Voorzitter NOAD’67: ‘Vrouwen- en meidenteams geven iets extra’s aan de voetbalvereniging’
THOLEN - De Oranje Leeuwinnen worden steeds populairder en jaar op jaar gaan meer meiden en vrouwen in clubverband voetballen. In het seizoen 2019/2020 groeide het aantal vrouwelijke KNVB-leden met bijna één procent, het jaar ervoor was dat zelfs 1,64 procent. Daarmee telt ons land inmiddels 162.471 vrouwelijke KNVB-leden. Ook op Tholen wint dames- en meisjesvoetbal terrein. We spraken met de voorzitter, de trainster van het meidenelftal en een fanatieke speelster van NOAD’67.
Jaap van Oudenaarde (56) is voorzitter van NOAD’67 in Flupland. Acht jaar lang was hij trainer en coach van een meisjeselftal. “Als voorzitter ben ik blij met ieder team, maar vrouwen- en meidenteams geven iets extra’s aan de voetbalvereniging.”
Zelf ging Jaap op 15-jarige leeftijd voetballen. Na 33 jaar gevoetbald te hebben, hing hij zijn voetbalschoenen aan de wilgen gehangen en werd voorzitter. “Ik probeer zoveel mogelijk trainingen en wedstrijden van mijn eigen vereniging te volgen. Inclusief de 3e helft, want het sociale aspect is in mijn ogen het belangrijkste van een vereniging. NOAD’67 heeft op dit moment één meisjesteam. “Een team van 12 zeer enthousiaste meiden tissen de 10 en 14. In totaal zijn er 21 meiden actief binnen de club. In het verleden hebben we ook een vrouwenteam gehad, hopelijk krijgen we die in de toekomst weer. We zoeken in ieder geval actief naar meiden om bij ons te komen voetballen. Meestal sluiten ze aan, omdat vriendinnetjes ook voetballen”, vertelt hij.
“Dat is meestal niet afhankelijk van een Nederlands Elftal, hoor. Maar er spelen bij ons ook heus wel meiden die zich graag spiegelen aan bijvoorbeeld Lieke Martens. Het is heel mooi dat de Oranje Leeuwinnen internationaal zo goed presteren. Daarnaast zou het ook mooi zijn als de Eredivisie bij de vrouwen groter en sterker wordt. Nu ook Feyenoord met een vrouwenteam aan de competitie mee gaat doen, geeft dat ook weer extra aandacht.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
18 uur geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
22 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
1 dag geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.
2 dagen geledenTHOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.
2 dagen geleden