Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter NOAD’67: ‘Vrouwen- en meidenteams geven iets extra’s aan de voetbalvereniging’

Voorzitter NOAD’67: ‘Vrouwen- en meidenteams geven iets extra’s aan de voetbalvereniging’

THOLEN - De Oranje Leeuwinnen worden steeds populairder en jaar op jaar gaan meer meiden en vrouwen in clubverband voetballen. In het seizoen 2019/2020 groeide het aantal vrouwelijke KNVB-leden met bijna één procent, het jaar ervoor was dat zelfs 1,64 procent. Daarmee telt ons land inmiddels 162.471 vrouwelijke KNVB-leden. Ook op Tholen wint dames- en meisjesvoetbal terrein. We spraken met de voorzitter, de trainster van het meidenelftal en een fanatieke speelster van NOAD’67.

Jaap van Oudenaarde (56) is voorzitter van NOAD’67 in Flupland. Acht jaar lang was hij trainer en coach van een meisjeselftal. “Als voorzitter ben ik blij met ieder team, maar vrouwen- en meidenteams geven iets extra’s aan de voetbalvereniging.”

Zelf ging Jaap op 15-jarige leeftijd voetballen. Na 33 jaar gevoetbald te hebben, hing hij zijn voetbalschoenen aan de wilgen gehangen en werd voorzitter. “Ik probeer zoveel mogelijk trainingen en wedstrijden van mijn eigen vereniging te volgen. Inclusief de 3e helft, want het sociale aspect is in mijn ogen het belangrijkste van een vereniging. NOAD’67 heeft op dit moment één meisjesteam. “Een team van 12 zeer enthousiaste meiden tissen de 10 en 14. In totaal zijn er 21 meiden actief binnen de club. In het verleden hebben we ook een vrouwenteam gehad, hopelijk krijgen we die in de toekomst weer. We zoeken in ieder geval actief naar meiden om bij ons te komen voetballen. Meestal sluiten ze aan, omdat vriendinnetjes ook voetballen”, vertelt hij. 

“Dat is meestal niet afhankelijk van een Nederlands Elftal, hoor. Maar er spelen bij ons ook heus wel meiden die zich graag spiegelen aan bijvoorbeeld Lieke Martens. Het is heel mooi dat de Oranje Leeuwinnen internationaal zo goed presteren. Daarnaast zou het ook mooi zijn als de Eredivisie bij de vrouwen groter en sterker wordt. Nu ook Feyenoord met een vrouwenteam aan de competitie mee gaat doen, geeft dat ook weer extra aandacht.” 

Meer uit Tholen

WHS speelt gelijk in doelpuntrijk duel, eerste winst voor NOAD’67 [SPEELRONDE 2]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.

2 uur geleden
Mist en zon maken plaats voor stormachtig weekend door orkaan Humberto

THOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.

6 uur geleden
Brand in schuur bij Sint-Annaland, kist met mogelijk bijen naar buiten gebracht

SINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.

10 uur geleden
Auto beschadigd na botsing met bestelbus op de Postweg bij Poortvliet

POORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.

1 dag geleden
Haringvlietbrug vanaf vanavond dicht voor onderhoud: dit moet je weten

WEST-BRABANT/THOLEN - Rijkswaterstaat voert vanavond onderhoud uit aan de Haringvlietbrug. Van dinsdag 30 september 22.00 uur tot woensdag 1 oktober 05.00 uur is de brug volledig afgesloten. Dat betekent dat zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen dicht zijn. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer de technische installaties gecontroleerd.

1 dag geleden
Leerzame avond over hartklachten trekt belangstelling in De Wimpel

SINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond stond in De Wimpel het vrouwenhart centraal. Piet den Braber en Huibert Hoek waren bereid deze avond te verzorgen.

1 dag geleden
Brand in oude schuur buitengebied Tholen, specialist ingezet vanwege asbest

OUD-VOSSEMEER/THOLEN - In het buitengebied tussen Tholen en Oud-Vossemeer heeft zaterdagavond een oude schuur in brand gestaan. Dankzij de snelle inzet van de brandweer waren de vlammen snel onder controle.

2 dagen geleden