Voorzitter van Engelse bond stapt op na racistische opmerking
LONDEN (ANP/RTR) - Voorzitter Greg Clarke van de Engelse voetbalbond is opgestapt. De 63-jarige preses besloot af te treden nadat hij zwarte voetballers 'gekleurde spelers' had genoemd. Hij deed dat dinsdag tijdens een gesprek met een parlementscommissie over de toekomst van het Britse voetbal.
Clarke besloot zich eerst nog te verontschuldigen voor zijn opmerking. Hij trok een vergelijking naar de Verenigde Staten waar wel vaker over kleurlingen wordt gesproken zonder dat dit racistisch is bedoeld. Even later besloot hij alsnog terug te treden.
Clarke kreeg op sociale media veel kritiek voor zijn uitlatingen. "Ik heb met mijn onaanvaardbare woorden het voetbal een slechte dienst bewezen", motiveerde hij zijn opstappen.
Clarke is ook vice-voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Hij wordt in Engeland tijdelijk opgevolgd door Peter McCormick.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft de openingswedstrijd van het WK voetbal in het sfeervolle Mexico City Stadium met 2-0 gewonnen van Zuid-Afrika. De Mexicanen Julián Quiñones en Raúl Jiménez maakten voor 80.824 toeschouwers de doelpunten. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Twee spelers van Zuid-Afrika en één van Mexico werden in de tweede helft naar de kant gestuurd.
6 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het 23e WK voetbal is op donderdag in Mexico begonnen. De aftrap bij de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika is iets na 21.00 uur (Nederlandse tijd) verricht in het Mexico City Stadium. De Braziliaan Wilton Pereira Sampaio fluit het duel.
1 uur geledenMADRID (ANP) - José Mourinho keert komend seizoen terug als coach van Real Madrid. De club uit Madrid haalt de 63-jarige Portugees terug, die eerder van 2010 tot en met 2013 de leiding had. Dat heeft Real donderdag officieel bekendgemaakt. Mourinho komt over van het Portugese Benfica waar hij nog een contract tot 2027 had.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De openingsceremonie van het 23e WK voetbal is donderdag in Mexico-Stad begonnen. Het gerenoveerde Mexico City Stadium is met 83.000 toeschouwers volledig uitverkocht. Het is de derde keer dat Mexico het gastland van een WK voetbal is. Eerder vond het toernooi in 1970 en in 1986 plaats in het Midden-Amerikaanse land.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Tienduizenden Mexicanen zijn al uren voor het begin van de openingswedstrijd van het WK aanwezig bij het Mexico City Stadium. Het is de derde keer dat er in Mexico een mondiaal eindtoernooi wordt gehouden. De openingsceremonie begint om 19.30 uur (Nederlandse tijd) en anderhalf uur later staat de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika op het programma.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Bart Verbruggen aan een training in Kansas City begonnen. De doelman liet zich niet zien op het veld van de voetbalsters van KC Current.
4 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse scheidsrechter Ismail Elfath is aangesteld voor het eerste groepsduel van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap voetbal. Oranje speelt zondag om 22.00 uur Nederlandse tijd in Dallas tegen Japan.
4 uur geleden