel vaker over kleurlingen wordt gesproken zonder dat dit racistisch is bedoeld. Even later besloot hij alsnog terug te treden.
Clarke kreeg op sociale media veel kritiek voor zijn uitlatingen. "Ik heb met mijn onaanvaardbare woorden het voetbal een slechte dienst bewezen", motiveerde hij zijn opstappen.
Clarke is ook vice-voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Hij wordt in Engeland tijdelijk opgevolgd door Peter McCormick.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
1 uur geleden